Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

6.3.

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

V sobotu 8. března se v reprezentativních prostorách chrudimského Muzea uskuteční již druhý Ples hudebníků. „Na rozdíl od běžné plesové produkce se liší pestrostí programu. Hudební a taneční program bude probíhat paralelně vedle sebe v několika sálech,“ řekl Karel Kincl, ředitel Základní umělecké školy Chrudim (ZUŠ). Ta je společně s kulturní městskou organizací Chrudimská beseda a Klubem rodičů při ZUŠ Chrudim pořadatelem plesu. Ples bude ve 20 hodin slavnostně zahájen v hlavním sále Chrudimskou komorní filharmonií a baletem tanečního oddělení ZUŠ Chrudim. Hned o hodinu později bál obohatí v restauraci Muzea Hradecká cimbálová muzika. Malý sál (Sůva) přivítá pro změnu milovníky jazzu skupina The Jafar Jazz a po nich pro vyznavače bigbeatu Led Zeppelin Revival. Hlavní sál bude po zbytek večera patřit Tanečnímu a dechovému orchestru ZUŠ Chrudim. „Přímo ve vestibulu muzea bude tanečníky i návštěvníky, kteří si přišli dobrou hudbu jen poslechnout, vítat klavírní improvizace, aby je naladila na slavnostní večer. Zároveň zde proběhne výstava umělecké tvorby a dražba uměleckých fotografií, jejíž výtěžek bude věnován na podporu uměleckých a vzdělávacích aktivit žáků školy,“ dodal Kincl. Ještě před slavnostním zahájením plesu bude od 19.30 hodin rozehřívat hlavní sál chrudimský Kyx Orchestra. Připraveny jsou i dvě netradiční módní přehlídky – Šatičky z Kubovo krabičky a přehlídka Milušky Čápové. Obecenstvo čeká rovněž stylová a doslova hudební výzdoba sálů, bohatá tombola a návštěvníci se možná dočkají i půlnočního překvapení. Vícežánrový charakter plesu sklidil úspěch již při loňském, prvním ročníku plesu, který se konal u příležitosti 50. výročí založení školy. Muzeum bylo vyprodané do posledního místa. Vstupné na Ples hudebníků činí 150 korun, lístky lze zakoupit v předprodeji v chrudimském Divadle Karla Pippicha, anebo přímo v den plesu u vstupu do Muzea. Začátek akce je v 19.30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.3.

Cyklus INprojekty tentokrát představí severskou dramatiku

Režisér Josef Kačmarčík je přesvědčen, že hra by rozhodně měla zaujmout dnešního diváka: „Mezilidské vztahy jsou totiž v současné době často podobně chladné a neosobní jako v Norénových hrách. Myslím si, že je dokonce určitým trendem vztahům nevěřit a raději se do nich úplně nepokládat, aby se člověk vyhnul zklamání. A já mám pocit, že je to nepříjemný fenomén, o kterém by se mělo mluvit.“

Kultura celý článek
7.10.

Plný kapsy šutrů pobaví diváky

Oceňovaná komedie nabízí kromě zábavy i okamžiky k zamyšlení. Hra od irské autorky Marie Jonesové v podání souboru Amadis.

Kultura celý článek
27.11.

V Litomyšli dnes na téma: Restaurování ...

Konferenci pořádá občanské sdružení Arte-fakt, sdružení restaurátorů, většinou absolventů restaurátorské školy v Litomyšli.

Kultura celý článek
5.10.

Repertoár Východočeského divadla obohatí Commedia finita

Režie se ujal domácí režisér Petr Novotný, jenž do hry obsadil Dagmar Novotnou, Jindru Janouškovou, Janu Ondruškovou a novou členku souboru Štěpánku Fingerhutovou. V roli Zpěvačky se představí Lucia Bildová nebo Inka Kořínková, studentky Konzervatoře Pardubice.

Kultura celý článek
24.2.

Smetanova Litomyšl 2009 bude opravdu jubilejní

Smetanova Litomyšl se stala navíc stala oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unie.

Kultura celý článek
2.7.

Pátky slaví desáté narozeniny!

Toulovcovy prázdninové pátky si za dobu své existence našel již celou řadu příznivců a pravidelných návštěvníků.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting