Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

4.11.

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Dětské folklorní soubory z Evropy míří na Pardubicko

Pardubice – Pardubicko se od 8. 11. do 12. 11. 2011 stane místem setkání evropského folkloru. Již 13. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „Tradice Evropy“ společně pořádají dětské soubory Kuřátka Chrudim, Formánci Slatiňany, Perníček a Radost Pardubice. „Na letošní ročník jsme získali velmi zajímavé hosty. Naše pozvání přijali dětské folklorní soubory z Belgie, Finska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska. Můžeme se těšit na ukázky jejich tradičních písní, tanců a zvyků,“ láká na akci ředitelka festivalu Michaela Zemková. Specifikem této přehlídky je skutečnost, že představení jsou určena převážně školní mládeži, proto jsou dopolední vystoupení pořádána pro žáky a učitele základních škol z různých měst a obcí Pardubického kraje. „Chceme tak děti seznámit nejen s folklorem různých zemí Evropy, ale přispět tím i k jejich multikulturní výchově, která je v současnosti velmi diskutovaným tématem učebních plánů základních škol,“ říká k tomu Michaela Zemková. Aby na vystoupení zajímavých hostů mohla přijít i široká veřejnost, proběhnou také tři večerní galakoncerty: v úterý 8 .11. ve Slatiňanech v Sokolovně v 17:30, ve středu 9. 11. v Chrudimi v divadle K. Pippicha v 17:30 a ve čtvrtek 10. 11. v Pardubicích v KD Hronovická v 17.30 hodin. Jako každý rok se v sobotu (12. 11. od 11:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách) uskuteční Evropský bál, kde se setkají zahraniční hosté a jejich hostitelské soubory při společném pozpívání a potancování. „Soubory se zde budou navzájem učit jednoduché tance či písně. Součástí bálu jsou i prezentační stánky zúčastněných národů s jejich tradičními jídly, nápoji a propagačními materiály. Děti tak mohou získat představu o tradicích ostatních evropským národů zábavnou formou. Velmi oblíbené jsou i stánky s dílnami, ve kterých si mohou děti sami vyrobit malý dáreček domů. Letos se bude jednat například o zdobení perníčků, výrobu svíček, voňavých pytlíčků s bylinkami, a jiných zajímavých věcí na památku,“ prozrazuje ředitelka festivalu. Na Evropský bál může rovněž zavítat i široká veřejnost, vstupné je 30 Kč. Záštitu nad 13. ročníkem MDFF Tradice Evropy 2011 převzali Miluše Horská, senátorka Parlamentu ČR, Jan Čechovský, poslanec Parlamentu ČR a Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Kultura celý článek
30.4.

Odhalení pamětní desky Ing. Kašpara

Odhalení provede primátor města Pardubic Jaroslav Deml společně s historikem Pavlem Svitákem.

Kultura celý článek
8.11.

AFI Palác slaví 5. narozeniny ve stylu karnevalu v Riu de Janeiru!

Sobotním odpolednem 23. listopadu, kdy bude program pokračovat od 13.30 do 18.00 hodin, provedou moderátoři Evropy 2 Pavel Cejnar spolu s Ivou Vavřínovou. Během dne bude diváky inspirovat několik bloků módní show, tanečníci s vypracovanými těly předvedou brazilský bojový tanec capoiera a návštěvníci se mohou znovu pobavit při vystoupení skupiny Tradición. Další smršť předvede skupina bubeníků Tam Tam Batucada.

Kultura celý článek
29.5.

Profesor má tři nohy a umí i jiná kouzla

Nakreslené obrázky ožívají a čáry mizí. Zlomtužka má svého „povedeného“ bratra Lea, který svými vstupy děti rozesměje. Herec zapojí děti do příběhu a ze sporů mezi profesorem a jeho bratrem pochopí, co je správné a co špatné chování.

Kultura celý článek
7.12.

Broumovské kostely oslavily 300leté výročí v Bruselu

„Dlouhodobě se snažím oblast a tamní kostely zviditelnit, protože jsou skutečně jedinečné. Nikde jinde v Čechách totiž nenajdete tolik kostelů blízko sebe, a to ještě od tak uznávaného architekta, jako byl Dientzenhofer.

Kultura celý článek
29.3.

Památky v Pardubickém kraji otevírají brány

Zámek v Litomyšli uvítal první návštěvníky již v sobotu 24. března.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting