Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

16.5.

Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

Regionální muzeum v Chrudimi pořádá v pátek 17. května 2013 od 19 do 24 hodin 9. Chrudimskou muzejní noc. Akce je zařazena do Festivalu muzejních nocí 2013, který je pořádaný Asociací muzeí a galerií České republiky.

Uskuteční se v rámci projektu Chrudim – město tří muzeí a naváže na městský projekt Chrudim 2013 – Rok kultury a gastronomie.


    Volné vstupy do všech tří chrudimských muzeí (Regionálního muzea v Chrudimi, Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea barokních soch) bude doprovázet společný kvíz se soutěžními úkoly. Návštěvník tak bude moci nahlédnout do kuchyně v různých historických obdobích a prověřit si své znalosti z kulinářského umění.


Regionální muzeum v Chrudimi při této příležitosti pro veřejnost otevře novou expozici s lidovým interiérem z 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční řeznictví, na malý trh s bylinkami a exotickým zbožím. V prostorách muzea budou pro děti i dospělé připravena zastavení s úkoly z oblasti gastronomie, za soumraku se vydají na tajemnou pouť za chrudimskými netopýry.


    Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sedmou hodinu večerní ochutnávku vietnamské kuchyně, po celý večer do vyčerpání zásob se mohou návštěvníci těšit na výrobu loutek z vařeček a maňásků z chňapek, na workshop divadlo předmětů a v neposlední řadě na ochutnávku čajů. „Popusťte uzdu své fantazie a nechte za sebe mluvit nádobí. Vytvořte roli pro vidličku, hrnec a pokličku a hrajte si,“ vyzývají pořadatelé.


    Muzeum barokních soch nabízí odpověď na otázku, co nového přineslo baroko do evropské gastronomie. Hosty čekají ochutnávka lahodných nápojů v barokní kavárně, recepty z barokních kuchařských knih, novinky ze zámoří, tvorba alegorické sochy po vzoru Matyáše Bernarda Brauna a gastronomie v barokním umění.
    Muzejní noc tak účastníky vtáhne do tajů gastronomie i chrudimské historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.11.

Univerzita Pardubice slaví výročí studentské stávky: Nabídne besedy, koncert, výstavy i překvapení

První akcí z řady bude setkání s respektovaným amatérským filmařem, spisovatelem a disidentem Oskarem Georgem Seibertem, který tento čtvrtek přijede na pozvání Ústavu historických věd a Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Kultura celý článek
23.3.

Litomyšl: Otevřeno!

Princeznovskou atmosféru zkuste společně s pořadateli doplnit i vy princeznovskými převleky.

Kultura celý článek
4.9.

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci se blíží!

Lidové slavnosti propagující podnikání a kulturu v Pardubickém kraji.

Kultura celý článek
19.4.

Jana Pernicová se setkala s Českou Miss World

Úspěch Lindy Bartošové je skvělou propagací našeho kraje. Zcela určitě se tím této sympatické dívce otevírá svět.

Kultura celý článek
7.8.

Summer Deaf Freestyle Camp 2007

,,Letní sportovní kemp" pro neslyšící s cílem seznámit se s kulturou freestyle sportu.

Kultura celý článek
5.9.

Poslední možnost získat předplatné do VČD

Předplatné opět přináší jisté výhody a slevy, koupí předplatného divák získá své oblíbené místo v hledišti.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting