Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

16.5.

Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

Regionální muzeum v Chrudimi pořádá v pátek 17. května 2013 od 19 do 24 hodin 9. Chrudimskou muzejní noc. Akce je zařazena do Festivalu muzejních nocí 2013, který je pořádaný Asociací muzeí a galerií České republiky.

Uskuteční se v rámci projektu Chrudim – město tří muzeí a naváže na městský projekt Chrudim 2013 – Rok kultury a gastronomie.


    Volné vstupy do všech tří chrudimských muzeí (Regionálního muzea v Chrudimi, Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea barokních soch) bude doprovázet společný kvíz se soutěžními úkoly. Návštěvník tak bude moci nahlédnout do kuchyně v různých historických obdobích a prověřit si své znalosti z kulinářského umění.


Regionální muzeum v Chrudimi při této příležitosti pro veřejnost otevře novou expozici s lidovým interiérem z 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční řeznictví, na malý trh s bylinkami a exotickým zbožím. V prostorách muzea budou pro děti i dospělé připravena zastavení s úkoly z oblasti gastronomie, za soumraku se vydají na tajemnou pouť za chrudimskými netopýry.


    Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sedmou hodinu večerní ochutnávku vietnamské kuchyně, po celý večer do vyčerpání zásob se mohou návštěvníci těšit na výrobu loutek z vařeček a maňásků z chňapek, na workshop divadlo předmětů a v neposlední řadě na ochutnávku čajů. „Popusťte uzdu své fantazie a nechte za sebe mluvit nádobí. Vytvořte roli pro vidličku, hrnec a pokličku a hrajte si,“ vyzývají pořadatelé.


    Muzeum barokních soch nabízí odpověď na otázku, co nového přineslo baroko do evropské gastronomie. Hosty čekají ochutnávka lahodných nápojů v barokní kavárně, recepty z barokních kuchařských knih, novinky ze zámoří, tvorba alegorické sochy po vzoru Matyáše Bernarda Brauna a gastronomie v barokním umění.
    Muzejní noc tak účastníky vtáhne do tajů gastronomie i chrudimské historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.5.

Východočeské divadlo zve na plenérová představení na Kunětické hoře

S oživením divadelních večerů pod hvězdami opět přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na některé z uvedených představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu – a k tomu ještě se slevou!

Kultura celý článek
2.8.

Festival Hrady CZ se po Švihově představí na Rožmberku nad Vltavou

V pátek na Rožmberku nad Vltavou vystoupí formace Arakain & Lucie Bílá, která letos na Hradech CZ hraje historicky poprvé, nebo Horkýže Slíže, v sobotu se mohou hradní fanoušci těšit na Richarda Müllera, Tomáše Kluse nebo Mig 21.

Kultura celý článek
25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“.

Kultura celý článek
16.7.

Nově zrekonstruovaný zámek v Cholticích - tip na Váš výlet

Renesanční zámek je jednou ze součástí rozlehlého zámeckého areálu. Od roku 2008 byl přístupný veřejnosti pouze omezeně.

Kultura celý článek
19.1.

Městská galerie Vysoké Mýto představí cyklus výstav grafiky

Cyklus vždy na počátku roku představuje různé výtvarné techniky.

Kultura celý článek
19.8.

Hudební festival Hrady CZ po Hradci nad Moravicí dobývá hrad Bouzov v čele s kapelou Kryštof

Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting