Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

6.3.

Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Ke každoroční akci Březen – měsíc čtenáře, vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se hlásí také Krajská knihovna v Pardubicích. Motto pro letošní rok zní: S námi jen all inclusive!
     „Vyhlašujeme nejlepšího dětského a dospělého čtenáře za uplynulý rok, pro čtenáře zavádíme nové služby, jakými jsou možnost bezplatného zapůjčení dioptrických brýlí ke čtení v budově knihovny či nabídka prezenčního zapůjčení tabletu Apple a Samsung a netbooku Acer ve všeobecné studovně,“ uvádí Iveta Komárová z oddělení regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích.


     Kromě ustálených vzdělávacích a přednáškových akcí v cyklu Hezky česky a Akademie volného času knihovna připravuje výstavu koláží Miroslava Huptycha s názvem „Milovníci knížek“. Vernisáž se koná v úterý 19. března 2013 od 16 hodin, beseda s autorem koláží, ale zároveň také básníkem, editorem, aforistou a šéfredaktorem časopisu Arteterapie začne o hodinu později v univerzálním sále.


     Krajská knihovna v Pardubicích v březnu nabízí další zajímavý program. Přímo v knihovně je připravena ke shlédnutí výstava starších periodik vydaných v letech 1848 – 1945, v 1. patře všeobecné studovny si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu odborných knih, beletrie, naučných publikací a dalších tiskovin přibližující významnou událost v oblasti kultury, náboženství, písma a vzdělanosti k 1150. výročí Cyrila a Metoděje.


     Pro maminky s většími dětmi je na 21. březen připraven výtvarný workshop nazvaný Zelená se snítka, probouzí se kytka. Účastníky dílny, která se uskuteční od 16.30 hodin v Domě hudby, čeká výroba jarních dekorací do květináče (z kapacitních důvodů je třeba přihlásit se předem na komarova.okpce@volny.cz; 466 513 131).


     Dětem, které potřebují vyplnit čas o velikonočních prázdninách 28. a 29. března, knihovna nabízí hry, kvízy, výtvarné dílny a spoustu skvělého čtení. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin. Na programu jsou 28. března od 15 do 17.30 hodin deskové hry ve spolupráci s občanským sdružení LARPY, po oba dny pak výtvarná dílna „Velikonoce a skřítci v knihovně“. Číst se budou pohádky a knihy o lidových zvycích a  děti si budou moci vyrobit velikonočního beránka nebo vyzdobit papírovou kraslici.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.11.

Palác Pardubice pořádá tradiční Night Shopping již v pátek

V Paláci Pardubice proběhne již v pátek 15. listopadu 2019 od 18 do 22 hodin oblíbená akce Night Shopping. Její součástí bude i zábavní program s hudebním vystoupením kapely Slza a soutěže o hodnotné ceny. Přijďte si užít Night Shopping ve stylu módy velkoměst. Akci moderuje Lucie Borhyová.

Kultura celý článek
22.3.

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydal nové CD. V rámci turné vystoupí také v Hradci Králové!

„Moc sa teším na kopec nových zážitkov a pevne verím, že aj kopec nových, skvelých ľudí, ktorých budem mať možnosť spoznať,“ říká Juraj Hnilica, který se chystá na velké turné po ČR.

Kultura celý článek
7.10.

Poznejte blíže nejmladší členy souboru VČD

První trojicí, která cyklus Bez nápovědy odstartuje, budou VERONIKA MACKOVÁ, PETR BOROVEC a JOSEF LÁSKA. Pozvala jsem je na úvod, protože jsou nejmladšími členy souboru, a pro všechny tři je Východočeské divadlo prvním angažmá.

Kultura celý článek
19.10.

Stotisící divák roku 2015 je za dveřmi

Našeho stotisícího diváka opět odměníme zajímavými dárky, mezi nimiž nebude chybět předplatné pro dvě osoby dle vlastního výběru ani náramkové hodinky – tradiční pozornost od firmy Lejhanec.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2013 opět bodoval muzikál Zpívání v dešti

Možnost zvolit inscenaci roku měli i novináři a kritici – Cenu novinářů letos obdržela absurdní komedie POKUSNÍ KRÁLÍCI v režii Anny Petrželkové, která tento titul nejprve nazkoušela v rámci cyklu scénických čtení současné dramatiky

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting