Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Až do neděle 11. dubna potrvá VII. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Příležitosti uzavřít tento nesoutěžní festival klasické hudby se dostane Dvořákově Rusalce. Představení Dvořákovy světoznámé opery v Kulturním klubu ve Skutči uvede plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Půjde o unikátní vystoupení, neboť divadlo má na toto představení pravidelně vyprodáno a jen výjimečně s ním cestuje na cizí scény.   Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje, byla potvrzena také osobní účastí jejích členů. Pozvání na Galakoncert nejznámějších operních árií s klavírním doprovodem v podání Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného přijali v neděli 28. března náměstek hejtmana Roman Línek a radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O významu této hudební akce svědčí i skutečnost, že šlo o jedno z pouhých čtyř letošních vystoupení Dagmar Peckové.   Součástí festivalu je tradičně i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. Poprvé byl uspořádán v roce 2004 a návštěvnost se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí.   Přehlídka je věnována dvěma významným hudebním skladatelům, kteří ve Skutči působili, Václavu Janovi Tomáškovi (rodák) a Vítězslavu Novákovi (ve městě zemřel).

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.3.

Divadlo ve víru tance

V sobotu se brány divadla otevřou hostům Městského plesu, který pořádá statutární město Pardubice. Naše divadlo připraví a zajistí veškerý servis na jevišti i kolem něj. K tanci a poslechu bude hrát Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, který hraje především kvalitní swingovou hudbu, ale nebrání se ani velkým světovým hitům pop music. Jako host vystoupí zpěvačka Jitka Zelenková. Zajímavý bude i program, který si připraví vítězové velké talentové soutěže, akrobatické duo DaeMen. Plesem bude provázet známá moderátorka Marie Retková.

Kultura celý článek
6.4.

Jmenování ředitelky Východočeské galerie v Pardubicích

Rada Pardubického kraje jmenovala ve čtvrtek 5. dubna 2007 ředitelku Východočeské galerie v Pardubicích.

Kultura celý článek
22.12.

Legendární Sugar Man Rodriguez zavítá v létě na Rock for People

Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

Kultura celý článek
7.8.

Vinobraní na Kuksu 2007

Na kaskádovém schodišti poteče pro všechny zdarma víno a zajištěno je rovněž bohaté občerstvení.

Kultura celý článek
20.11.

Exil provozuje rovněž „bytové divadlo“

Havlova Vernisáž je hra o snobství, manipulaci a lidském odcizení.

Kultura celý článek
9.1.

Kam za přírodou? Do knihovny!

: "Na první pohled je patrné, že tvorba Jiřího Víta je výzvou k ocenění prostých věcí a k soustředěnému vidění světa prostřednictvím detailu. Zároveň jsou tu velkoformátové fotografie – prostor k vidění zblízka, prostor bez horizontu. Mnohdy jde o skutečnost nejenom na dosah, ale téměř na dotek.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting