Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

6.3.

Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Ke každoroční akci Březen – měsíc čtenáře, vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se hlásí také Krajská knihovna v Pardubicích. Motto pro letošní rok zní: S námi jen all inclusive!
     „Vyhlašujeme nejlepšího dětského a dospělého čtenáře za uplynulý rok, pro čtenáře zavádíme nové služby, jakými jsou možnost bezplatného zapůjčení dioptrických brýlí ke čtení v budově knihovny či nabídka prezenčního zapůjčení tabletu Apple a Samsung a netbooku Acer ve všeobecné studovně,“ uvádí Iveta Komárová z oddělení regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích.


     Kromě ustálených vzdělávacích a přednáškových akcí v cyklu Hezky česky a Akademie volného času knihovna připravuje výstavu koláží Miroslava Huptycha s názvem „Milovníci knížek“. Vernisáž se koná v úterý 19. března 2013 od 16 hodin, beseda s autorem koláží, ale zároveň také básníkem, editorem, aforistou a šéfredaktorem časopisu Arteterapie začne o hodinu později v univerzálním sále.


     Krajská knihovna v Pardubicích v březnu nabízí další zajímavý program. Přímo v knihovně je připravena ke shlédnutí výstava starších periodik vydaných v letech 1848 – 1945, v 1. patře všeobecné studovny si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu odborných knih, beletrie, naučných publikací a dalších tiskovin přibližující významnou událost v oblasti kultury, náboženství, písma a vzdělanosti k 1150. výročí Cyrila a Metoděje.


     Pro maminky s většími dětmi je na 21. březen připraven výtvarný workshop nazvaný Zelená se snítka, probouzí se kytka. Účastníky dílny, která se uskuteční od 16.30 hodin v Domě hudby, čeká výroba jarních dekorací do květináče (z kapacitních důvodů je třeba přihlásit se předem na komarova.okpce@volny.cz; 466 513 131).


     Dětem, které potřebují vyplnit čas o velikonočních prázdninách 28. a 29. března, knihovna nabízí hry, kvízy, výtvarné dílny a spoustu skvělého čtení. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin. Na programu jsou 28. března od 15 do 17.30 hodin deskové hry ve spolupráci s občanským sdružení LARPY, po oba dny pak výtvarná dílna „Velikonoce a skřítci v knihovně“. Číst se budou pohádky a knihy o lidových zvycích a  děti si budou moci vyrobit velikonočního beránka nebo vyzdobit papírovou kraslici.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.3.

Vojnarka ve VČD: Zdárný krok do neznáma

VČD Pardubice se po sérii rozverných komedií a muzikálů odvážilo ke kroku do neznáma - k inscenovaní Vojnarky.

Kultura celý článek
9.9.

KD Dubina otevírá širokou paletu kurzů a kroužků

Zájem dětí i rodičů o kurzy a kroužky v dublinském kulturním domě neustále stoupá.

Kultura celý článek
1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii.

Kultura celý článek
11.4.

Východočeské divadlo Pardubice se rozloučí s inscenací Až na věky

V pátek 12. dubna se na velkém jevišti Východočeského divadla uskuteční derniéra hry anglického dramatika Richarda Beana Až na věky, kterou v Pardubicích inscenoval režisér Radovan Lipus.

Kultura celý článek
1.2.

La Película spouští předprodej, zve na oceňované filmy a boří předsudky

Hned dva z filmů, které návštěvníci v rámci festivalu La Película uvidí, jsou nominované na letošní španělské výroční filmové ceny Goya. Koprodukční thriller STO LET ODPUŠTĚNÍ (Cien años de perdón), jenž diváky zavede i do světa nejvyšších politických kruhů, je nominován ve dvou kategoriích a venezuelsko-mexické drama ZDALEKA (Desde allá) soutěží o cenu za nejlepší iberoamerický film.

Kultura celý článek
10.4.

Východočeské divadlo již nyní láká na představení na Kunětické hoře

Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na jeviště na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting