Bez práce nejsou koláče

24.4.

Bez práce nejsou koláče

Již v tuto sobotu 26. dubna bude zahájena návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska. Program bude letos věnovaný přípravě tradičních druhů pečiva. Zájemci se v roubených chaloupkách budou moci naučit tvarovat takzvané figurální pečivo, ale i různé koláče a buchty. Kromě toho mohou sledovat při práci perníkářku paní Marii Melšovou z Budislavy a paní Ivanu Starou z Českých Budějovic, která zase umí krásné obřadní pečivo z kynutého těsta. Ve spolupráci se Střední potravinářskou školou z Pardubic je pro návštěvníky připravena ochutnávka svátečních koláčů. Péci se bude rovněž v chlebové peci, u které budete možné zastihnout opravdového mistra pekaře, pana Vladimíra Zlesáka z Holetína, i pekaře z Borové. Program sobotního dne doplní nabídka včelařských produktů a zasvěcený výklad o tradičním i současném chovu včel. Od soboty 26. dubna bude také návštěvníkům zpřístupněna výstava ve statku z Mokré Lhoty nazvaná „Stojí, stojí domeček“. Expozice přibližuje tradiční řemesla a řemeslné postupy potřebné při stavbě roubeného domu v oblasti Českomoravské vrchoviny. Atmosféru sobotního programu doplní heligonkáři z Pardubic. Organizátoři akce srdečně zvou k návštěvě Veselého Kopce a upozorňují zájemce, že program začíná v 10 a končí úderem 15. hodiny.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.1.

Jeden a jedna jsou tři

Diváci se budou smát neuvěřitelnému milostnému příběhu, který se může stát doslova každému z nás.

Kultura celý článek
9.4.

Pardubičtí diváci o víkendu poprvé navštíví irský ostrov Inishmaan

Ze zdejší společnosti se ale nevymyká jen svým fyzickým hendikepem – na rozdíl od ostatních se rozhodne vykročit z životního stereotypu a pokusí se splnit si svůj velký sen. Věčné čtení knih, poslouchání tetiček nebo ustavičné sledování krav hodlá vyměnit za dobrodružnou cestu daleko za obzor svého rodného ostrova,“ přibližuje McDonaghovu tragikomedii Zdeněk Janál.

Kultura celý článek
15.5.

Nová hradecká galerie Ateliér salon vystaví obrazy malující právničky Kateřiny Ranné

V lednu se v Klicperově ulici čp. 263 v Hradci Králové otevřel „Ateliér | salon | dagmar popová“, jehož majitelka mu vdechla zcela neotřelou podobu. Při jeho budování totiž chtěla snoubit krásu a péči o ženy s výtvarným i užitým uměním.

Kultura celý článek
1.10.

Pardubická stopa na EXPO 2015

Spojení s výročím založení ČSR, které bylo klíčovým impulsem pro rozvoj chemického průmyslu v Pardubicích, významově akcentuje i letošní 95. výročí založení pardubických společností Explosia a Synthesia a 65. výročí vzniku vysokého školství (VŠCHT) v Pardubicích.

Kultura celý článek
21.10.

Nový sbormistrem Boni Pueri je Marek Štryncl

Novým sbormistrem souboru Boni Pueri se stal přední český dirigent Marek Štryncl

Kultura celý článek
25.6.

Poličské kulturní léto

Těšte se na snímek mapující raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní. V neděli se těště na dobrodružné divadélko ze Safari u v úterý na Igráčkovu dílničku. První „kulétový“ týden pak bude zakončen filmem o nejužvaněnějším superhrdinovi všech dob s hodně černým smyslem pro humor.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting