Beseda v muzeu - Hodiny

5.8.

Beseda v muzeu - Hodiny

Beseda v muzeu - Hodiny

Městské muzeum Žamberk Vás zve ve středu 11. srpna 2010 od 17.00 hodin na besedu s p. Vladimírem Sedláčkem z České Rybné o hodinách. V rámci besedy si můžete prohlédnout výstavu "TAK JDE ČAS...". Vystaveny jsou kapesní „cibule“, budíky, hodiny kuchyňské, slepecké, krbové, sloupkové nebo sluneční. Velice zajímavé jsou např. tyrolské „kukačky“ zapůjčené hodinářskou firmou Schediwy z Rychnova n. Kněžnou. Čas se nám určitě zastavit nepodaří, ale proč se nezastavit na chvíli v muzeu? Dále připravujeme na středu 18. srpna od 17.00 besedu o astronomických hodinách s Ing. Noskem z Hradce Králové, který se přes dvacet let věnuje slunečním hodinám. Ve středu 25. srpna budou po celý den „Malovánky v muzeu“ pro děti na téma hodiny. Ve výtvarné dílně si můžete vyrobit papírové hodiny. Těšíme se na Vaši návštěvu. Bližší informace na 465 611 678, 604 885 155 nebo muzeumzamberk@orlicko.cz. Kalous Petr

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.11.

Hra jako nový interaktivní projekt Východočeského divadla

Úvodní díl se uskuteční už v úterý 14. listopadu od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře, která bude opět připomínat komorní literární kavárnu s možností konzumace občerstvení.

Kultura celý článek
16.5.

Kytarový balzám v Hradci Králové

Všem milovníkům „sladkého dřeva“ je určen koncert kytarových orchestrů, který se uskuteční ve středu 23. května.

Kultura celý článek
22.5.

Maloskalská noc 2014 – jediný, opravdu rodinný festival

Pro děti bude mj. připravena písečná pláž, kde budou moci stavět hrady a ti menší si hrát třeba s bábovičkami, především kluky všeho věku zaujme nefalšovaná tanková bitva velkých modelů v měřítku 1:10.

Kultura celý článek
16.7.

Čtvrtý koncert hudebního léta v Heřmanově Městci

Posluchači se mohou těšit na velmi populární představení historických nástrojů.

Kultura celý článek
19.9.

Populární zpěvák Tomáš Klus a jeho Cílová skupina míří do Chrudimi

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na intenzivní a jedinečný hudební zážitek. Hudbu Tomáše Kluse, který je mnohými označován za novodobého Karla Kryla a pokračovatele české písničkářské tradice, lze jen stěží zařadit do jednoho žánru. Z jeho písní vyvěrá duchovní i inspirativní síla i jeho vlastní pohled na svět kolem nás. Jeho koncerty v sobě nesou neopakovatelnou atmosféru a energii, která z Tomáše Kluse při vystoupení sálá. Nejinak tomu bude i v Chrudimi.

Kultura celý článek
10.11.

Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi

Rok 2015 byl vyhlášen Evropským rokem pro rozvoj. Ve všech členských zemích EU tak po celý rok probíhají různé vzdělávací a osvětové aktivity, jejichž cílem je ukázat, proč je rozvojová spolupráce důležitá, a tímto tématem se zabývá také výstava, která vznikla ze snímků odeslaných do výtvarné a fotografické soutěže pořádané Ministerstvem zahraničních věcí a Českou rozvojovou agenturou.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting