Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

4.11.

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Pardubice – Pardubicko se od 8. 11. do 12. 11. 2011 stane místem setkání evropského folkloru. Již 13. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „Tradice Evropy“ společně pořádají dětské soubory Kuřátka Chrudim, Formánci Slatiňany, Perníček a Radost Pardubice. „Na letošní ročník jsme získali velmi zajímavé hosty. Naše pozvání přijali dětské folklorní soubory z Belgie, Finska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska. Můžeme se těšit na ukázky jejich tradičních písní, tanců a zvyků,“ láká na akci ředitelka festivalu Michaela Zemková. Specifikem této přehlídky je skutečnost, že představení jsou určena převážně školní mládeži, proto jsou dopolední vystoupení pořádána pro žáky a učitele základních škol z různých měst a obcí Pardubického kraje. „Chceme tak děti seznámit nejen s folklorem různých zemí Evropy, ale přispět tím i k jejich multikulturní výchově, která je v současnosti velmi diskutovaným tématem učebních plánů základních škol,“ říká k tomu Michaela Zemková. Aby na vystoupení zajímavých hostů mohla přijít i široká veřejnost, proběhnou také tři večerní galakoncerty: v úterý 8 .11. ve Slatiňanech v Sokolovně v 17:30, ve středu 9. 11. v Chrudimi v divadle K. Pippicha v 17:30 a ve čtvrtek 10. 11. v Pardubicích v KD Hronovická v 17.30 hodin. Jako každý rok se v sobotu (12. 11. od 11:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách) uskuteční Evropský bál, kde se setkají zahraniční hosté a jejich hostitelské soubory při společném pozpívání a potancování. „Soubory se zde budou navzájem učit jednoduché tance či písně. Součástí bálu jsou i prezentační stánky zúčastněných národů s jejich tradičními jídly, nápoji a propagačními materiály. Děti tak mohou získat představu o tradicích ostatních evropským národů zábavnou formou. Velmi oblíbené jsou i stánky s dílnami, ve kterých si mohou děti sami vyrobit malý dáreček domů. Letos se bude jednat například o zdobení perníčků, výrobu svíček, voňavých pytlíčků s bylinkami, a jiných zajímavých věcí na památku,“ prozrazuje ředitelka festivalu. Na Evropský bál může rovněž zavítat i široká veřejnost, vstupné je 30 Kč. Záštitu nad 13. ročníkem MDFF Tradice Evropy 2011 převzali Miluše Horská, senátorka Parlamentu ČR, Jan Čechovský, poslanec Parlamentu ČR a Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM.

Kultura celý článek
11.10.

Zdeněk Rumpík získal cenu v Permu!

7. října se na závěrečném galavečeru druhého ročníku soutěžní přehlídky vyhlašovaly ceny a Východočeské divadlo Pardubice bylo mezi jmenovanými – Zdeněk Rumpík v roli Johnyho Pateena Miky získal cenu pro nejlepšího herce festivalu ve vedlejší roli!

Kultura celý článek
2.2.

Decibely lásky budou při slavnostní předpremiéře filmu dunět po OC Futurum Hradec Králové

Film bude uveden do českých kin 11. února. V multikině Cinestar OC Futurum Hradec Králové bude exkluzivně promítán již v úterý 9. února od 19 hodin v rámci slavnostní předpremiéry. Od 18 hodin se v OC Futurum také odehraje autogramiáda herců a tvůrců, včetně zpěváka, textaře a skladatele Michala Davida, doplněná hudebním vystoupením.

Kultura celý článek
15.5.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Jak se dělá animovaný film pomocí ploškové animace?

Výstava bude zahájena v sobotu 20. května 2017 ve 14.00 hod. v barokní radnici na Palackého náměstí v Poličce. Vernisáž nebude tentokrát určena pouze dospělému návštěvníkovi, ale především dětem! Čekat proto můžete nejen známé pohádkové melodie v podání žáků hudebního oboru ZUŠ Bystré, ale také tvořivou dílnu, kterou připraví animátorky z brněnského Studia Scala.

Kultura celý článek
8.11.

AFI Palác slaví 5. narozeniny ve stylu karnevalu v Riu de Janeiru!

Sobotním odpolednem 23. listopadu, kdy bude program pokračovat od 13.30 do 18.00 hodin, provedou moderátoři Evropy 2 Pavel Cejnar spolu s Ivou Vavřínovou. Během dne bude diváky inspirovat několik bloků módní show, tanečníci s vypracovanými těly předvedou brazilský bojový tanec capoiera a návštěvníci se mohou znovu pobavit při vystoupení skupiny Tradición. Další smršť předvede skupina bubeníků Tam Tam Batucada.

Kultura celý článek
4.3.

Cyklus INprojekty tentokrát představí severskou dramatiku

Režisér Josef Kačmarčík je přesvědčen, že hra by rozhodně měla zaujmout dnešního diváka: „Mezilidské vztahy jsou totiž v současné době často podobně chladné a neosobní jako v Norénových hrách. Myslím si, že je dokonce určitým trendem vztahům nevěřit a raději se do nich úplně nepokládat, aby se člověk vyhnul zklamání. A já mám pocit, že je to nepříjemný fenomén, o kterém by se mělo mluvit.“

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting