Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

6.3.

Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Ke každoroční akci Březen – měsíc čtenáře, vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se hlásí také Krajská knihovna v Pardubicích. Motto pro letošní rok zní: S námi jen all inclusive!
     „Vyhlašujeme nejlepšího dětského a dospělého čtenáře za uplynulý rok, pro čtenáře zavádíme nové služby, jakými jsou možnost bezplatného zapůjčení dioptrických brýlí ke čtení v budově knihovny či nabídka prezenčního zapůjčení tabletu Apple a Samsung a netbooku Acer ve všeobecné studovně,“ uvádí Iveta Komárová z oddělení regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích.


     Kromě ustálených vzdělávacích a přednáškových akcí v cyklu Hezky česky a Akademie volného času knihovna připravuje výstavu koláží Miroslava Huptycha s názvem „Milovníci knížek“. Vernisáž se koná v úterý 19. března 2013 od 16 hodin, beseda s autorem koláží, ale zároveň také básníkem, editorem, aforistou a šéfredaktorem časopisu Arteterapie začne o hodinu později v univerzálním sále.


     Krajská knihovna v Pardubicích v březnu nabízí další zajímavý program. Přímo v knihovně je připravena ke shlédnutí výstava starších periodik vydaných v letech 1848 – 1945, v 1. patře všeobecné studovny si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu odborných knih, beletrie, naučných publikací a dalších tiskovin přibližující významnou událost v oblasti kultury, náboženství, písma a vzdělanosti k 1150. výročí Cyrila a Metoděje.


     Pro maminky s většími dětmi je na 21. březen připraven výtvarný workshop nazvaný Zelená se snítka, probouzí se kytka. Účastníky dílny, která se uskuteční od 16.30 hodin v Domě hudby, čeká výroba jarních dekorací do květináče (z kapacitních důvodů je třeba přihlásit se předem na komarova.okpce@volny.cz; 466 513 131).


     Dětem, které potřebují vyplnit čas o velikonočních prázdninách 28. a 29. března, knihovna nabízí hry, kvízy, výtvarné dílny a spoustu skvělého čtení. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin. Na programu jsou 28. března od 15 do 17.30 hodin deskové hry ve spolupráci s občanským sdružení LARPY, po oba dny pak výtvarná dílna „Velikonoce a skřítci v knihovně“. Číst se budou pohádky a knihy o lidových zvycích a  děti si budou moci vyrobit velikonočního beránka nebo vyzdobit papírovou kraslici.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

7.6.

Línek představil Pavla Kysilku, prezidenta festivalu Smetanova Litomyšl

58. ročník festivalu Smetanova Litomyšl se bude konat během pětadvaceti dní od 9. června do 3. července. Na programu je 35 pořadů, na 15 z nich je ještě možno zakoupit v prodejní síti Ticketportal vstupenky. Ti, kdo je získají, by si měli na návštěvu Litomyšle vyhradit dostatek času.

Kultura celý článek
3.3.

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

Toto ocenění bylo založeno jako projev úcty výrazným osobnostem a dramaturgicky výjimečným projektům a počinům, které přispívají k rozvoji nového divadla. Z téměř tří set projektů vzniklých v letech 2012 – 2013 bylo na tuto cenu nominováno celkem deset projektů, z nichž ocenění získalo pět projektů a osobností v kategoriích výjimečný počin, cena pro zahraničního promotéra a cena za dlouhodobý rozvoj a přínos novému divadlu. Nominace a finální ocenění vybírá kulturní regionální network Nová síť.

Kultura celý článek
30.12.

Sbírka během Štědrovečerního zpívání vynesla 16 096 Kč!

Během štědrovečerního setkání zatančil a zazpíval také folklórní soubor Lipka, zahrála kapela Kosteam a radost rozdával i pardubický Lions Club, který věnoval Sdružení přátel vodicích psů šek na 20 000 Kč.

Kultura celý článek
11.4.

Léto v Laponsku skončí na začátku léta

Hra Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy byla poprvé v Exilu uvedena 19. května 2007.

Kultura celý článek
24.4.

Koncert OLYMPIC u Zámku Choltice bude pořádný MEK'n'roll!

Koncert Olympic bude součástí Permanentní tour 2015. Na koncertní procházce historií kapely zazní skladby My už jiný nebudem, Manekýny, Já, Jako tele na vrata, Želva, Dynamit, Proč zrovna Ty? a mnoho dalších hitů. Music club Zámek Choltice nabídne po koncertě divákům ve svých prostorách jedinečnou afterparty.

Kultura celý článek
31.12.

Kejklíř z Lublinu bude kouzlit už naposledy!

Titulní role Jaši Mazura, kejklíře povoláním i povahou, se skvěle zhostil Martin Mejzlík, jemuž neméně dobře sekundují Petra Janečková, Jana Ondrušková, Martina Sikorová, Romana Chvalová, Milan Němec nebo Tomáš Lněnička, Alexandr Postler a další.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting