Dagmar Novotná on-line

9.6.

Dagmar Novotná on-line

Na internetovém kulturním portále www.scena.cz se již několik let pravidelně pořádají NetHovory – živé online rozhovory s různými osobnostmi z prostředí divadla. V květnu proběhl už 700. díl, jehož se účastnila operní diva Dagmar Pecková. Ve středu 10. června v 17.00 hodin se do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač usadí další Dagmar, která umí zpívat – členka pardubického souboru DAGMAR NOVOTNÁ. Její kvality letos ocenilo i kolegium Cen Thálie, které ji zařadilo do širší nominace na Cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon v operetě, muzikálu či ostatních hudebně-dramatických žánrech, a to za ztvárnění role Fräulein Schneider v muzikálu Cabaret.

Dáša nastoupila do Východočeského divadla v roce 1986, za těch bezmála třicet let v jednom angažmá zde odehrála nespočet velkých i menších rolí, z nichž připomeňme alespoň Denisu v Mam’zelle Nitouche (1987), Kristinu ve Věci Makropulos (1988), Agnes v komorním dramatu Agnus Dei (1989), Elvíru v Muži jménem Juan po boku Miroslava Horníčka (1993), Paní de Tourvel v Nebezpečných vztazích (1996), titulní hrdinku v Zavraždění svaté Celestiny (1997) či Madam Šubrtovou v Bláznivých nůžkách (2007). Svůj altový hlas vymykající se činohereckému zpěvnímu standardu osvědčila jako Dolly Leviová v muzikálu Hello, Dolly! (1998), Jeanette v Donaha! (2005), Smrt v Malovaném na skle (2006), Máma Morton v Chicagu (2009) či nedávno jako Sestra Mary Huberta v Jeptiškách (2013) a již zmiňovaná Fräulein Schneider v Cabaretu (2014).

S manželem Pavlem Novotným (bývalým dlouholetým členem souboru VČD) mají syna Tomáše, který se rovněž úspěšně věnuje divadlu.

Tolik snad jen na úvod, dále je to už pouze na vás. Stačí se na stránkách www.scena.cz proklikat k NetHovorům a zanechat svou otázku, nebo si počkat na středu 10. června a ptát se přímo. Je to snadné…

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.5.

Cikáni jdou do nebe na Kunětické Hoře

Letošní rok bude opět soubor Východočeského divadla v Pardubicích hrát také na vyhlídce hradu Kunětická Hora.

Kultura celý článek
27.6.

Mlýny open air

Projekt Happy Season v mlýnech pořádá v areálu Winternitzových mlýnů již 3. ročník festivalu Mlýny open air, který letos proběhne na konci prvního prázdninového týdne, tedy 5. a 6. července. I na třetím ročníku vystoupí v areálu této kulturní památky především velká jména české hudební scény. Tak jako v minulých letech bude ale prostor nabídnut také lokálním a začínajícím umělcům a kapelám.

Kultura celý článek
12.6.

"Farma v Helvíkovicích v rámci RODINNÉHO DNE otevírá brány do světa zvířat".

Děti i dospělí se mohou projet na koni nebo v kočáře taženém koňmi. Psí parkur (agility), frisbee, psí spřežení (mushing), pasení kačen a další sporty budou ukázány a vysvětleny na rozkvetlé louce pod širým modrým nebem.

Kultura celý článek
22.2.

Dekorační dílny divadla„nakazila“ Bílá nemoc

Tentokrát však dorazil, aby se svým týmem představil scénografické a kostýmní návrhy do připravované premiéry na velkém jevišti Městského divadla, kde uvede Čapkovo proslulé drama Bílá nemoc.

Kultura celý článek
30.11.

TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO I V PROSINCI

Výstava terakotové armády, která na své již 6. zastávce zavítala do Pardubic, bude díky velkému zájmu ze strany návštěvníků otevřená i celý prosinec. Najdete ji v Machoňově pasáži na Třídě míru a náš tým se na Vás bude velmi těšit!

Kultura celý článek
11.4.

Město hledá firmu na rekonstrukci třídy Míru

Stavební práce, které jsou naplánované na 12 měsíců, by měly začít letos v říjnu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting