Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

16.5.

Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

Regionální muzeum v Chrudimi pořádá v pátek 17. května 2013 od 19 do 24 hodin 9. Chrudimskou muzejní noc. Akce je zařazena do Festivalu muzejních nocí 2013, který je pořádaný Asociací muzeí a galerií České republiky.

Uskuteční se v rámci projektu Chrudim – město tří muzeí a naváže na městský projekt Chrudim 2013 – Rok kultury a gastronomie.


    Volné vstupy do všech tří chrudimských muzeí (Regionálního muzea v Chrudimi, Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea barokních soch) bude doprovázet společný kvíz se soutěžními úkoly. Návštěvník tak bude moci nahlédnout do kuchyně v různých historických obdobích a prověřit si své znalosti z kulinářského umění.


Regionální muzeum v Chrudimi při této příležitosti pro veřejnost otevře novou expozici s lidovým interiérem z 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční řeznictví, na malý trh s bylinkami a exotickým zbožím. V prostorách muzea budou pro děti i dospělé připravena zastavení s úkoly z oblasti gastronomie, za soumraku se vydají na tajemnou pouť za chrudimskými netopýry.


    Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sedmou hodinu večerní ochutnávku vietnamské kuchyně, po celý večer do vyčerpání zásob se mohou návštěvníci těšit na výrobu loutek z vařeček a maňásků z chňapek, na workshop divadlo předmětů a v neposlední řadě na ochutnávku čajů. „Popusťte uzdu své fantazie a nechte za sebe mluvit nádobí. Vytvořte roli pro vidličku, hrnec a pokličku a hrajte si,“ vyzývají pořadatelé.


    Muzeum barokních soch nabízí odpověď na otázku, co nového přineslo baroko do evropské gastronomie. Hosty čekají ochutnávka lahodných nápojů v barokní kavárně, recepty z barokních kuchařských knih, novinky ze zámoří, tvorba alegorické sochy po vzoru Matyáše Bernarda Brauna a gastronomie v barokním umění.
    Muzejní noc tak účastníky vtáhne do tajů gastronomie i chrudimské historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.6.

Aviatická pouť se blíží

Další pardubickou premiérou se stane vystoupení letecké kaskadérky Peggy Walentin. V průběhu jedinečného letového vystoupení se předvede jak na horním křídle dvouplošníku, tak i mezi vzpěrami jeho křídel. Obdobné vystoupení se za celou dobu konání Aviatických poutí na pardubickém nebi nepředstavilo.

Kultura celý článek
3.4.

Počátky moderní architektury v Pardubicích

Se vznikem Československa před sto lety byl spjatý velký kulturní rozvoj Pardubic, jenž investory a architekty motivoval k opuštění historizujících slohů a otevřel postupně cesty vyhlášené meziválečné avantgardě.

Kultura celý článek
24.11.

....a pozdravujte filosofy!

Vernisáž proběhne v pondělí 24. listopadu v 10 hodin ve vestibulu univerzitní auly

Kultura celý článek
11.1.

Mimořádná šance získat ještě roční předplatné.

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak.

Kultura celý článek
9.11.

PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

Na nedělním koncertě tak zazní Smetanova Vltava a mimo jiné také Fibichův Poem. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavný koncert plný překvapení. Do kouzelného světa hudby je zavede dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting