Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

16.5.

Blíží se 9. Chrudimská muzejní noc

Regionální muzeum v Chrudimi pořádá v pátek 17. května 2013 od 19 do 24 hodin 9. Chrudimskou muzejní noc. Akce je zařazena do Festivalu muzejních nocí 2013, který je pořádaný Asociací muzeí a galerií České republiky.

Uskuteční se v rámci projektu Chrudim – město tří muzeí a naváže na městský projekt Chrudim 2013 – Rok kultury a gastronomie.


    Volné vstupy do všech tří chrudimských muzeí (Regionálního muzea v Chrudimi, Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea barokních soch) bude doprovázet společný kvíz se soutěžními úkoly. Návštěvník tak bude moci nahlédnout do kuchyně v různých historických obdobích a prověřit si své znalosti z kulinářského umění.


Regionální muzeum v Chrudimi při této příležitosti pro veřejnost otevře novou expozici s lidovým interiérem z 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční řeznictví, na malý trh s bylinkami a exotickým zbožím. V prostorách muzea budou pro děti i dospělé připravena zastavení s úkoly z oblasti gastronomie, za soumraku se vydají na tajemnou pouť za chrudimskými netopýry.


    Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sedmou hodinu večerní ochutnávku vietnamské kuchyně, po celý večer do vyčerpání zásob se mohou návštěvníci těšit na výrobu loutek z vařeček a maňásků z chňapek, na workshop divadlo předmětů a v neposlední řadě na ochutnávku čajů. „Popusťte uzdu své fantazie a nechte za sebe mluvit nádobí. Vytvořte roli pro vidličku, hrnec a pokličku a hrajte si,“ vyzývají pořadatelé.


    Muzeum barokních soch nabízí odpověď na otázku, co nového přineslo baroko do evropské gastronomie. Hosty čekají ochutnávka lahodných nápojů v barokní kavárně, recepty z barokních kuchařských knih, novinky ze zámoří, tvorba alegorické sochy po vzoru Matyáše Bernarda Brauna a gastronomie v barokním umění.
    Muzejní noc tak účastníky vtáhne do tajů gastronomie i chrudimské historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.11.

Na Dobré divadlo do Litomyšle

,,Velmi těmto aktivitám fandím a jsem ráda, že takto nadšené pořadatele v kraji máme."

Kultura celý článek
31.1.

VČD: Laskavý večer s knížkou se ruší

Avizovaný Laskavý večer s knížkou, který se měl konat tento čtvrtek 1. února, se bohužel ruší.

Kultura celý článek
3.7.

Městské muzeum Ústí nad Orlicí zve na nové výstavy

Tou první jsou obrazy ústeckého amatérského malíře Jaroslava Čady (21.8. 1903 – 31.8. 1974). Jaroslav Čada nejraději maloval prosluněná jara s rozkvětlýmí stromy, Tichou Orlici, romantické kouty rodného města i krajinu v okolí Ústí nad Orlicí. Inspirovaly jej však také Tarty, Šumava, Krkonoše a Orlické hory. Svou prací a pílí se vypracoval mezi nejlepší krajináře Východočeského kraje.

Kultura celý článek
3.4.

Pionýrka přišla o ruku

Neznámý vandal poničil Památník osvobození, který stojí půl století na okraji Tyršových sadů v Pardubicích

Kultura celý článek
6.5.

Opuštěná Tiny Müller v novém INprojektu Východočeského divadla

Poslední INprojekt této divadelní sezóny, jenž se uskuteční v pondělí 6. května, nabídne první české uvedení německé hry Opuštěná řešící téma, které se jistě někdy dotklo či dotkne nás všech.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting