Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích

21.5.

Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích


Další „nocovačka“ neboli přespání mimo domov se svými kamarády a se zajímavým programem proběhlo v chrudimském nízkoprahovém klubu Futur (NZDM). Přespání mimo dosah rodičů ale nebyl hlavním bodem programu – cílem bylo zapojit děti do debaty o rasové či jiné nesnášenlivosti. Povedlo se to.

„V nízkoprahovém klubu Futur v Chrudimi se nám podařilo ve spolupráci s klienty uspořádat další nocovačku. Tentokrát se jí zúčastnilo celkem devět dětí ve věkovém rozpětí od 8 do 12 let,“ upřesnila Lucie Kmošková, pracovnice Šance pro Tebe, která působí v NZDM Futur, jenž v Chrudimi navštěvují děti mladšího věku.


Ústředním tématem „nocovačky“ se stala problematika mezilidských vztahů a rasové nesnášenlivosti
„Je to jedno z preventivních témat, která budou řešena s klienty chrudimských nízkoprahů v rámci projektu „Zelená prevenci“, který realizuje Ministerstvo vnitra ČR a také město Chrudim. K tomuto tématu jsme si pro děti připravili hned několik zážitkových her,“ říká Lucie Kmošková.


Na děti kromě samotného přenocování mimo domov ale čekalo především pohybovými aktivitami nabité odpoledne a pak večer v rámci zmíněného preventivního tématu. Děti se s pracovníky nízkoprahového klubu bavili nad tím, jak může vypadat soužití s lidmi s handicapem, ale i s odlišnou kulturou.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.12.

Doktor Holub zavítal do Moravské Třebové

V letošním roce se pod záštitou hejtmana Pardubického kraje rozběhla série putovních výstav o životě a práci Dr. Emila Holuba.

Kultura celý článek
28.12.

Franz Ferdinand nebo Vypsaná fiXa exkluzivně s PKF - Prague Philharmonia, Rock for People odtajnil poslední políčka adventního kalendáře

Rock for People odtajnil poslední políčka svého originálního hudebního adventního kalendář. Štědrý den představil unikátní hudební spojení, na které se festivaloví návštěvníci mohou v létě těšit: populární Vypsaná fiXa se postaví na jedno podium společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
27.7.

Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt

Festival v srpnu startuje letním kinem a koncertem folk-country-rockové kapely v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů. „Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní první srpnový pátek v hudebním vystoupení poličské kapely Apetitt,“ sdělila Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

Kultura celý článek
11.4.

Rockové peklo v centru Pardubic

V Pardubicích se ve dnech 21.-22.6.2019 uskuteční čtvrtý ročník rockového festivalu „PLAMENY ROCKFEST“. Akce, která se po dvou ročnících v loňském roce přesunula ze Svojšic do pardubického pivovaru, tak i letos potěší návštěvníky přísunem tvrdé hudby.

Kultura celý článek
26.6.

62. loutkářská Chrudim

.Posláním přehlídky je umožnit setkání amatérských loutkářů na celorepublikové úrovni. Přehlídky se účastní soubory a jednotlivci, kteří využívají principů loutkového divadla.

Kultura celý článek
24.4.

Pěší cestovatel se psem navštívil pardubickou radnici

Na své túře navštěvuje radnice a obecní úřady, kde sbírá potvrzení o tom, že byl v daných místech.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting