Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Až do neděle 11. dubna potrvá VII. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Příležitosti uzavřít tento nesoutěžní festival klasické hudby se dostane Dvořákově Rusalce. Představení Dvořákovy světoznámé opery v Kulturním klubu ve Skutči uvede plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Půjde o unikátní vystoupení, neboť divadlo má na toto představení pravidelně vyprodáno a jen výjimečně s ním cestuje na cizí scény.   Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje, byla potvrzena také osobní účastí jejích členů. Pozvání na Galakoncert nejznámějších operních árií s klavírním doprovodem v podání Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného přijali v neděli 28. března náměstek hejtmana Roman Línek a radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O významu této hudební akce svědčí i skutečnost, že šlo o jedno z pouhých čtyř letošních vystoupení Dagmar Peckové.   Součástí festivalu je tradičně i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. Poprvé byl uspořádán v roce 2004 a návštěvnost se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí.   Přehlídka je věnována dvěma významným hudebním skladatelům, kteří ve Skutči působili, Václavu Janovi Tomáškovi (rodák) a Vítězslavu Novákovi (ve městě zemřel).

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.6.

„Pochodem vchod, páry těžkejch bot…“skupina Kabát mířÍ na autogramiádu do Paláce Pardubice

„Věřím, že autogramiádou v Paláci Pardubice uděláme radost všem věrným příznivcům skupiny Kabát, kterých je nejen v celé České republice, ale i v Pardubicích nespočet.

Kultura celý článek
21.9.

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Své snímky zde vystavují tři pardubičtí fotografové – František Seibert, Miloš Fic a Luboš Jeníček starší.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2013 opět bodoval muzikál Zpívání v dešti

Možnost zvolit inscenaci roku měli i novináři a kritici – Cenu novinářů letos obdržela absurdní komedie POKUSNÍ KRÁLÍCI v režii Anny Petrželkové, která tento titul nejprve nazkoušela v rámci cyklu scénických čtení současné dramatiky

Kultura celý článek
30.12.

Sbírka během Štědrovečerního zpívání vynesla 16 096 Kč!

Během štědrovečerního setkání zatančil a zazpíval také folklórní soubor Lipka, zahrála kapela Kosteam a radost rozdával i pardubický Lions Club, který věnoval Sdružení přátel vodicích psů šek na 20 000 Kč.

Kultura celý článek
10.6.

Pomozte zachránit varhany v Letohradě

Sbírka pokračuje až do 31. prosince 2008 a kdokoliv z vás ji může podpořit libovolnou částkou.

Kultura celý článek
26.5.

Pardubická chemie očima umělců

Jsou malými dárky k 90.výročí založení akciové společnosti Explosie.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting