„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

31.1.

„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

Dramaturgický plán letošní sezóny Východočeského divadla Pardubice se připravoval v průběhu celé minulé sezóny, tedy s velkým časovým předstihem. Podle původních záměrů, které vedení souboru zveřejnilo již před rokem, se v červnu 2008 měla uskutečnit premiéra proslulé americké hry Richarda Nashe Obchodník s deštěm v režii slovenského režiséra Mariána Pecka. Ten se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou, poetickou Romancí pro křídlovku a kontroverzním Vítězstvím. Během podzimu se však režisér domluvil s vedením divadla na změně titulu, ke které dochází z provozně organizačních důvodů. „Obchodníka“ tak nahradí známý muzikál Cikáni jdou do nebe, který bude mít v červnu premiéru na rondelu hradu Kunětická Hora. Režisér Marián Pecko si do svého realizačního týmu přizval nejen své osvědčené kolegy, ale také špičkovou interpretku romské hudby Idu Kelarovou. Diváci se tak mohou těšit na baladický příběh o vášnivé lásce krásné cikánské dívky Rady a největšího zloděje koní Lujka Zobara. Děj, vycházející z inspirace povídkovými črtami Maxima Gorkého, spojuje ve vzácné jednotě prvky tragické i lyrické, vážné i komické. Dílo je naplněno hlubokou životní moudrostí, neoddělitelnou součástí „věčné cesty“ Romů jsou nádherné melodie inspirované původním romským folklórem. Za změnu titulu se divadelní soubor všem svým příznivcům omlouvá, ale zároveň ve skrytu duše doufá, že dalším muzikálem v repertoáru Východočeského divadla diváky i potěší.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.4.

Vyšla nová publikace o historii pardubické MHD

Vítaným zpestřením knížky je zejména více jak stovka unikátních barevných a černobílých fotografií a celá řadu nákresů a plánků.

Kultura celý článek
20.11.

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku.

„Přínosem projektu je zvýšení povědomí o historicko-kulturních hodnotách zámku, zpřístupnění zámecké kaple a zvýšení návštěvnosti zámku díky otevření archeologické expozice a přípravě expozice o historii Pardubic,“ říká Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Kultura celý článek
3.11.

Východočeské divadlo zahájí prodej GRAND Festivalu smíchu

Pro tvůrce se stává prostředkem k vyjadřování postojů k nejpalčivějším problémům života jednotlivce i celé společnosti. Komediální řešení situací prostupuje všemi žánry a je vyhledávaným prvkem ke sdělování i těch nejvážnějších témat. Je tedy přirozené, že i náš festival nemůže tyto moderní trendy a přístupy ignorovat,“ říká ředitel festivalu Petr Dohnal.

Kultura celý článek
11.7.

Rock for People oslavil narozeniny s 27 tisíci fanoušky, skvělými výkony headlinerů i mnohými překvapeními

A aby nebylo těch zaoblených čísel málo, přes 300 minut museli čekat fanoušci na Stevena Seagala, jenž hrál o 30 minut déle, než bylo původně uvedeno. Naopak Lucie natáhla délku svého setu na 120 minut. A vzhledem k neplánovaným, utajeným koncertům (například Kašpárek v rohlíku nebo produkce v Live Jukeboxu) skončila celková bilance vystoupení kapel, DJs a dalších performance na počtu 200. Jinými slovy, své sety odehrály všechny kapely.

Kultura celý článek
27.3.

Filmaři „lovili“ kompars mezi Pardubáky

Kompars, který filmaři nyní v Pardubicích hledají, využijí ve scénách z pardubické policie a z prostředí univerzity.

Kultura celý článek
3.1.

Inscenací roku je komedie Úžasná svatba

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2006 silvestrovským představením Hawdonovy komedie Úžasná svatba.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting