Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

9.3.

Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

Až do konce března má každé dítě do 12 let vstup na zámek Dětenice ZCELA ZDARMA. Využijte této nabídky a přijeďte se podívat na Šípkovou Růženku či strašidelné bytosti. Každou sobotu od 10.00 do 17.00 hodin na zámku vylézají ze svých koutů strašidla. V doprovodu čarodějnice můžete společně se svými ratolestmi obdivovat zámecké pokoje v Dětenicích. Možná vás upír pozve na krvavou hostinu a společně budete hodovat. Či si vaše děti odnesou bytosti pekelné… Jedině v sobotu se stanete součástí strašidelného reje, který pobaví nejen děti, ale i dospělé. „Sleva na vstupné do zámku Dětenice pro děti do 12 let trvá do konce března. Rodiny s dětmi tak mají jedinečnou příležitost přijet a mít levnější vstupné,“ uvedl Petr Jindrák, ředitel Zámeckého resortu Dětenice. V neděli se na zámku Dětenice od 11.00 hodin probouzí krásná Šípková Růženka, která vám svůj příběh odvypráví. O tom, jak se narodila, co jí bylo předpovězeno a zda se to skutečně stane? Uhádnou vaše děti, jak všechno dopadne, až zazvoní zvonec a pohádky bude konec? Šípkovou Růženku v dětenických komnatách potkáte každou neděli v každou celou hodinu a to až do 16.00 hodin. Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. A nejen dámám chutná dětenické pivo lásky, které se vaří v místním pivovaru. Přespat můžete v unikátním Středověkém hotelu a nechte se překvapit, co se v noci bude dít.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.4.

Vítej, vítej máji na Veselém Kopci

V sobotu 28. dubna bude slavnostně zahájena jubilejní 35. návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina.

Kultura celý článek
4.7.

Na Hradě Kunětická hora zazní Smetana, Dvořák i Mozart. Hrad hudebníků začíná!

Hradem se rozlehne hudba A. Dvořáka a jeho Slovanské tance (výběr), Smetanova Prodaná nevěsta (tance) a Janáčkovy Lašské tance. Pro náročné posluchače budou připraveny židle, pro romantiky ležení na trávě. Kdo by chtěl tančit, tak může u studny s pražskou skupinou Piosenki. A po cestě na hrad vystoupí krkonošský kytarista Petr Pachl.

Kultura celý článek
4.7.

Hrad Kunětická hora ožije řemesly, jako ve středověku.

Návštěvníci si v romantickém prostředí Kunětické hory vykovají podkovu, vykrouží na kruhu hrnek nebo si vyrobí prstýnek. Na hradě lidé potkají kováře, řezbáře, šperkařky, malířku, tkadlenu, krajkářky, košíkáře i sokolníky. „Pozvali jsme sedm desítek řemeslníků. To není vůbec obvyklé, aby vznikla na jednom místě tak velká tvůrčí dílna. Polovina výrobců se bude věnovat nejmenším návštěvníkům. Chceme, aby děti pochopily, že práce není poslední zoufalý způsob, jak vydělat peníze. Je to přece vzrušující tvůrčí postup s radostným výsledkem,“ prozradil Tomáš Langr motiv pořádání hradu řemeslníků.

Kultura celý článek
31.5.

Kdo jsou Východočeši vyznávající larp? A co to je?

Vyznavači larpu hrají sami pro sebe fantasy hr. V přírodě, skryti veřejnosti. Na pardubické abilympiádě udělali výjimku.

Kultura celý článek
7.6.

Banánoví diktátoři z Monkey Business v Pardubicích

Celorepublikové turné skupiny Monkey Business pod názvem „Vzdejte se, nic se vám nestane“.

Kultura celý článek
10.6.

Volání sirén tentokrát neodolal Milan Němec

Hostem večera tentokrát bude herec Milan Němec, který ve Východočeském divadle v roce 1997 začínal. Od roku 2007 však působí v Městském divadle v Brně. Kořeny ale zapustil právě v Pardubicích, kde založil rodinu. Manželka Monika Němcová ve Východočeském divadle stále tančí a na pardubických divadelních prknech se už objevili i oba jeho synové.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting