Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Až do neděle 11. dubna potrvá VII. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Příležitosti uzavřít tento nesoutěžní festival klasické hudby se dostane Dvořákově Rusalce. Představení Dvořákovy světoznámé opery v Kulturním klubu ve Skutči uvede plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Půjde o unikátní vystoupení, neboť divadlo má na toto představení pravidelně vyprodáno a jen výjimečně s ním cestuje na cizí scény.   Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje, byla potvrzena také osobní účastí jejích členů. Pozvání na Galakoncert nejznámějších operních árií s klavírním doprovodem v podání Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného přijali v neděli 28. března náměstek hejtmana Roman Línek a radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O významu této hudební akce svědčí i skutečnost, že šlo o jedno z pouhých čtyř letošních vystoupení Dagmar Peckové.   Součástí festivalu je tradičně i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. Poprvé byl uspořádán v roce 2004 a návštěvnost se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí.   Přehlídka je věnována dvěma významným hudebním skladatelům, kteří ve Skutči působili, Václavu Janovi Tomáškovi (rodák) a Vítězslavu Novákovi (ve městě zemřel).

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.5.

Studio LAIK při Východočeském divadle nastudovalo další hru

V současnosti finišují přípravy hry o lidských ctnostech a nectnostech Ze života hmyzu, která bude mít premiéru už tuto neděli 25. května od 17.00 hodin v Městském divadle. Reprízy se poté uskuteční i na vyhlídce Kunětické hory.

Kultura celý článek
18.4.

11. Jamrock je plný zajímavost!

Letos zde poprvé vystoupí ikona československého pop-rocku Richard Müller (SK), po letech se vrátí Divokej Bill, Horkýže Slíže (SK), uvidíme současnou, cenami Anděl ověnčenou, skupinu Mirai nebo rockové Dymytry, Dogu, BSP či zábavné Waldagang nebo brněnské Poletíme? a desítky dalších.

Kultura celý článek
3.7.

Na festival Rock for People vyrážejí hradečtí senioři

Festival Rock for People se každoročně koná začátkem léta, letos v termínu od 4. do 6. července. Na akci již podeváté za posledních deset let vyrazí také královéhradečtí senioři.

Kultura celý článek
2.5.

VEČERNÍČEK, RUMCAJS, MANKA I CIPÍSEK – poličské muzeum nabízí odpoledne plné her a úkolů

Výstava je pojata interaktivně, pro děti i hravé dospělé je připravena řada výtvarných a tvořivých aktivit, které je zavedou do hravého světa Radka Pilaře a seznámí je s různými výtvarnými technikami a přístupy, které ve své tvorbě uplatňoval. Těšit se můžete i na kouzelný animovaný příběh Písnička pro Sklíčka, v kterém ožívají skleněné střípky i známý večerníček O loupežníku Rumcajsovi.

Kultura celý článek
19.6.

Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově

Kozlovská krajina a zdejší obyvatelé mladého malíře inspirovali k celé řadě prací.

Kultura celý článek
1.11.

Východočeské divadlo uveřejnilo program 20. ročníku GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice bude od 20. do 27. ledna 2020 hostit jubilejní 20. ročník GRAND Festivalu smíchu. Program festivalu, který je svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, divadlo uveřejnilo na svých internetových stránkách www.vcd.cz i na samostatném webu festivalu www.festivalsmichu.cz.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting