Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích

21.5.

Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích


Další „nocovačka“ neboli přespání mimo domov se svými kamarády a se zajímavým programem proběhlo v chrudimském nízkoprahovém klubu Futur (NZDM). Přespání mimo dosah rodičů ale nebyl hlavním bodem programu – cílem bylo zapojit děti do debaty o rasové či jiné nesnášenlivosti. Povedlo se to.

„V nízkoprahovém klubu Futur v Chrudimi se nám podařilo ve spolupráci s klienty uspořádat další nocovačku. Tentokrát se jí zúčastnilo celkem devět dětí ve věkovém rozpětí od 8 do 12 let,“ upřesnila Lucie Kmošková, pracovnice Šance pro Tebe, která působí v NZDM Futur, jenž v Chrudimi navštěvují děti mladšího věku.


Ústředním tématem „nocovačky“ se stala problematika mezilidských vztahů a rasové nesnášenlivosti
„Je to jedno z preventivních témat, která budou řešena s klienty chrudimských nízkoprahů v rámci projektu „Zelená prevenci“, který realizuje Ministerstvo vnitra ČR a také město Chrudim. K tomuto tématu jsme si pro děti připravili hned několik zážitkových her,“ říká Lucie Kmošková.


Na děti kromě samotného přenocování mimo domov ale čekalo především pohybovými aktivitami nabité odpoledne a pak večer v rámci zmíněného preventivního tématu. Děti se s pracovníky nízkoprahového klubu bavili nad tím, jak může vypadat soužití s lidmi s handicapem, ale i s odlišnou kulturou.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Divadlo také uvede krátkou divadelní hru Jarada Portského Z Kladska do Pardubic o životě a díle Arnošta z Pardubic, ve které budou účinkovat Ludmila Mecerodová, Josef Vrána a členové Mladého divadelního studia LAIK.

Kultura celý článek
7.11.

Dětský folklorní soubor Perníček si zahrál v Divadle na Vinohradech

Dětskému folklornímu souboru Perníček z pardubické ZUŠ Havlíčkova se dostalo mimořádné pocty, když byl pozván ke spoluúčasti na komponovaném folklorním pásmu v Divadle na Vinohradech „Tanec a čas“. Program organizátoři věnovali tanečnímu pedagogovi, choreografovi a sběrateli lidových tanců Františku Bonušovi (1919–1999) ke stému výročí narození.

Kultura celý článek
14.5.

11. JamRock proběhne opět ve svém areálu v Žamberku. Bude to však možná naposled!

Příznivci kvalitní rockové klasiky potěší vzácně vystupující Michal Pavlíček a Kamil Střihavka se svým BSP, zábavu rozproudí Traktor nebo Waldagang a nebo současný hit festivalů brněnští Poletíme?

Kultura celý článek
7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak.

Kultura celý článek
28.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

Na rodiče s dětmi čeká putování po soutěžních stanovištích, na nichž si děti připomenou vybrané pohádky, nebo se s nimi seznámí.

Kultura celý článek
14.5.

Slávek Janoušek zahraje v letohradském Lesním klubu

Po koncertu ve 21 hodin bude následovat ochutnávka moravských vín ze sklepa vinohradníka Rudolfa Židka z Pálavy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting