Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

16.5.

Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

Regionální muzeum v Chrudimi pořádá v pátek 17. května 2013 od 19 do 24 hodin 9. Chrudimskou muzejní noc. Akce je zařazena do Festivalu muzejních nocí 2013, který je pořádaný Asociací muzeí a galerií České republiky.

Uskuteční se v rámci projektu Chrudim – město tří muzeí a naváže na městský projekt Chrudim 2013 – Rok kultury a gastronomie.


    Volné vstupy do všech tří chrudimských muzeí (Regionálního muzea v Chrudimi, Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea barokních soch) bude doprovázet společný kvíz se soutěžními úkoly. Návštěvník tak bude moci nahlédnout do kuchyně v různých historických obdobích a prověřit si své znalosti z kulinářského umění.


Regionální muzeum v Chrudimi při této příležitosti pro veřejnost otevře novou expozici s lidovým interiérem z 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční řeznictví, na malý trh s bylinkami a exotickým zbožím. V prostorách muzea budou pro děti i dospělé připravena zastavení s úkoly z oblasti gastronomie, za soumraku se vydají na tajemnou pouť za chrudimskými netopýry.


    Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sedmou hodinu večerní ochutnávku vietnamské kuchyně, po celý večer do vyčerpání zásob se mohou návštěvníci těšit na výrobu loutek z vařeček a maňásků z chňapek, na workshop divadlo předmětů a v neposlední řadě na ochutnávku čajů. „Popusťte uzdu své fantazie a nechte za sebe mluvit nádobí. Vytvořte roli pro vidličku, hrnec a pokličku a hrajte si,“ vyzývají pořadatelé.


    Muzeum barokních soch nabízí odpověď na otázku, co nového přineslo baroko do evropské gastronomie. Hosty čekají ochutnávka lahodných nápojů v barokní kavárně, recepty z barokních kuchařských knih, novinky ze zámoří, tvorba alegorické sochy po vzoru Matyáše Bernarda Brauna a gastronomie v barokním umění.
    Muzejní noc tak účastníky vtáhne do tajů gastronomie i chrudimské historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.5.

Opravy pardubického zámku pokračují

Východočeské muzeum v Pardubicích již řadu let provádí obnovu zámeckého areálu

Kultura celý článek
15.12.

Večer ke 100 letům divadla: filharmonie i herecký bigbít

Oslavy 100 let VČD ozdobily vtip, pamětní medaile, muzikálové melodie, filharmonie i bigbít Jiřího Kalužného s kapelou.

Kultura celý článek
6.9.

Jedinečná výstava sférických fotografií Vysočiny bude k vidění v AFI Paláci

Sférické fotografie vznikají speciální technikou, která vychází z panoramatického nafocení.

Kultura celý článek
20.10.

Divadlo Exil poprvé hostí Německý divadelní festival

Festival je především určený školám. Na večerní představení ale zveme všechny, kteří jsou zvědaví na německou dramatiku a zajímají se o němčinu. Otestujte, co si ještě pamatujete ze školy.

Kultura celý článek
2.3.

Zrušené představení ve VČD v Pardubicích

Východočeské divadlo Pardubice z důvodu onemocnění v souboru musí bohužel zrušit představení Mississippi Blues Ben

Kultura celý článek
25.6.

Akce pro odvážné: do mučírny před půlnocí

Průvodci v dobových kostýmech přivítají odvážlivce s loučí v ruce a provedou je po tajemných zákoutích renesančního zámku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting