Betlém vánoční v Hlinsku

20.12.

Betlém vánoční v Hlinsku

Betlém vánoční v Hlinsku

Soubor lidových staveb Vysočina již tradičně připravuje v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku vánoční výstavu s názvem „Betlém vánoční“. Ta letošní začala již 8. prosince a potrvá do 30. prosince 2007. V roubených domcích, které návštěvníci naleznou téměř ve středu města, se dozvědí, jak lidé na Betlémě slavili Štědrý večer od poloviny 19. století až do počátku 20. století. Tedy v období, kdy se poprvé v tomto prostředí objevil vánoční stromeček. Návštěvníci zde naleznou tradiční vánoční ozdoby, pečivo a předměty, jež v minulosti vánoční svátky provázely. Součástí výstavy jsou i betlémy lidových tvůrců, včetně betlému mechanického, vyřezaného v 70. letech 20. století panem Rudolfem Frintou z Nového Města nad Metují, a zajímavého betlému pašijového, který vyřezali otec a syn Schusterovi z jihočeské Přibyslavi. V jednom z roubených domků je umístěna i prodejna upomínkových předmětů zásobená výrobky lidových řemeslníků, které se mohou stát krásnými vánočními dárky. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin. Na Štědrý den a první svátek vánoční bude zavřeno.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.11.

Československé komorní duo v Poličce. Zahrají Pavel Burdych a Zuzana Berešová.

Československé komorní duo se vrací do Poličky po pěti letech. Těšit se můžete na hluboký umělecký zážitek. Na housle vám zahraje Pavel Burdych a na klavír Zuzana Berešová. Oba umělci vzdají poctu nejslavnějšímu poličskému rodákovi a jeho žákům.

Kultura celý článek
25.3.

Pro sloučení galerie a muzea hovoří argumenty

Tato analýza byla zadána s cílem zkvalitnit fungování galerie a muzea v objektu pardubického zámku.

Kultura celý článek
17.5.

Poličské muzeum nabízí šedesát způsobů jak se zabavit

Neváhejte a i vy využijte možnost zjistit nejrůznější údaje týkající se vašeho těla. Poseďte na hřebících jako fakír, pokuste se sestavit lidské tělo, vyzkoušet pevnost své ruky, vyluštit zvukové pexeso. Otestujte vlastní čich, zjistěte citlivost svého sluchu a poznejte rychlost své reakce i sílu stisku. Edukativní a interaktivní výstava hledá nové formy vzdělávání a podněcuje zájem o vědu, techniku a přírodní obory a je tak vhodná pro malé i velké návštěvníky.

Kultura celý článek
21.10.

Dánská hra o skutečně neskutečných příšerách

Českou premiéru dánské hry zabývající se aktuální otázkou uprchlické krize, pro vás společně připravíme se začínající režisérkou ALŽBĚTOU BURIANOVOU, čerstvou absolventkou oboru režie pražské DAMU. Těšit se můžete na neobyčejný večer opět doplněný závěrečnou diskuzí s herci Ladislavem Špinerem, Janou Ondruškovou a Petrem Borovcem a překladatelkou hry Janou Michalíkovou.

Kultura celý článek
6.4.

Jmenování ředitelky Východočeské galerie v Pardubicích

Rada Pardubického kraje jmenovala ve čtvrtek 5. dubna 2007 ředitelku Východočeské galerie v Pardubicích.

Kultura celý článek
7.5.

Vysokoškolský Majáles v Pardubicích

Majálesové veselí vyvrcholí v sobotu 10. května velkým koncertem na louce před koupalištěm Cihelna Pardubice, který startuje již v 11:00 hodin dopoledne. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. Letos je budou bavit hudební skupiny: Divokej Bill, Evelynne, Hokýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Sto Zvířat, UDG, Vypsaná Fixa, Wohnout a další. Novinkou bude párty stan s DJs Ladida a Chris Sadler, Michael C. Další novinkou budu i program pro nejmenší s dětským koutkem, skákacím hradem a s dětskými kapelami.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting