Bernard Lesaing se vrací do Mýta

7.4.

Bernard Lesaing se vrací do Mýta

Bernard Lesaing se vrací do Mýta

Město Vysoké Mýto pořádá od 7. do 26. dubna výstavu známého francouzského reportážního fotografa Bernarda Lesainga (nar. 1953 v Paříži) s názvem České tváře a krajiny. Tato výstava vznikala v letech 2006 - 2008 během Lesaingových mnohaměsíčních pobytů v České republice, kam pravidelně jezdil od výstavy svých fotografií ve Vysokém Mýtě v roce 2006. Jeho práce vyvrcholila loni na podzim vydáním knihy a sérií výstav ve francouzských městech. Nyní se soubor fotografií vrací na místo svého početí, do Vysokého Mýta... Vedle portrétů 28 českých umělců (výtvarníků, spisovatelů, hudebníků...) a krajin jejich domova, pořízených Bernardem Lesaingem, budou ve Vysokém Mýtě mimořádně představena i díla deseti výtvarníků, kteří poskytli celému projektu nejen svou tvář, ale i ukázku své tvorby: Návštěvníci tak zde spatří Michala Blažka, Karla Bureše, Milana Doubravu, Kurta Gebauera, Pavla Kalfuse, Václava Macháně, Terezu Koníčkovou, Jiřího Netíka, Hanu Sosíkovou a Jindřicha Štreita. Výstava nebude mít vernisáž. Naplánováno je ale setkání s Bernardem Lesaingem a většinou portrétovaných na slavnostním ukončení celé akce, které se uskuteční v neděli 26. dubna v 10 hodin ve Výstavní síni Jana Jušky, a to za hudební přítomnosti vystaveného perkusionisty Tomáše Ondrůška a za performační presence zvěčnělé moderátorky a šansoniérky Ester Kočičkové, která výstavu uvede. U příležitosti zakončení této expozice uspořádá Městská galerie ve spolupráci s M-klubem i koncert Ester Kočičkové a Lubomíra Nohavici, a to v sobotu 25. dubna v 19.00 hodin ve Společenském sále M-klubu. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Artefactes a asociací Images et Recherche Aix-en-Provence.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.3.

Filmový festival Jeden Svět v Chrudimi

Napadlo vás, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo?

Kultura celý článek
8.2.

Moravské Bez nápovědy s výbornou sekanou

Navíc si všichni pochutnali na výborné sekané, kterou speciálně pro tento večer společně upekly obě Jany.

Kultura celý článek
5.10.

Repertoár Východočeského divadla obohatí Commedia finita

Režie se ujal domácí režisér Petr Novotný, jenž do hry obsadil Dagmar Novotnou, Jindru Janouškovou, Janu Ondruškovou a novou členku souboru Štěpánku Fingerhutovou. V roli Zpěvačky se představí Lucia Bildová nebo Inka Kořínková, studentky Konzervatoře Pardubice.

Kultura celý článek
13.10.

Falk Richter na Malé scéně Východočeského divadla

S nápadem spojit dva tematicky příbuzné tituly v jeden celek přišel režisér Adam Svozil, červnový absolvent režie na Katedře činoherního divadla pražské DAMU,

Kultura celý článek
4.4.

Pardubické hudební jaro 2007

Dnes v 19 hodin v Rytířském sále pardubického zámku zahajuje v pořadí již 29. ročník festivalu Pardubické hudební jaro.

Kultura celý článek
19.10.

Bojíte se rádi? Neváhejte navštívit zombie v Dětenicích

Oživlé mrtvoly budou k vidění na zámku v sobotu 29. října 2011 od 10.00 do 18.00 každou půlhodinu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting