Baťova Electra přiletí, Gripen zůstane doma

2.6.

Baťova Electra přiletí, Gripen zůstane doma

Světovou veřejnou premiéru budou mít možnost uvidět návštěvníci Aviatické pouti, kteří se ve dnech 6. a 7. června vydají na pardubické letiště. Poprvé se na leteckém dnu představí cenný historický letoun Lockheed L-10A Electra.

„Minulý týden ve čtvrtek se tento unikátní historický dopravní letoun vrátil po více než tři čtvrtě století na české letiště. V roce 2009 jej zakoupila společnost Letecké Muzeum Točná ve Spojených státech. Po náročné renovaci získal původní zbarvení a s českou posádkou se vydal na dlouhou cestu přes oceán.

Cesta, s patnácti zastávkami, byla důstojně zakončena na letišti Točná. Electra je pro Čechy zajímavá tím, že se jedná přímo o stroj používaný v létech 1937 až 1939 továrníkem J. A. Baťou,“ přibližuje horkou novinku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Přílet tohoto historického stroje je pro organizátory velkým potěšením také proto, že v roce 1993 na Aviatickou pouť zavítal osobně Tomáš Baťa, vítěz Kašparova memoriálu z roku 1937.

Naopak méně potěšující informaci získali organizátoři od vojáků. Z důvodu přípravy na srpnovou misi pěti Gripenů na Islandu se programu nezúčastní Gripen v sólové ukázce. Tento nejmodernější typ našeho letectva se představí alespoň v  průletu zahajujícím vojenský blok. Do průletu je přislíbena dvojice Gripenů doprovázející dopravní letoun Jak-40. V tomto případě se bude jednat také o premiéru, protože v obdobné sestavě vojáci před veřejností ještě neletěli.
Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.8.

Festivalovým miláčkem publika se v Červeném Kostelci stalo Peru

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájil tančení v přírodním areálu J.K.Tyla ve středu 19. srpna 2015 a neděle 23. srpna 2015 je festivalovým dnem posledním. Po celou festivalou dobu, tedy 5 dnů, se předvedlo více jak 600 učinkujících z celého světa. V zákulisí festivalu o jeho průběh pečovalo na 70 pracovníků. Celkově na festival přijelo 6 500 platících návštěvníků, kteřé baví folklor, náš i cizí, exotické země a jejich kultura.

Kultura celý článek
7.5.

Pardubice rozsvítí mistři žonglérského umění

Pardubický klub tak na závěr rozsvítí nejnovější technologie v žonglování tzv. pixel poi, která dovede vytvářet pomocí svítícího náčiní loga, texty a další grafické obrazce.

Kultura celý článek
10.5.

Blbec k večeři v sobotu poprvé pobaví pardubické diváky

Při udílení francouzských filmových cen César obdržel Blbec k večeři celkem šest nominací.

Kultura celý článek
2.1.

Zrušení představení VČD - dnes!

Bližší informace ohledně vstupného získáte na obchodním oddělení Východočeského divadla na tel. č. 466 616 432.

Kultura celý článek
6.3.

Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Vernisáž se koná v úterý 19. března 2013 od 16 hodin, beseda s autorem koláží, ale zároveň také básníkem, editorem, aforistou a šéfredaktorem časopisu Arteterapie začne o hodinu později v univerzálním sále.

Kultura celý článek
7.11.

Blériot doletěl po sto letech z Pardubic do Prahy

Let Petra Máry v Blériotu Jana Kašpara dnes provázela velmi nízká oblačnost.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting