Betlém vánoční v Hlinsku

20.12.

Betlém vánoční v Hlinsku

Betlém vánoční v Hlinsku

Soubor lidových staveb Vysočina již tradičně připravuje v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku vánoční výstavu s názvem „Betlém vánoční“. Ta letošní začala již 8. prosince a potrvá do 30. prosince 2007. V roubených domcích, které návštěvníci naleznou téměř ve středu města, se dozvědí, jak lidé na Betlémě slavili Štědrý večer od poloviny 19. století až do počátku 20. století. Tedy v období, kdy se poprvé v tomto prostředí objevil vánoční stromeček. Návštěvníci zde naleznou tradiční vánoční ozdoby, pečivo a předměty, jež v minulosti vánoční svátky provázely. Součástí výstavy jsou i betlémy lidových tvůrců, včetně betlému mechanického, vyřezaného v 70. letech 20. století panem Rudolfem Frintou z Nového Města nad Metují, a zajímavého betlému pašijového, který vyřezali otec a syn Schusterovi z jihočeské Přibyslavi. V jednom z roubených domků je umístěna i prodejna upomínkových předmětů zásobená výrobky lidových řemeslníků, které se mohou stát krásnými vánočními dárky. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin. Na Štědrý den a první svátek vánoční bude zavřeno.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.2.

VIII. ročník GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích

Ohlasy předchozích ročníků ukazují, že si festival našel své nezastupitelné místo.

Kultura celý článek
14.5.

Cikáni jdou do nebe na Kunětické Hoře

Letošní rok bude opět soubor Východočeského divadla v Pardubicích hrát také na vyhlídce hradu Kunětická Hora.

Kultura celý článek
19.6.

Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově

Kozlovská krajina a zdejší obyvatelé mladého malíře inspirovali k celé řadě prací.

Kultura celý článek
6.3.

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

V sobotu 8. března se v reprezentativních prostorách chrudimského Muzea uskuteční již druhý Ples hudebníků.

Kultura celý článek
11.8.

A je to tady! Dobré divadlo uvádí nejlepší divadelní hru tohoto léta

Přijďte se podívat na dramatický životní příběh dvou hudebních skladatelů - geniálního Mozarta a jeho prvního obdivovatele zatrpklého Salieriho. Lístky budou v předprodeji na místě od 20:00. Za nepříznivého počasí musíme bohužel akci zrušit.

Kultura celý článek
28.12.

Franz Ferdinand nebo Vypsaná fiXa exkluzivně s PKF - Prague Philharmonia, Rock for People odtajnil poslední políčka adventního kalendáře

Rock for People odtajnil poslední políčka svého originálního hudebního adventního kalendář. Štědrý den představil unikátní hudební spojení, na které se festivaloví návštěvníci mohou v létě těšit: populární Vypsaná fiXa se postaví na jedno podium společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting