Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Až do neděle 11. dubna potrvá VII. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Příležitosti uzavřít tento nesoutěžní festival klasické hudby se dostane Dvořákově Rusalce. Představení Dvořákovy světoznámé opery v Kulturním klubu ve Skutči uvede plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Půjde o unikátní vystoupení, neboť divadlo má na toto představení pravidelně vyprodáno a jen výjimečně s ním cestuje na cizí scény.   Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje, byla potvrzena také osobní účastí jejích členů. Pozvání na Galakoncert nejznámějších operních árií s klavírním doprovodem v podání Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného přijali v neděli 28. března náměstek hejtmana Roman Línek a radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O významu této hudební akce svědčí i skutečnost, že šlo o jedno z pouhých čtyř letošních vystoupení Dagmar Peckové.   Součástí festivalu je tradičně i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. Poprvé byl uspořádán v roce 2004 a návštěvnost se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí.   Přehlídka je věnována dvěma významným hudebním skladatelům, kteří ve Skutči působili, Václavu Janovi Tomáškovi (rodák) a Vítězslavu Novákovi (ve městě zemřel).

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.1.

Jan Knap, obrazy, kresby a grafika

V chrudimské galerii ART bude vystavovat od 1. února do 17. března 2007 chrudimský rodák Jan Knap.

Kultura celý článek
6.9.

Výstava Jana Honsy v Městské galerii

Pod názvem Kvetoucí hruška v širém poli bude představeno na 160 prací tohoto osobitého krajináře.

Kultura celý článek
3.6.

Do pivovaru Pernštejn dorazí ..Tři sestry,,

Koncert skupin začne v 18 hodin a konec celé akce nebude dříve jak o půlnoci, slibují pořadatelé.

Kultura celý článek
12.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Jan Černoš – Grafika

V současnosti žije a tvoří v Nechanicích a v Hradci Králové, kde zároveň učí na Gymnáziu Boženy Němcové. Jan Černoš získal i řadu čestných ocenění za grafické práce a v roce 2013 obsadil 1. místo v mezinárodní grafické soutěži Bodio Lomnago (Itálie).

Kultura celý článek
5.12.

Leoš Mareš vs. Pavel Cejnar na vánoční mega diskotéce v Pardubicích !

Residentní DJ Michal Pácalt se postará o rozjezd celé show, která zahrnuje i vystoupení profi taneční skupiny T-BASS, oceněné tituly vícemistři světa, mistři Evropy a několikanásobní mistři ČR v mnoha stylech moderních tanců. Připravena bude masivní světelná a laserová show v podání Koncertservis Praha, jejíž technický support využívají největší hudební festivaly ČR. Spolehnout se můžete na příznivé ceny na barech. Pojďme společně určit vítěze a užít super mejdan!

Kultura celý článek
20.6.

Setkání Králíků v Králíkách

Po celou dobu setkání bude návštěvníkům akce na Velkém náměstí hrát živá nebo reprodukovaná hudba.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting