Comics Battle aneb "Nás se to (ne)týká"

12.3.

Comics Battle anebDne 12. března 2014 se od 15 do 18 hodin v Pardubicích uskuteční akce svým druhem ojedinělá. Live illustrator battle bojovaný černou barvou na bílé plátno. Účastníci budou zpracovávat pomocí černé fixy téma „PRÁCE“.  Bude se malovat free hand, čili žádné skicy, náčrtky a jiné pomůcky. Tvořit se bude přímo na ulici, ve veřejném prostoru na náměstí Republiky před budovou Východočeského divadla v Pardubicích. O hudební doprovod se postará Martin E. Kyšperský (Květy).


Záměrem akce je snaha upozornit na lidskoprávní problematiku prostřednictvím živé performance v centru města, která spojí současnou mladou hudbu s komiks battlem. Oslovení komiksoví kreslíři budou soutěžit ve vytvoření krátkých příběhů na téma lidských práv. Vzniklá díla pak budou vystavena v prostorách festivalového centra Divadla 29 ve dnech 18. – 29. 3. 2014.


Cíleně byla organizátory vybrána právě kombinace komiksového battlu a živé hudby, jako vhodný a neotřelý způsob oslovení publika, který zatím v ČR není obvyklým komunikačním prostředkem. Tento druh uměleckého výstupu je progresivní performancí přesouvající se k nám z Londýna, kde vznikl. Celý proces tvoření výsledného díla je pro diváka příjemnou zábavou, která nepodsouvá dogmatická tvrzení, naopak nechává divákovi prostor pro interpretaci výsledného díla.


Profily účastníků


Slizard – Jan Gruml (1986)
Krotitel akrylových bubáků s temnou tuší, pracuje analogově, ilustruje knihy, přispívá krátkými komiksy tzv.stripy do měsíčníku Artikl a od jara 2013 ilustracemi do měsíčníku kulturní pecka. spolupracoval  s Custom boards. Účastnil se české části  SECRET WALLS (Evropská liga ilustrátorů), v této soutěži se dostal až do finále.
Představuje se na stránce http://slakinglizard.cz

/
Ticho 762 – Petr Novák (1982)
Kreslíř. Narozený v Letohradě. Vystudoval Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli a Univerzitu Palackého v Olomouci (učitelství výtvarné výchovy pro základní umělecké školy). Pracuje jako freelance ilustrátor a grafik. Je zastoupený v česko-polském sborníku Sousedé v rámečku (2009), KomiksFest Revue 2011 a 2013 aj. Je autorem výtvarné podoby komiksu ČEŠI: Jak Masaryk vymyslel Československo. Vítěz ilustrátorské ligy SECRET WALLS - Czech 2013. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.5.

V Moravské Třebové budou školáci zatloukat hřebíky, pokrývat střechy i míchat nápoje

Děti budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si a zároveň si zasoutěžit v dělení betonových tvárnic, zatloukání hřebíků do dřeva, pokrývání skládané krytiny, přípravě míchaného nápoje či obložených chlebíčků na čas.

Kultura celý článek
4.10.

Podzimní zahradnická FLORA OLOMOUC 2011

Těšit se mohou i na zajímavosti z kategorie ostatních pálenek – zejména na unikátní mrkvovici.

Kultura celý článek
9.12.

S Davidem Šiktancem (nejen) o Živém obrazu

Marius von Mayenburg (*1972) je jedním z nejhranějších německých dramatiků na domácí scéně i v zahraničí. Od roku 1999 je dramaturgem a kmenovým dramatikem berlínského Schaubühne, kde některé své hry i sám režíruje. U nás bylo zatím uvedeno osm jeho her na dvaceti různých scénách, včetně pražského Národního divadla.

Kultura celý článek
26.6.

Noc s Grácií s Janou Paulovou

Noc s Grácií je společenský večer, který si pro Vás připravila Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s..

Kultura celý článek
13.12.

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Kultura celý článek

Hradec Králové čeká příchod dinosaurů - prehistorická monstra obsadí OC Futurum

Základní i mateřské školy si všední dny dopoledne budou moci rezervovat a vydat se na prohlídku spojenou s výukou. Vedle informací k jednotlivým exponátům získají pracovní sešit, zapojí se do vědomostního kvízu či soutěží. Více informací na www.futurumhradec.cz a na Facebooku centra.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting