Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

24.10.

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Pardubická Hvězdárna barona Artura Krause při Domě dětí a mládeže Delta a Astronomická společnost Pardubice pořádají v pátek 24. října 2008 besedu s publicistou a novinářem Karlem Pacnerem. Hovořit se tu bude především o současné kosmonautice, ale také o Pacnerově cestě na start Apolla 11 nebo o vyzvědačích (a nejen o nich) v kosmickém průmyslu. Po skončení besedy je připravena krátká autogramiáda autorových knížek, z nichž namátkově jmenujme alespoň Kolumbové vesmíru, Půlstoletí kosmonautiky (vydána v září 2008), Na obou březích vesmíru, Polidštěná galaxie, Poselství kosmických světů, Kosmičtí špioni, Velké špionážní operace, Atomoví vyzvědači, Královny špionáže, Osudové okamžiky Československa a mnoho dalších. Průvodcem celého pátečního programu bude Milan Halousek, vedoucí Odboru vzdělávání České kosmické kanceláře a předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti. Beseda s Karlem Pacnerem začíná v pátek 24. října od 18.30 hodin ve velkém sále Domu dětí a mládeže Delta v Pardubicích (městská část Dukla), Gorkého ulici. Vstupné činí 30 korun. Další informace najdete na webových stránkách průvodce pořadem http://halmil.blog.cz a na stránkách Astronomické společnosti Pardubice http://asp.wz.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.4.

Na skok k muzikálu

Dále bude k vidění zpěvák Alan Bastien, který připomene Tři mušketýry, Angeliku a také písně ze svého sólového alba jako např. To Bůh to tak chtěl.

Kultura celý článek
21.2.

Děti se naposledy projdou pernštejnskou historií

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Kultura celý článek
30.6.

Prázdninová Polička opět ožije: vrací se Poličské kulturní léto

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat kromě filmových představení také rozmanitý doprovodný program. Na své si přijdou milovníci hudby při nedělních posezeních s harmonikou a lidovými písničkami.

Kultura celý článek
16.4.

V sobotu „ to rozbalí“ bubeníci

Již tuto sobotu 19. dubna se v pardubické velké hale ČEZ Areny koná v pořadí 4. ročník festivalu bubeníků.

Kultura celý článek
4.3.

Město podpoří aktivity, které o prázdninách oživí Pardubice

Zvláštní grant, vyhrazený pro projekty, které oživí Pardubice v době prázdnin, vypisuje pardubický magistrát.

Kultura celý článek
24.1.

Mimořádná šance získat ještě předplatné

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting