Bez práce nejsou koláče

24.4.

Bez práce nejsou koláče

Již v tuto sobotu 26. dubna bude zahájena návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska. Program bude letos věnovaný přípravě tradičních druhů pečiva. Zájemci se v roubených chaloupkách budou moci naučit tvarovat takzvané figurální pečivo, ale i různé koláče a buchty. Kromě toho mohou sledovat při práci perníkářku paní Marii Melšovou z Budislavy a paní Ivanu Starou z Českých Budějovic, která zase umí krásné obřadní pečivo z kynutého těsta. Ve spolupráci se Střední potravinářskou školou z Pardubic je pro návštěvníky připravena ochutnávka svátečních koláčů. Péci se bude rovněž v chlebové peci, u které budete možné zastihnout opravdového mistra pekaře, pana Vladimíra Zlesáka z Holetína, i pekaře z Borové. Program sobotního dne doplní nabídka včelařských produktů a zasvěcený výklad o tradičním i současném chovu včel. Od soboty 26. dubna bude také návštěvníkům zpřístupněna výstava ve statku z Mokré Lhoty nazvaná „Stojí, stojí domeček“. Expozice přibližuje tradiční řemesla a řemeslné postupy potřebné při stavbě roubeného domu v oblasti Českomoravské vrchoviny. Atmosféru sobotního programu doplní heligonkáři z Pardubic. Organizátoři akce srdečně zvou k návštěvě Veselého Kopce a upozorňují zájemce, že program začíná v 10 a končí úderem 15. hodiny.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

7.9.

Uznávaná poličská rodačka vystavuje v muzeu

Spolupracovala s režiséry B. Jansou, V. Tomšovským a F. Štěpánkem. Zúčastňovala se nejrůznějších kolektivních výstav: 1971 a 1979 - Pražské quadriennale jevištního výtvarnictví v Praze a divadelní architektury; 1972 - český divadelní kostým; 1978 - Mladá scénografie Hodonín; 1981 - Národní přehlídka prací scénografů v Opavě aj. Samostatně vystavovala např. 1973 - výstavní síň Mánes Praha; 1981 - Divadlo v Kobylisích aj. V roce 1978 získala na výstavě Mladé scénografie v Hodoníně 2. cenu.

Kultura celý článek
10.3.

Scéna na Kunětické hoře už láká diváky

Letos na Kuňce potěšíme i milovníky hudby, neboť zde vystoupí i Aneta Langerová v rámci turné Na Radosti (21. června) a František Nedvěd s kapelou Tiebreak (20. června). Dětské publikum zde jistě pobaví nové zpracování známé filmové pohádky Ať žijí duchové (19. června)!

Kultura celý článek
14.2.

Změna programu VČD na 14. února

Divadlo se za změnu omlouvá a děkuje za pochopení!

Kultura celý článek
18.5.

Divadelní vstupenky bude prodávat i primátor Deml

Při této příležitosti divadlo vyhlašuje zajímavou akci, která proběhne od pondělí 18. do pátku 29. května.

Kultura celý článek
11.10.

Zdeněk Rumpík získal cenu v Permu!

7. října se na závěrečném galavečeru druhého ročníku soutěžní přehlídky vyhlašovaly ceny a Východočeské divadlo Pardubice bylo mezi jmenovanými – Zdeněk Rumpík v roli Johnyho Pateena Miky získal cenu pro nejlepšího herce festivalu ve vedlejší roli!

Kultura celý článek
9.11.

U Pastýře pobyla Táňa Fischerová

Známá herečka - a v posledním desetiletí i politička - se hned na úvod přiznala, že v Lanškrouně ještě nebyla.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting