Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Až do neděle 11. dubna potrvá VII. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Příležitosti uzavřít tento nesoutěžní festival klasické hudby se dostane Dvořákově Rusalce. Představení Dvořákovy světoznámé opery v Kulturním klubu ve Skutči uvede plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Půjde o unikátní vystoupení, neboť divadlo má na toto představení pravidelně vyprodáno a jen výjimečně s ním cestuje na cizí scény.   Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje, byla potvrzena také osobní účastí jejích členů. Pozvání na Galakoncert nejznámějších operních árií s klavírním doprovodem v podání Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného přijali v neděli 28. března náměstek hejtmana Roman Línek a radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O významu této hudební akce svědčí i skutečnost, že šlo o jedno z pouhých čtyř letošních vystoupení Dagmar Peckové.   Součástí festivalu je tradičně i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. Poprvé byl uspořádán v roce 2004 a návštěvnost se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí.   Přehlídka je věnována dvěma významným hudebním skladatelům, kteří ve Skutči působili, Václavu Janovi Tomáškovi (rodák) a Vítězslavu Novákovi (ve městě zemřel).

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.11.

S režisérem Šimonem Dominikem o novém INprojektu

Hra v sobě ukrývá konverzační komedii, ale místy až jemně psychologické drama. Každopádně obě postavy se během dialogu poměrně dost obnaží – svěří se vzájemně se svými osudy. Baví tě podobné hry? Baví. Celkem dlouho jsem nečetl text, který by mě do sebe takhle vtáhnul... Hlavní ženská hrdinka je skutečně pozoruhodná osoba, strašně klame tělem. Neustále člověka překvapuje – vždycky, když si myslí, že ji pochopil, přijde nějaká změna a divák musí začít znovu. Je to vlastně taková detektivka.

Kultura celý článek
4.11.

Petr Moško představí rumunský Banát

Pardubický fotograf Petr Moško si před lety koupil chalupu v rumunském Banátu,. ve vesničce Rovensko

Kultura celý článek
14.10.

Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

Tiché motto městských slavností "Pardubáci pro Pardubice" bylo i v letošním roce opravdu znatelné.

Kultura celý článek
20.3.

Pardubice ve víru tance

Výsta komponovaný závěrečný program ava rozšířena o taneční kostýmy.

Kultura celý článek
21.9.

Mimořádná šance být u premiér VČD

Pokud byste chtěli zhlédnout všechny inscenace VČD a nasát jedinečnou atmosféru premiérových večerů, případně se po představení vidět s herci, tvůrci a dalšími premiérovými hosty na společenském setkání ve foyer, a to navíc za zvýhodněnou cenu, navštivte předprodej (obchodní oddělení VČD), kontaktujte slečnu Ivu Královou, která vám ochotně podá bližší informace.

Kultura celý článek
5.9.

Poslední možnost získat předplatné do VČD

Předplatné opět přináší jisté výhody a slevy, koupí předplatného divák získá své oblíbené místo v hledišti.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting