Den dřeva v hlineckém Betlémě

24.7.

Den dřeva v hlineckém Betlémě

V rámci Hlineckého duhového léta 2013 je na sobotu 27. července připravena akce s názvem Den dřeva.

Druhý ročník Dne dřeva přinese to nejlepší z prvního ročníku spolu s celou řadou novinek. Také letos do Hlinska zavítá vicemistr světa ve sportovním dřevorubectví Martin Komárek se svojí Stihl Timbersports show. Zvuk motorové pily uslyšíte na Betlémě vícekrát, a to při vyřezávání dřevěných soch panem Václavem Vondrou.

Až do neděle (29.7. do 16 hodin) bude otevřeno jedinečné Mobilní trampské muzeum českých a slovenských trampů, muzeum, které nemá stálé výstavní prostory, ale svým charakterem je unikátní. Uvidíte zde historicky cenné trampské časopisy, cancáky, sborníky písní, vlaječky, hudební nástroje, novinové články, životopisy a další předměty související s trampingem a pobytem v přírodě. O hudební zpestření se postará skupina Saxer, vystoupí dětský folklorní soubor Vysočánek, Loutkové divadlo Hlinsko nebo divadelní soubor GT Hlinsko se svojí fraškou Zamordování hraběte Schwarbrechta. Malí dobrodruzi se mohou projet po řece Chrudimce na dřevěném voru nebo se zabavit u Rytířských her Duhového království.

V rámci Dne dřeva proběhne také slavnostní vernisáž dřevěných soch vytvořených pro Betlém mladými řezbáři.Po celý den se můžete spolu s nimi zapojit do vyřezávání dřevěné lavičky, která bude sloužit návštěvníkům Betléma k odpočinku. Svoji šikovnost si budete moci vyzkoušet při dřevěných soutěžích určených pro děti i dospělé. Kdo chce vidět město Hlinsko z netradiční perspektivy, může se projet v kočáru taženém koňmi. Čtyřspřeží vás na přání odveze až do pivovaru Rychtář, kde budou v 11 a 12 hodin připraveny speciální prohlídky se sládkem ke 100. výročí pivovaru.

Součástí Dne dřeva je také vyhlášení vítěze v soutěži „Dřevěná fotka 2013“ o nejlepší fotografii s tematikou dřeva. Zapojit se může úplně každý, stačí na ic@hlinsko.cz zaslat od 8.7. do 18.7. 2013 „dřevěnou“ fotografii v tiskové kvalitě. Do emailu napište své jméno, příjmení, telefon a adresu (údaje důležité pro případné předání výhry) a informaci o tom, kde a kdy byla fotografie pořízena a jakým fotoaparátem. Vyhlašovat se budou tyto 2 kategorie: Miss sympatie – hodnocení na facebooku Hlinecko v albu Dřevěná fotka 2013, vítězem se stává autor fotografie, která v období od 19.7. do 26.7. (16 hodin) obdrží největší počet liků.

Cena odborné poroty – všechny fotografie budou předány bez uvedení autora Fotoklubu Hlinsko, jehož členové na základě odborného posouzení určí vítěze. Vyhlášení vítězů proběhne v rámci Dne dřeva (27.7.) na Betlémě v dopoledních hodinách. Na Dni dřeva proběhne rovněž výstava nejzdařilejších fotografií.

Vstupné: dospělí 25 Kč, děti do 15 let 10 Kč, děti do 3 let zdarma

Aktuální informace naleznete na www.hlinsko.cz nebo na facebooku Hlinecko.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.4.

Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

Město Hradec Králové takto každoročně oceňuje své nadějné umělce do 18 let, nominaci na titul Talent královéhradecké kultury doporučuje kulturní komise rady města, samotné udělení ocenění schvaluje zastupitelstvo.

Kultura celý článek
8.4.

Přívratský rodák má pamětní desku

Rodák z Přívratu, hudební skladatel, houslista a ředitel pražské konzervatoře Antonín Bennewitz má pamětní desku.

Kultura celý článek
9.9.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: ZDENĚK FARSKÝ – Grafika

Práci vystavujícího umělce komentuje kurátor univerzitních výstav Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu, takto:

Kultura celý článek
2.12.

Unikátní soubor divadelních kulis je k vidění ve vestibulu auly Univerzity Pardubice

Celá dochovaná a objevená sbírka čítá celkem 86 divadelních kulis a obsahuje šest kompletních divadelních scén. Neznámí autoři je vytvořili pravděpodobně ve 20. – 30. letech 20. století a malovali temperou na plátno a dřevo. V rámci vesnického ochotnického divadla patří k nejucelenějším souborům divadelních kulis u nás.

Kultura celý článek
9.11.

Abonmá na rok 2017

Pokud jste našimi stálými předplatiteli, připomínáme vám, abyste si během listopadu nezapomněli svá místa obnovit, prodej předplatného na rok 2017 jsme pro stávající abonenty zahájili v pondělí 7. listopadu. Rezervace míst budou drženy do pátku 2. prosince, poté budou neobnovené permanentky poskytnuty k volnému prodeji.

Kultura celý článek
11.6.

Divadlo otevře Mladé divadelní studio LAIK

Studio LAIK povede herec a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením dramatického kroužku v Přelouči Zdeněk Rumpík, který bude svým žákům nejen předávat základy herecké profese, ale nastuduje s nimi i vlastní představení a zároveň je připraví pro účinkování v projektech samotného divadla.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting