Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner

29.1.

Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner


V pátek 25. ledna se v secesní budově Východočeského divadla podruhé v historii uskutečnil Divadelní bál, který se spolu se sobotním Městským plesem, tradičně spolupořádaným statutárním městem Pardubice, Východočeským divadlem a pardubickou Komorní filharmonií, stal skutečných vrcholem plesové sezóny na východě Čech.

Hosté přicházeli do Městského divadla po červeném koberci, ve foyer je čekaly hostesky, které je uváděly do hlediště

zaplněného kulatými, slavnostně prostřenými stoly či k místům ve foyer na I. balkóně, v lóžích nebo na II. balkóně. Květinová výzdoba dělila hlediště od jeviště, kde vznikl velký prostor pro tanec a kapely Uši music band, Ready Kirken či Můžete si za to sami!, ve které hrají a zpívají herci a zaměstnanci divadla.


Program obou plesů byl opět velmi pestrý. Herci předvedli kostýmy z inscenací poslední sezóny a také spolu s tanečníky zatančili! Petra Janečková, Martina Sikorová, Petra Tenorová a Dagmar Novotná se svým manželem Pavlem zazpívali hity 60. a 70. let. Městský ples zahájilo tradiční vystoupení Komorní filharmonie Pardubice, své mistrovské umění předvedli i členové Tanečního klubu LIFE. A samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola.
Zlatým hřebem pátečního Divadelního bálu bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce roku 2012.


Po dvouleté pauze na mateřské dovolené a celkově již podeváté si titul nejoblíbenější herečka Východočeského divadla z plesu odnesla PETRA JANEČKOVÁ, která získala nejvíce hlasů za role v muzikálech Zpívání v dešti a My Fair Lady. Na druhém místě se umístila loňská a předloňská vítězka ankety Kristina Jelínková a na třetí pozici Martina Sikorová.


Divácky nejoblíbenějším hercem pardubického divadla se popáté v řadě stal LADISLAV ŠPINER, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, který diváky oslovil především v inscenacích Amadeus, Mefisto a Muž z kraje La Mancha. Druhá příčka v mužské kategorii patří Martinu Mejzlíkovi a třetí pak Josefu Pejchalovi.
Letošní novinkou bylo vyhlášení absolutního vítěze ankety. Nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2012 získal Ladislav Špiner, jemuž cenu předal prezident Herecké asociace Jiří Hromada.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.9.

Pardubice hostí národní putovní výstavu Má vlast cestami proměn

Českem putuje celkem 13 kolekcí výstavy a již nyní je možno hlasovat na stránkách výstavy www.cestamipromen.cz pro nejkrásnější proměnu roku 2015.

Kultura celý článek
12.9.

Výstava fotografa Josefa Hníka Fotografie My lidé v pražské galerii Nová síň představí brutální tvář současných válečných konfliktů

My lidé je nejaktuálnější projekt fotografa Josefa Hníka, inspiraci pro jednotlivé fotografie přitom čerpá na internetu ve formě videí.

Kultura celý článek
26.6.

Pardubičtí diváci budou na Kuňce naposledy snít svůj Sen noci svatojánské

Zpět ale ke Snu noci svatojánské, v němž v hlavních rolích hrají hostující Jan Konečný, Petra Janečková, Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Josef Pejchal a dnes již také hostující Miloslav Tichý. V inscenaci se objevují i profesionální akrobaté z klubu Trampolíny Praha.

Kultura celý článek
19.7.

AFI palác hostí jedinečnou výstavu fotografií mladých rotariánů

Přijďte do afi paláce zjistit, jak vidí pardubice zahraniční studenti Všechny fotografie jsou až do 19. července vystaveny v Klubu 29, kde proběhla také vernisáž. Poté se fotografie přemístí do prostor AFI Paláce, kde budou do konce srpna prezentovat Pardubice očima středoškoláků z celého světa. Rotariáni se do Pardubic sjeli z mnoha zemí od USA, přes Brazílii, Turecko, Francii, Dánsko či Polsko až po Egypt.

Kultura celý článek
13.11.

Východočeské divadlo se rozloučí s komedií Král jelenem

V pátek 15. listopadu herci Východočeského divadla Pardubice naposledy odehrají bláznivou veselohru Král jelenem slavného barokního komediografa Carla Gozziho, kterou před rokem a půl na letní scéně na Kunětické hoře inscenoval slovenský režisér Marián Pecko (během sezóny ji divadlo uvádí v Městském divadle).

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting