Dětenice, vítěz soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

9.11.

Dětenice, vítěz soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

Dětenice, vítěz soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

Středověký hotel Dětenice se může pyšnit dalším oceněním, v roce 2009 byl jako jediný hotel v ČR zařazen do řetězce unikátních hotelů světa “Unusual & Unique Hotels of the World.“ Nyní hotel získal první cenu v soutěži organizované centrálou cestovního ruchu CzechTourism. V soutěži Ceny Kudy z nudy 2010, ve které bylo odevzdáno 62 131 hlasů, tak zvítězil v turistickém regionu Český ráj. „Samozřejmě jsme rádi, že hlasující ocenili naši snahu nabídnout jim netradiční zážitky a možnost nahlédnout do minulosti. Těší nás, že se jim středověký hotel líbí,“ okomentoval výsledky hlasování ředitel Zámeckého resortu Dětenice, Petr Jindrák. Středověký hotel je skutečně unikátní, původní skladiště píce ze 13. století bylo v roce 2009 přestavěno a vzniklo tak 41 pokojů, v nichž můžete strávit nezapomenutelnou noc. Po vstupu do hotelu návštěvníky přivítá mnich či staročeská recepční, setkají se s žebračkou a před dveře pokoje je pak zavede trpaslík s lucernou. Pokoj je obložen dřevem a kameny a provoněn podmanivým aroma levandule. Pokud zatoužíte po večerní hygieně, připravte se na neobvyklý zážitek-sprchovat se budete konví. V hotelu musíte být ve střehu i ve večerních hodinách, vstoupili jste totiž na území dětenických strašidel, která obývají hotelové chodby. Pokud se rozhodnete strávit v Dětenicích víkend, určitě nebudete litovat. Kromě zážitků z nocování se můžete podívat také do pohádky anebo oslavit společně se zombie pohanské léto v zámeckých komnatách a zahradě. Večer je pro hosty připraven program ve středověké krčmě, která s hotelem bezprostředně sousedí.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.1.

Festival Benátská noc v ohrožení

Nedořešené finanční spory mezi obcí Malá Skála a pořadatelem festivalu Benátská noc, Pavlem Mikezem.

Kultura celý článek
4.9.

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci se blíží!

Lidové slavnosti propagující podnikání a kulturu v Pardubickém kraji.

Kultura celý článek
19.10.

Stotisící divák roku 2015 je za dveřmi

Našeho stotisícího diváka opět odměníme zajímavými dárky, mezi nimiž nebude chybět předplatné pro dvě osoby dle vlastního výběru ani náramkové hodinky – tradiční pozornost od firmy Lejhanec.

Kultura celý článek
20.3.

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

Uvidíte alchymistu se sochou Golema, který předvede svá umění a kouzla ve spolupráci s diváky.

Kultura celý článek
16.4.

Sen noci svatojánské jako součást festivalu Svět knih

Hlavními tématy letošního ročníku veletrhu jsou Rozmanité cesty poezie a Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller, tudíž naše volba jednoho z nejhranějších dramatiků na světě Williama Shakespeara byla hned jasná.

Kultura celý článek
13.5.

S diváky se rozloučí Maja a Ben

Východočeské divadlo Pardubice na tento týden připravilo hned dvě derniéry. První z nich se uskuteční ve středu 14. května.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting