Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

4.11.

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Pardubice – Pardubicko se od 8. 11. do 12. 11. 2011 stane místem setkání evropského folkloru. Již 13. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „Tradice Evropy“ společně pořádají dětské soubory Kuřátka Chrudim, Formánci Slatiňany, Perníček a Radost Pardubice. „Na letošní ročník jsme získali velmi zajímavé hosty. Naše pozvání přijali dětské folklorní soubory z Belgie, Finska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska. Můžeme se těšit na ukázky jejich tradičních písní, tanců a zvyků,“ láká na akci ředitelka festivalu Michaela Zemková. Specifikem této přehlídky je skutečnost, že představení jsou určena převážně školní mládeži, proto jsou dopolední vystoupení pořádána pro žáky a učitele základních škol z různých měst a obcí Pardubického kraje. „Chceme tak děti seznámit nejen s folklorem různých zemí Evropy, ale přispět tím i k jejich multikulturní výchově, která je v současnosti velmi diskutovaným tématem učebních plánů základních škol,“ říká k tomu Michaela Zemková. Aby na vystoupení zajímavých hostů mohla přijít i široká veřejnost, proběhnou také tři večerní galakoncerty: v úterý 8 .11. ve Slatiňanech v Sokolovně v 17:30, ve středu 9. 11. v Chrudimi v divadle K. Pippicha v 17:30 a ve čtvrtek 10. 11. v Pardubicích v KD Hronovická v 17.30 hodin. Jako každý rok se v sobotu (12. 11. od 11:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách) uskuteční Evropský bál, kde se setkají zahraniční hosté a jejich hostitelské soubory při společném pozpívání a potancování. „Soubory se zde budou navzájem učit jednoduché tance či písně. Součástí bálu jsou i prezentační stánky zúčastněných národů s jejich tradičními jídly, nápoji a propagačními materiály. Děti tak mohou získat představu o tradicích ostatních evropským národů zábavnou formou. Velmi oblíbené jsou i stánky s dílnami, ve kterých si mohou děti sami vyrobit malý dáreček domů. Letos se bude jednat například o zdobení perníčků, výrobu svíček, voňavých pytlíčků s bylinkami, a jiných zajímavých věcí na památku,“ prozrazuje ředitelka festivalu. Na Evropský bál může rovněž zavítat i široká veřejnost, vstupné je 30 Kč. Záštitu nad 13. ročníkem MDFF Tradice Evropy 2011 převzali Miluše Horská, senátorka Parlamentu ČR, Jan Čechovský, poslanec Parlamentu ČR a Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.10.

XII. Trienále českého ex libris Chrudim 2008

Jsem opravdu rád, že Pardubický kraj může tak významnou kulturní událost na své půdě přivítat a částečně pohostit.

Kultura celý článek
30.9.

Pardubice hostí národní putovní výstavu Má vlast cestami proměn

Českem putuje celkem 13 kolekcí výstavy a již nyní je možno hlasovat na stránkách výstavy www.cestamipromen.cz pro nejkrásnější proměnu roku 2015.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se vrací na Kunětickou horu

Už tento pátek 24. května se soubor Východočeského divadla přestěhuje na Kunětickou horu, kde zahájí letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce magického hradu.

Kultura celý článek
12.3.

Vojnarka ve VČD: Zdárný krok do neznáma

VČD Pardubice se po sérii rozverných komedií a muzikálů odvážilo ke kroku do neznáma - k inscenovaní Vojnarky.

Kultura celý článek
5.3.

Definitivní tečka za festivalem ve Východočeské galerii

A protože festival již skončil, přiblížil se i závěr jeho doprovodné výstavy, která bude slavnostně uzavřena ve čtvrtek 6. března od 16.00 hodin akcí Pramínek vlasů… aneb 60. letí.

Kultura celý článek
22.3.

Pardubická Ryengle v zeleném hávu poprvé!

Sobotní přehlídka nejlepšího irského tance z celé České republiky bude doslova pastvou pro oči diváka.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting