Bill Gates poslal vzkaz do Moravské Třebové

28.4.

Bill Gates poslal vzkaz do Moravské Třebové

Bill Gates poslal vzkaz do Moravské Třebové

S myšlenkou uskutečnit výtvarnou soutěž v počítačovém programu Malování systému Windows firmy Microsoft přišla učitelka PaedDr. Hana Horská, sama malířka a grafička. A tak ji spolu se svojí Základní školou Moravská Třebová, Palackého ulice zorganizovala. „Pod modrou oblohou“ je název výtvarné soutěže, ve které je záměrně propojena výtvarná práce s využitím počítačové techniky. Jde o možnost vyjádření výtvarného cítění také moderní technikou. Nikdo zkraje netušil, že tato soutěž si od samotného začátku získá tak velký ohlas, který každým rokem vzrůstá. Do letošního, v pořadí již 3. ročníku se přihlásilo celkem 207 škol s 1800 grafickými pracemi z České republiky, Polska, Slovenska, Holandska a škola při velvyslanectví Ruské federace v ČR. „Velmi si vážíme toho, že právě firmy jako je Microsoft ČR a OR-CZ spolupráci s naší základní školou přijaly. Bez nich by soutěž vůbec nemohla existovat. Pomáhají především finančně a to nemalými částkami, prozradila Hana Horská. „Billu Gatesovi jsem zasílala informaci o naší soutěži. A velmi milým překvapením pro mne bylo, když jsem před několika dny našla ve schránce dopis mně adresovaný, kde je psáno, že jej velmi potěšily úspěchy, kterých žáci dosáhli v programu Malování,“ pokračovala Horská. „Účastníkům soutěže vzkázal prostou a upřímnou radu: „Získejte to nejlepší vzdělání, jaké můžete. Nezahazujte možnosti, které se vám otevřou jak na střední, tak na vysoké škole. Stále se učte, jak se učit.“ Bill Gates si myslí, že nyní žáci mají mnoho příležitostí, jak ve svůj prospěch použít technický pokrok, kterého se podařilo dosáhnout za poslední dvě desetiletí a který se neustále vyvíjí. Byl to nádherný pocit držet v ruce tento dopis a velmi si toho vážím. Určitě budu Billa Gatese informovat o dalším vývoji naší soutěže,“ upřesnila doktorka Horská. Slavnostní vyhodnocení soutěže spojené s předáním cen a vernisáží proběhne ve středu 30. dubna 2008 od 10,30 hodin ve dvoraně muzea v Moravské Třebové, a to za účasti vyhodnocených žáků, jejich učitelů či ředitelů škol a rodičů, zástupců spolupracujících firem, členky rady KZ pro školství, vedoucího školského odboru Pardubického kraje a zástupců vedení města. Během měsíce května bude možno výtvarné práce zhlédnout v několika výstavních prostorách – ty nejlepší budou vystaveny v budově Muzea (ulice Svitavská), dále na Městském úřadu (Olomoucká), v cukrárně Pod Věží (náměstí T. G. Masaryka) a ve vstupním prostoru domova důchodců (Svitavská). Počítačově zpracovaná prezentace celé soutěže bude ve výloze Turistického informačního centra na náměstí T. G. Masaryka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.7.

Indonésie, Tchaj-wan i Korea roztančí nejen Červený Kostelec

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na 6 tuzemských a 15 zahraničních souborů z celého světa. Folklorní svět poodkryje Peru, Kostarika, Indonésie, Tchaj-wan, Bulharsko, Jižní Korea, Arménie, Gruzie, Itálie, Polsko, Dánsko, Srbsko, Řecko, Slovensko. Z České republiky se představí soubory ze Vsetína, Dubňan, Buchlovic, Červeného Kostelce, Špindlerova Mlýna a Slatiňan.

Kultura celý článek
7.11.

Harfistka Jana Boušková vyjede příští týden na turné s Mou vlastí

Česká hudba má v repertoáru naší přední harfistky zcela výsadní a nezastupitelné místo. V jejím sólovém, komorním i orchestrálním repertoáru najdeme takřka všechna standardní díla pro harfu napříč hudebními dějinami i řadu děl soudobých, která byla v řadě případů zkomponována přímo pro Janu Bouškovou.

Kultura celý článek
21.11.

Miss Czech Press 2017 je Mirka Pikolová

Program, v němž exceloval moderátor Miroslav Šimůnek stejně jako zpěváci Miroslav Řehoř, Karya, Marina Makoviy či skvělý Philip Nikwe, doplnily přehlídky modelů značky Fasheebo, Poner či Alice Abraham.

Kultura celý článek
13.9.

Bookstart – S knížkou do života

Naším cílem je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich představivost a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace.

Kultura celý článek
3.11.

Kraj převzal litomyšlské Portmoneum

Unikátnost Portmonea je především v umělecké hodnotě výmalby dvou místností z 20. let 20. století od Josefa Váchala, která nemá obdoby. „Dnes uznávaný malíř pestrými barvami vypodobnil mnoho duchovních a náboženských témat, která postavil vedle sebe tak, že divákovi přechází zrak a jen s pomocí vysvětlujícího komentáře má šanci se dopátrat Váchalových úmyslů, vycházejících z jeho životních postojů a názorů na výtvarné umění,“ vysvětlil ředitel Regionálního muzea v Litomyšli René Klimeš.

Kultura celý článek
31.1.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2016

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2016 vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting