Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

4.11.

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Pardubice – Pardubicko se od 8. 11. do 12. 11. 2011 stane místem setkání evropského folkloru. Již 13. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „Tradice Evropy“ společně pořádají dětské soubory Kuřátka Chrudim, Formánci Slatiňany, Perníček a Radost Pardubice. „Na letošní ročník jsme získali velmi zajímavé hosty. Naše pozvání přijali dětské folklorní soubory z Belgie, Finska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska. Můžeme se těšit na ukázky jejich tradičních písní, tanců a zvyků,“ láká na akci ředitelka festivalu Michaela Zemková. Specifikem této přehlídky je skutečnost, že představení jsou určena převážně školní mládeži, proto jsou dopolední vystoupení pořádána pro žáky a učitele základních škol z různých měst a obcí Pardubického kraje. „Chceme tak děti seznámit nejen s folklorem různých zemí Evropy, ale přispět tím i k jejich multikulturní výchově, která je v současnosti velmi diskutovaným tématem učebních plánů základních škol,“ říká k tomu Michaela Zemková. Aby na vystoupení zajímavých hostů mohla přijít i široká veřejnost, proběhnou také tři večerní galakoncerty: v úterý 8 .11. ve Slatiňanech v Sokolovně v 17:30, ve středu 9. 11. v Chrudimi v divadle K. Pippicha v 17:30 a ve čtvrtek 10. 11. v Pardubicích v KD Hronovická v 17.30 hodin. Jako každý rok se v sobotu (12. 11. od 11:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách) uskuteční Evropský bál, kde se setkají zahraniční hosté a jejich hostitelské soubory při společném pozpívání a potancování. „Soubory se zde budou navzájem učit jednoduché tance či písně. Součástí bálu jsou i prezentační stánky zúčastněných národů s jejich tradičními jídly, nápoji a propagačními materiály. Děti tak mohou získat představu o tradicích ostatních evropským národů zábavnou formou. Velmi oblíbené jsou i stánky s dílnami, ve kterých si mohou děti sami vyrobit malý dáreček domů. Letos se bude jednat například o zdobení perníčků, výrobu svíček, voňavých pytlíčků s bylinkami, a jiných zajímavých věcí na památku,“ prozrazuje ředitelka festivalu. Na Evropský bál může rovněž zavítat i široká veřejnost, vstupné je 30 Kč. Záštitu nad 13. ročníkem MDFF Tradice Evropy 2011 převzali Miluše Horská, senátorka Parlamentu ČR, Jan Čechovský, poslanec Parlamentu ČR a Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.3.

Ladislav Špiner má Thálii

Na vyhlášení výročních divadelních cen ve „zlaté kapličce“ nechyběl ani pardubický herec Josef Vrána.

Kultura celý článek
25.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu:Jaroslav J. Alt – Obrazy, kresby

Výstava obrazů a maleb Jaroslava Alta v Galerii Univerzity Pardubice je ke zhlédnutí ve vestibulu Univerzitní knihovny a potrvá do 5. dubna. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je volný.

Kultura celý článek
3.11.

Pardubice za První republiky

Dobovými obrazy výstava připomíná rovněž všechny pardubické starosty.

Kultura celý článek
12.2.

Velká výstava děl malíře Josefa Lady

Od 27. února do 4. května 2008 bude v Pardubicích k vidění velká retrospektivní výstava děl malíře Josefa Lady.

Kultura celý článek
3.11.

Žalman oslaví “čtyřicetiny“ tento čtvrtek v Přelouči

Pavel Žalman Lohonka je prototypem folkového hudebníka, o čemž svědčí jeho láska k lidovým tradicím.

Kultura celý článek
20.12.

Toulovec přispívá k cestovnímu ruchu Litomyšle

Dobré divadlo před pár lety oživilo rytíře Toulovce. Prvního člověka, který v české zemi založil nadace. Toulovec provází ve dne mateřské školky nebo rodiny s dětmi a v noci dospělé poutníky, kteří s ním zažijí nejen dobrodružství, ale také ochutnávku nejlepšího piva a vína široko daleko.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting