Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

24.10.

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Pardubická Hvězdárna barona Artura Krause při Domě dětí a mládeže Delta a Astronomická společnost Pardubice pořádají v pátek 24. října 2008 besedu s publicistou a novinářem Karlem Pacnerem. Hovořit se tu bude především o současné kosmonautice, ale také o Pacnerově cestě na start Apolla 11 nebo o vyzvědačích (a nejen o nich) v kosmickém průmyslu. Po skončení besedy je připravena krátká autogramiáda autorových knížek, z nichž namátkově jmenujme alespoň Kolumbové vesmíru, Půlstoletí kosmonautiky (vydána v září 2008), Na obou březích vesmíru, Polidštěná galaxie, Poselství kosmických světů, Kosmičtí špioni, Velké špionážní operace, Atomoví vyzvědači, Královny špionáže, Osudové okamžiky Československa a mnoho dalších. Průvodcem celého pátečního programu bude Milan Halousek, vedoucí Odboru vzdělávání České kosmické kanceláře a předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti. Beseda s Karlem Pacnerem začíná v pátek 24. října od 18.30 hodin ve velkém sále Domu dětí a mládeže Delta v Pardubicích (městská část Dukla), Gorkého ulici. Vstupné činí 30 korun. Další informace najdete na webových stránkách průvodce pořadem http://halmil.blog.cz a na stránkách Astronomické společnosti Pardubice http://asp.wz.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.8.

Zvon svým hlasem oznámil 500. narozeniny

Otce biskupa přivítal solí a chlebem na Komenského náměstí starosta města Roman Müller a zástupci farnosti.

Kultura celý článek
17.5.

Poličské muzeum nabízí šedesát způsobů jak se zabavit

Neváhejte a i vy využijte možnost zjistit nejrůznější údaje týkající se vašeho těla. Poseďte na hřebících jako fakír, pokuste se sestavit lidské tělo, vyzkoušet pevnost své ruky, vyluštit zvukové pexeso. Otestujte vlastní čich, zjistěte citlivost svého sluchu a poznejte rychlost své reakce i sílu stisku. Edukativní a interaktivní výstava hledá nové formy vzdělávání a podněcuje zájem o vědu, techniku a přírodní obory a je tak vhodná pro malé i velké návštěvníky.

Kultura celý článek
22.10.

Přípravy Jistě, pane ministře jsou zahájeny

Hru nastuduje režisér Petr Novotný, jenž do hlavních rolí obsadil Petra Dohnala, hostujícího Petra Kostku a Milana Němce

Kultura celý článek
26.8.

Polička se vydá za dalšími osudy Bohuslava Martinů

Budu věřit, že se tak nestane ani po čtvrtečním posezení pod širým nebem v muzejní zahrádce, proto si dovoluji pozvat nejen všechny příznivce, ale i ty, kteří by si rádi opravili svůj názor,“ uvedl Jaroslav Novotný, předseda spolku.

Kultura celý článek
12.10.

Zemřel Alexej Gsöllhofer

Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu.

Kultura celý článek
25.11.

Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.

„Mezi hlavní lákadla dražby z mého pohledu patří – kromě již tradičně zastoupeného Mistra Olbrama Zoubka – například litografie od Kurta Gebauera či fotografie od Roberta Vana, Oldřicha Škáchy nebo Jindřicha Štreita,“ řekl Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting