Arnika na "Východočeském Woodstoku" v Trutnově

14.8.

Arnika na

Arnika na

Občanské sdružení Arnika zavítá se svou kampaní "Nehrajme si s PVC" na věhlasný hudební festival Open Air Music Festival v Trutnově. Festival začíná ve čtvrtek 21. srpna v areálu na Bojišti a bude pokračovat až do neděle 24. srpna. Kromě poslechu hudby mohou návštěvníci zavítat k informačnímu stánku Arniky, kde se dozvědí více o rizicích výroby, používání a likvidaci polyvinylchloridu (PVC) – jednoho z nejpoužívanějších plastů. Také zde budou moci podpořit svým podpisem petici za jeho náhradu v hračkách, potravinových obalech a ve zdravotnictví. Už ve čtvrtek zahraje jeden z taháků festivalu anglická skupina The Subways. K dalším lákadlům letošního Trutnova patří uskupení syna krále reggae Stephana Marleyho nebo metalová formace Soulfly, kterou po odchodu ze Sepultury založil Max Cavalera. S Bojištěm se přijedou rozloučit i bubeníci Dhol Foundation, kteří budou na festivalu už počtvrté za sebou.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.12.

Břetislav Rychlík uvede v Pardubicích Kalibův zločin

Poslední premiéru kalendářního roku 2017 přichystalo Východočeské divadlo na třetí adventní víkend 16. a 17. prosince, kdy se před pardubickým publikem na velkém jevišti Městského divadla zhmotní děj románu Karla Václava Raise Kalibův zločin.

Kultura celý článek
3.5.

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

S Tajemným hradem v Karpatech a Čachtickou paní se Východočeské divadlo na Kunětické hoře rozloučí.

Kultura celý článek
8.11.

Východočeské divadlo se loučí s komedií Třikrát život

Autorka v komedii líčí jednu obyčejnou situaci ve třech podobách, jejichž odlišnost způsobují náhody, nálady a nečekaná hnutí mysli. Ines s Hubertem jsou pozváni k Soně a Henrimu na večeři. Hubert a Henri jsou astrofyzikové. Henri už tři roky nepublikoval a očekává od výše postaveného Huberta podporu, proto mu na pohoštění vzácné návštěvy velmi záleží. Jenže Hubert s Ines přijdou o den dříve, než je Henri se Soňou čekali…

Kultura celý článek
2.11.

MARTINŮ NAPŘÍČ POLIČKOU KRESLÍCÍ A SOUTĚŽÍCÍ

Všechny užité obrázky, které v Poličce můžete najít, se váží ke stávající výstavě Martinů obrázky kreslící. Ta byla zahájena 13. 10. 2018 ve výstavních sálech poličského muzea (MMG) a koná se pod záštitou Ministerstva kultury ČR. Představuje skladatele jako autora vtipných kreseb, pomocí kterých zachycoval dění kolem sebe a přístupná bude do 31. 12. 2018.

Kultura celý článek
18.7.

V Litomyšli vystoupí Boudewijn Zwart

Velké zvonohry nemají v České republice velkou tradici, velmi populární jsou právě v Holandsku, Belgii a Velké Británii.

Kultura celý článek
28.12.

Boni pueri představili Českou mši v poučné interpretaci

Hlavním východiskem se pro dirigenta Štryncla stala nejstarší dochovaná partitura z roku 1827.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting