Avízo: Pozvánka na přednášku fotografa a pardubického rodáka Petra Jana Juračky

5.3.

Avízo: Pozvánka na přednášku fotografa a pardubického rodáka Petra Jana Juračky

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás pozvali na přednášku Petra Jana Juračky nazvanou Ze života fotografa. Pardubický rodák se podělí o své fotografické zkušenosti, představí fototechniku a můžete se také těšit na poutavé vyprávění z jeho cest. Během přednášky se pokusí vypíchnout hlavní momenty své profesní kariéry, mezi které jistě patří i fotografování koní Převalského v Mongolsku, utopený dron v ugandském Nilu či nedávné evropské dronové lety v Norsku, Švýcarsku a Irsku.

„Když se narodíte jako zrakově postižené dítě s křivou páteří a s plochýma nohama, v patrně nejplošším místě ve vesmíru, totiž Pardubicích, vaše šance na to stát se světově uznávaným fotografem, horolezcem, anebo vědcem zabývajícím se fotografií mikroskopického světa nejsou příliš velké. Jenomže občas se stane, že se u kolébky zjeví dezorientovaná sudička a začnou se dít věci. Já tohle štěstí měl…,“ říká Petr Jan Juračka.

Petr Jan Juračka, Ph.D. *1985 se v současné době fotografii věnuje zejména na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde fotografuje pomocí světelných i elektronových mikroskopů, bezdrátově řízených blesků a časosběru. Kromě těchto aktivit také podlehl kouzlu rádiem řízených vrtulníků a filmu. Získal několik mezinárodních ocenění mj. zlatou medaili za sérii fotografií motýlích křídel v kategorii Micro v rámci jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa - International Photography Awards USA.

KDY: Úterý 10. března 2020 od 18.30 do 20.30 hodin
KDE: Aula A3 Univerzity Pardubice (vedle Univerzitní knihovny)

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.4.

Vítej, vítej máji na Veselém Kopci

V sobotu 28. dubna bude slavnostně zahájena jubilejní 35. návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina.

Kultura celý článek
10.11.

Očekáváme stotisícího diváka roku 2014

Na stotisícího diváka čekají zajímavé dárky – předplatné pro dvě osoby, knihy o historii divadla a osobnostech, které jím prošly, DVD Sto let Městského divadla v Pardubicích, CD z vybraných muzikálů našeho divadla a hodnotný dárek od sponzora. Neváhejte a navštěvujte naše představení ještě častěji, třeba se právě vy stanete oním šťastným divákem.

Kultura celý článek
18.9.

Pozvánka na výstavu ,,Umělci a Benátky"

Dostaveníčko slavných osobností, které by ve skutečnosti od sebe dělila vzdálenost několika staletí, završuje portrét ruského básníka a spisovatele Josifa Alexandroviče Brodského, který Benátky dvě desetiletí pravidelně v zimě navštěvoval, a jehož vztah k nim byl tak silný, že se zde, na hřbitově na ostrově San Michele, nechal na vlastní přání pohřbít.

Kultura celý článek
22.10.

Lucie Bílá: Z pomluv na Boni Pueri jsem zhnusená

Nejúspěšnější česká zpěvačka se ve svém tiskovém prohlášení postavila za chlapecký sbor Boni Pueri a jeho ředitele Pavla Horáka

Kultura celý článek
16.2.

Olomoucký Literární festival a LIBRI 2007

Olomoucké výstaviště Flora pořádá ve dnech 6. až 10. března 2007 Literární festival.

Kultura celý článek
22.2.

Smetanova Litomyšl letos už po devětačtyřicáté

V pondělí 26. února se uskuteční tisková konference věnovaná 49. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting