Bez práce nejsou koláče

24.4.

Bez práce nejsou koláče

Již v tuto sobotu 26. dubna bude zahájena návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska. Program bude letos věnovaný přípravě tradičních druhů pečiva. Zájemci se v roubených chaloupkách budou moci naučit tvarovat takzvané figurální pečivo, ale i různé koláče a buchty. Kromě toho mohou sledovat při práci perníkářku paní Marii Melšovou z Budislavy a paní Ivanu Starou z Českých Budějovic, která zase umí krásné obřadní pečivo z kynutého těsta. Ve spolupráci se Střední potravinářskou školou z Pardubic je pro návštěvníky připravena ochutnávka svátečních koláčů. Péci se bude rovněž v chlebové peci, u které budete možné zastihnout opravdového mistra pekaře, pana Vladimíra Zlesáka z Holetína, i pekaře z Borové. Program sobotního dne doplní nabídka včelařských produktů a zasvěcený výklad o tradičním i současném chovu včel. Od soboty 26. dubna bude také návštěvníkům zpřístupněna výstava ve statku z Mokré Lhoty nazvaná „Stojí, stojí domeček“. Expozice přibližuje tradiční řemesla a řemeslné postupy potřebné při stavbě roubeného domu v oblasti Českomoravské vrchoviny. Atmosféru sobotního programu doplní heligonkáři z Pardubic. Organizátoři akce srdečně zvou k návštěvě Veselého Kopce a upozorňují zájemce, že program začíná v 10 a končí úderem 15. hodiny.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.2.

Skončil VIII. ročník GRAND Festivalu smíchu

Ve Východočeském divadle Pardubice slavnostně rozdány ceny VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Kultura celý článek
6.6.

Folklorní festival zahájí osmnáctá Pernštýnská noc

Na dvou hudebních scénách budou soupeřit o přízeň posluchačů folklórní soubory z celé České republiky i hosté ze Slovenska.

Kultura celý článek
11.10.

Jak se v Pardubicích vyučovalo

Výstava ukáže vznik a vývoj jednotlivých škol a jejich budov, roli škol v životě města a jeho obyvatel i proměny procesu vyučování. Návštěvníci budou rovněž seznámeni s četnými významnými osobnostmi z řad pedagogů, které svou činností v mnoha případech daleko přesáhly prostředí vyučovacích osnov a školních budov a výrazným způsobem se podílely na rozvoji města i celého regionu. Vystavené archiválie doplňují fotografie, pohlednice, plakáty a trojrozměrné předměty, především rozmanité vyučovací pomůcky.

Kultura celý článek
3.7.

Ve středu 1. července byl průvodem z chrudimského náměstí k Divadlu Karla Pippicha oficiálně zahájen 64. ročník festivalu Loutkářská Chrudim.

„Loutkářská Chrudim je nejstarším loutkářským festivalem na světě a jsem rád, že si každý rok udržuje svojí vysokou uměleckou úroveň a láká jak velké množství diváků, tak soubory z celého světa, pro které je velkou ctí se v Chrudimi prezentovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kultura celý článek
26.8.

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Tento týden budou v divadle zahájeny poprázdninové „oprašovací“ zkoušky jednotlivých inscenací.

Kultura celý článek
11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting