Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner

29.1.

Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner


V pátek 25. ledna se v secesní budově Východočeského divadla podruhé v historii uskutečnil Divadelní bál, který se spolu se sobotním Městským plesem, tradičně spolupořádaným statutárním městem Pardubice, Východočeským divadlem a pardubickou Komorní filharmonií, stal skutečných vrcholem plesové sezóny na východě Čech.

Hosté přicházeli do Městského divadla po červeném koberci, ve foyer je čekaly hostesky, které je uváděly do hlediště

zaplněného kulatými, slavnostně prostřenými stoly či k místům ve foyer na I. balkóně, v lóžích nebo na II. balkóně. Květinová výzdoba dělila hlediště od jeviště, kde vznikl velký prostor pro tanec a kapely Uši music band, Ready Kirken či Můžete si za to sami!, ve které hrají a zpívají herci a zaměstnanci divadla.


Program obou plesů byl opět velmi pestrý. Herci předvedli kostýmy z inscenací poslední sezóny a také spolu s tanečníky zatančili! Petra Janečková, Martina Sikorová, Petra Tenorová a Dagmar Novotná se svým manželem Pavlem zazpívali hity 60. a 70. let. Městský ples zahájilo tradiční vystoupení Komorní filharmonie Pardubice, své mistrovské umění předvedli i členové Tanečního klubu LIFE. A samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola.
Zlatým hřebem pátečního Divadelního bálu bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce roku 2012.


Po dvouleté pauze na mateřské dovolené a celkově již podeváté si titul nejoblíbenější herečka Východočeského divadla z plesu odnesla PETRA JANEČKOVÁ, která získala nejvíce hlasů za role v muzikálech Zpívání v dešti a My Fair Lady. Na druhém místě se umístila loňská a předloňská vítězka ankety Kristina Jelínková a na třetí pozici Martina Sikorová.


Divácky nejoblíbenějším hercem pardubického divadla se popáté v řadě stal LADISLAV ŠPINER, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, který diváky oslovil především v inscenacích Amadeus, Mefisto a Muž z kraje La Mancha. Druhá příčka v mužské kategorii patří Martinu Mejzlíkovi a třetí pak Josefu Pejchalovi.
Letošní novinkou bylo vyhlášení absolutního vítěze ankety. Nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2012 získal Ladislav Špiner, jemuž cenu předal prezident Herecké asociace Jiří Hromada.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.5.

Verdikt poroty: Větrný rukáv, Kašpar, ranvej

Kdy bude pardubické centrum zdobit památník vzdávající hold pardubickému rodákovi, zatím není jasné. Třídu Míru čeká nejprve zhruba roční rekonstrukce, která by měla začít na podzim. Město dosud nemá na výrobu památníku ani vyčleněné prostředky.

Kultura celý článek
21.2.

Jiřina Jirásková na festivalu slavila

V neděli 18. února ve Východočeském divadle Pardubice skončil VII. ročník GRAND Festivalu smíchu.

Kultura celý článek
31.1.

„Cikáni“ nahradí „Obchodníka“

Dramaturgický plán letošní sezóny Východočeského divadla Pardubice se připravoval v průběhu celé minulé sezóny.

Kultura celý článek
13.12.

Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

Finanční prostředky jsou určeny na zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku.

Kultura celý článek
11.9.

V Praze budou vystaveny modely Winternitzových mlýnů a pardubického hlavního nádraží

Na festivalu Architecture Week v Jiřském klášteře Pražského hradu.

Kultura celý článek
25.2.

Nabitý program v knihovně. Březen – měsíc čtenářů je tu!

Pohádková Noc s Andersenem, setkání s básníkem Michalem Maršálkem a spisovatelkou Markétou Vítkovou, vyhlášení nejlepšího čtenáře roku, zavedení nových služeb pro čtenáře, nebo třeba ohlédnutí do minulosti prostřednictvím přednášky a besedy – to je jen menší ochutnávka toho, co můžete v březnu zažít při návštěvě krajské knihovny. Ta se totiž každoročně zapojuje do propagační kampaně na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V rámci této akce se pak zúčastněné knihovny snaží své čtenáře překvapit, přijít s novými službami či nabídnout nevšední kulturní program.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting