Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

6.3.

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

V sobotu 8. března se v reprezentativních prostorách chrudimského Muzea uskuteční již druhý Ples hudebníků. „Na rozdíl od běžné plesové produkce se liší pestrostí programu. Hudební a taneční program bude probíhat paralelně vedle sebe v několika sálech,“ řekl Karel Kincl, ředitel Základní umělecké školy Chrudim (ZUŠ). Ta je společně s kulturní městskou organizací Chrudimská beseda a Klubem rodičů při ZUŠ Chrudim pořadatelem plesu. Ples bude ve 20 hodin slavnostně zahájen v hlavním sále Chrudimskou komorní filharmonií a baletem tanečního oddělení ZUŠ Chrudim. Hned o hodinu později bál obohatí v restauraci Muzea Hradecká cimbálová muzika. Malý sál (Sůva) přivítá pro změnu milovníky jazzu skupina The Jafar Jazz a po nich pro vyznavače bigbeatu Led Zeppelin Revival. Hlavní sál bude po zbytek večera patřit Tanečnímu a dechovému orchestru ZUŠ Chrudim. „Přímo ve vestibulu muzea bude tanečníky i návštěvníky, kteří si přišli dobrou hudbu jen poslechnout, vítat klavírní improvizace, aby je naladila na slavnostní večer. Zároveň zde proběhne výstava umělecké tvorby a dražba uměleckých fotografií, jejíž výtěžek bude věnován na podporu uměleckých a vzdělávacích aktivit žáků školy,“ dodal Kincl. Ještě před slavnostním zahájením plesu bude od 19.30 hodin rozehřívat hlavní sál chrudimský Kyx Orchestra. Připraveny jsou i dvě netradiční módní přehlídky – Šatičky z Kubovo krabičky a přehlídka Milušky Čápové. Obecenstvo čeká rovněž stylová a doslova hudební výzdoba sálů, bohatá tombola a návštěvníci se možná dočkají i půlnočního překvapení. Vícežánrový charakter plesu sklidil úspěch již při loňském, prvním ročníku plesu, který se konal u příležitosti 50. výročí založení školy. Muzeum bylo vyprodané do posledního místa. Vstupné na Ples hudebníků činí 150 korun, lístky lze zakoupit v předprodeji v chrudimském Divadle Karla Pippicha, anebo přímo v den plesu u vstupu do Muzea. Začátek akce je v 19.30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.6.

Prázdninová Polička opět ožije: vrací se Poličské kulturní léto

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat kromě filmových představení také rozmanitý doprovodný program. Na své si přijdou milovníci hudby při nedělních posezeních s harmonikou a lidovými písničkami.

Kultura celý článek
21.5.

Východočeské divadlo uvede ve své 110. sezóně osm nových titulů

Divadelní sezóna 2019/2020 bude pro Východočeské divadlo Pardubice jubilejní. Již 110. sezóna pardubického ansámblu nabídne osm premiér – pět na velké scéně v Městském divadle, dvě komorní na Malé scéně ve dvoře a jednu plenérovou v amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
29.1.

Na plese si pardubické divadlo připomene své sté výročí

K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici a taneční orchestr Chorus.

Kultura celý článek
11.1.

Mimořádná šance získat ještě roční předplatné.

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
24.10.

Pojeďte se podívat do Pečkárny!

Odjezd přihlášených účastníků bude v pátek 4.11. z pardubického hlavního nádraží rychlíkem v 7:00 hodin.

Kultura celý článek
11.11.

Město hledá nového provozovatele galerie

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na nového provozovatele Galerie Mázhaus.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting