Bernard Lesaing se vrací do Mýta

7.4.

Bernard Lesaing se vrací do Mýta

Bernard Lesaing se vrací do Mýta

Město Vysoké Mýto pořádá od 7. do 26. dubna výstavu známého francouzského reportážního fotografa Bernarda Lesainga (nar. 1953 v Paříži) s názvem České tváře a krajiny. Tato výstava vznikala v letech 2006 - 2008 během Lesaingových mnohaměsíčních pobytů v České republice, kam pravidelně jezdil od výstavy svých fotografií ve Vysokém Mýtě v roce 2006. Jeho práce vyvrcholila loni na podzim vydáním knihy a sérií výstav ve francouzských městech. Nyní se soubor fotografií vrací na místo svého početí, do Vysokého Mýta... Vedle portrétů 28 českých umělců (výtvarníků, spisovatelů, hudebníků...) a krajin jejich domova, pořízených Bernardem Lesaingem, budou ve Vysokém Mýtě mimořádně představena i díla deseti výtvarníků, kteří poskytli celému projektu nejen svou tvář, ale i ukázku své tvorby: Návštěvníci tak zde spatří Michala Blažka, Karla Bureše, Milana Doubravu, Kurta Gebauera, Pavla Kalfuse, Václava Macháně, Terezu Koníčkovou, Jiřího Netíka, Hanu Sosíkovou a Jindřicha Štreita. Výstava nebude mít vernisáž. Naplánováno je ale setkání s Bernardem Lesaingem a většinou portrétovaných na slavnostním ukončení celé akce, které se uskuteční v neděli 26. dubna v 10 hodin ve Výstavní síni Jana Jušky, a to za hudební přítomnosti vystaveného perkusionisty Tomáše Ondrůška a za performační presence zvěčnělé moderátorky a šansoniérky Ester Kočičkové, která výstavu uvede. U příležitosti zakončení této expozice uspořádá Městská galerie ve spolupráci s M-klubem i koncert Ester Kočičkové a Lubomíra Nohavici, a to v sobotu 25. dubna v 19.00 hodin ve Společenském sále M-klubu. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Artefactes a asociací Images et Recherche Aix-en-Provence.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.4.

Studijní cesta do Paříže

Dnes 26. dubna vpodvečer odjíždí část uměleckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích do Paříže.

Kultura celý článek
13.5.

Luba Skořepová představí svou novou knihu

Návštěvníci budou mít současně možnost zhlédnout herecké fotografie paní Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková.

Kultura celý článek
17.10.

Slavnosti světla aneb párty strašidel

Tématem pro letošní rok je párty lesních, lučních, polních i školních strašidel.

Kultura celý článek
5.1.

Jubilejní 40. ročník Pardubického hudebního jara 2018 již v předprodeji

Předprodej vstupenek na PHJ 2018 probíhá již od poloviny listopadu 2017.

Kultura celý článek
16.4.

Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.

Letošní hlavní hvězdou Hradeckého Majálesu bude kapela Rybičky 48, ti po půlroční koncertní pauze přijedou na hradecké pódium rovnou z USA. V Hradci se poprvé představí se svou novou open air show 115 let rock 'n' rollu. Hudební program doplňují ti nejlepší z české a slovenské hudební scény jako třeba majálesové stálice Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Jelen. Poprvé se na Majálesu představí Mirai, Lenny nebo Marek Ztracený.

Kultura celý článek
20.2.

Východočeské divadlo Pardubice uvede premiéru hry Mikve

„Text hry otevírá na pozadí tradičního židovského rituálu téma postavení žen ve společnosti a vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu. Na osudech osmi žen sledujeme střet tradice s moderním životem. Na hladinu rituální očistné lázně vyplouvají tajemství, která měla být ukryta, a pravda, která měla být zamlčena. Hra má však i přes svou silnou emocionálně-etickou apelaci velkou dávku odlehčujícího nadhledu a humoru, a v závěru poskytne hlubokou katarzi,

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting