Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

6.3.

Březen - měsíc čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Ke každoroční akci Březen – měsíc čtenáře, vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se hlásí také Krajská knihovna v Pardubicích. Motto pro letošní rok zní: S námi jen all inclusive!
     „Vyhlašujeme nejlepšího dětského a dospělého čtenáře za uplynulý rok, pro čtenáře zavádíme nové služby, jakými jsou možnost bezplatného zapůjčení dioptrických brýlí ke čtení v budově knihovny či nabídka prezenčního zapůjčení tabletu Apple a Samsung a netbooku Acer ve všeobecné studovně,“ uvádí Iveta Komárová z oddělení regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích.


     Kromě ustálených vzdělávacích a přednáškových akcí v cyklu Hezky česky a Akademie volného času knihovna připravuje výstavu koláží Miroslava Huptycha s názvem „Milovníci knížek“. Vernisáž se koná v úterý 19. března 2013 od 16 hodin, beseda s autorem koláží, ale zároveň také básníkem, editorem, aforistou a šéfredaktorem časopisu Arteterapie začne o hodinu později v univerzálním sále.


     Krajská knihovna v Pardubicích v březnu nabízí další zajímavý program. Přímo v knihovně je připravena ke shlédnutí výstava starších periodik vydaných v letech 1848 – 1945, v 1. patře všeobecné studovny si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu odborných knih, beletrie, naučných publikací a dalších tiskovin přibližující významnou událost v oblasti kultury, náboženství, písma a vzdělanosti k 1150. výročí Cyrila a Metoděje.


     Pro maminky s většími dětmi je na 21. březen připraven výtvarný workshop nazvaný Zelená se snítka, probouzí se kytka. Účastníky dílny, která se uskuteční od 16.30 hodin v Domě hudby, čeká výroba jarních dekorací do květináče (z kapacitních důvodů je třeba přihlásit se předem na komarova.okpce@volny.cz; 466 513 131).


     Dětem, které potřebují vyplnit čas o velikonočních prázdninách 28. a 29. března, knihovna nabízí hry, kvízy, výtvarné dílny a spoustu skvělého čtení. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin. Na programu jsou 28. března od 15 do 17.30 hodin deskové hry ve spolupráci s občanským sdružení LARPY, po oba dny pak výtvarná dílna „Velikonoce a skřítci v knihovně“. Číst se budou pohádky a knihy o lidových zvycích a  děti si budou moci vyrobit velikonočního beránka nebo vyzdobit papírovou kraslici.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.1.

Stěny Divadle Exil ozdobí fotografie z cest po Himálaji. Jejich autorem je cestovatel Oldřich Bubák.

Na výstavě v Divadle Exil ukáže cestoval prostřednictvím fotografií část země, která mu před více než dvaceti lety učarovala.

Kultura celý článek
3.7.

Městské muzeum Ústí nad Orlicí zve na nové výstavy

Tou první jsou obrazy ústeckého amatérského malíře Jaroslava Čady (21.8. 1903 – 31.8. 1974). Jaroslav Čada nejraději maloval prosluněná jara s rozkvětlýmí stromy, Tichou Orlici, romantické kouty rodného města i krajinu v okolí Ústí nad Orlicí. Inspirovaly jej však také Tarty, Šumava, Krkonoše a Orlické hory. Svou prací a pílí se vypracoval mezi nejlepší krajináře Východočeského kraje.

Kultura celý článek
17.1.

Polička je zastoupena na prestižních výstavách v Praze

Národní památkový ústav pořádá od 12. října do 28. února ve Šternberském paláci výstavu Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty.

Kultura celý článek
29.1.

Na GRAND Festivalu smíchu byla vyhlášena Komedie roku 2018

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2018 vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
18.4.

Na skok k muzikálu

Dále bude k vidění zpěvák Alan Bastien, který připomene Tři mušketýry, Angeliku a také písně ze svého sólového alba jako např. To Bůh to tak chtěl.

Kultura celý článek
26.3.

On-line den s Východočeským divadlem

Při příležitosti Světového dne divadla se uskuteční i On-line den s Východočeským divadlem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting