„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

31.1.

„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

Dramaturgický plán letošní sezóny Východočeského divadla Pardubice se připravoval v průběhu celé minulé sezóny, tedy s velkým časovým předstihem. Podle původních záměrů, které vedení souboru zveřejnilo již před rokem, se v červnu 2008 měla uskutečnit premiéra proslulé americké hry Richarda Nashe Obchodník s deštěm v režii slovenského režiséra Mariána Pecka. Ten se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou, poetickou Romancí pro křídlovku a kontroverzním Vítězstvím. Během podzimu se však režisér domluvil s vedením divadla na změně titulu, ke které dochází z provozně organizačních důvodů. „Obchodníka“ tak nahradí známý muzikál Cikáni jdou do nebe, který bude mít v červnu premiéru na rondelu hradu Kunětická Hora. Režisér Marián Pecko si do svého realizačního týmu přizval nejen své osvědčené kolegy, ale také špičkovou interpretku romské hudby Idu Kelarovou. Diváci se tak mohou těšit na baladický příběh o vášnivé lásce krásné cikánské dívky Rady a největšího zloděje koní Lujka Zobara. Děj, vycházející z inspirace povídkovými črtami Maxima Gorkého, spojuje ve vzácné jednotě prvky tragické i lyrické, vážné i komické. Dílo je naplněno hlubokou životní moudrostí, neoddělitelnou součástí „věčné cesty“ Romů jsou nádherné melodie inspirované původním romským folklórem. Za změnu titulu se divadelní soubor všem svým příznivcům omlouvá, ale zároveň ve skrytu duše doufá, že dalším muzikálem v repertoáru Východočeského divadla diváky i potěší.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.3.

"Vítězství" s Mariánem Peckem v Pardubicích

Pátou premiérou 97. divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice bude hra Howarda Barkera "Vítězství

Kultura celý článek
14.2.

Ač narození v Čechách a na Moravě, známe je?

„In Böhmen und Mähren geboren – bei uns (un)bekannt?“

Kultura celý článek
18.6.

Východočeká galerie připravila výstavy komiksů

Český komiks 1922–2012 představí dominantní žánry českého komiksu a jeho nejznámější postavy, zároveň ale výstava upozorní i na nejrůznější pozapomenuté autory a jejich hrdiny.

Kultura celý článek
24.2.

Když se někam zavede dřív politika než elektrika

Před sobotní premiérou bude ve foyer zahájena výstava obrazů akademického malíře Martina Velíška.

Kultura celý článek
22.2.

Začíná předprodej na Smetanovu Litomyšl

„Vracíme se k dřívějšímu přívlastku národní, aniž bychom tím však měnili dosavadní mezinárodní přesah festivalu. Jen chceme více zdůraznit dlouhou tradici, spojenou s důsledným uváděním české hudby českými interprety v místě narození zakladatele české národní hudby Bedřicha Smetany. Samozřejmě bude nadále uváděna hudba světových autorů a účinkovat budou mnozí zahraniční hosté. Letošní programová nabídka je toho důkazem,“ uvedl předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl Roman Línek.

Kultura celý článek
19.10.

Bojíte se rádi? Neváhejte navštívit zombie v Dětenicích

Oživlé mrtvoly budou k vidění na zámku v sobotu 29. října 2011 od 10.00 do 18.00 každou půlhodinu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting