Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

3.3.

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

Pardubické Divadlo 29 spolu s občanským sdružením Offcity získalo cenu Česká divadelní DNA vyhlašovanou v Praze v rámci mezinárodního divadelního festivalu Malá inventura.


Cena byla udělena za aktivity spojené s areálem Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích, které Divadlo 29 a o.s. Offcity realizovalo v průběhu roku 2013. Jednalo se o multižánrový festival Automatické kulturní mlýny, který v Gočárových mlýnech proběhl ve dvou etapách od květnu do října loňského roku a o iniciativu Mlýny městu, která pomohla zviditelnit a otevřít téma budoucnosti této významné kulturní památky.


Vznik ceny Česká divadelní DNA iniciovala v roce 2012 kulturní neziskovka Nová síť, která je pořadatelem mezinárodního festivalu nového divadla Malá inventura. Toto ocenění bylo založeno jako projev úcty výrazným osobnostem a dramaturgicky výjimečným projektům a počinům, které přispívají k rozvoji nového divadla.

Z téměř tří set projektů vzniklých v letech 2012 – 2013 bylo na tuto cenu nominováno celkem deset projektů, z nichž ocenění získalo pět projektů a osobností v kategoriích výjimečný počin, cena pro zahraničního promotéra a cena za dlouhodobý rozvoj a přínos novému divadlu. Nominace a finální ocenění vybírá kulturní regionální network Nová síť. Cenu převzal programový ředitel Divadla 29 Zdeněk Závodný. V roce 2012, kdy bylo Divadlo 29 rovněž mezi nominovanými, cenu získal Jiří Dobeš, zakladatel pardubického občanského sdružení Terra Madoda, které s Divadlem 29 úzce spolupracuje už od roku 2002.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.3.

Cenzurovaná výstava o svobodě

Expozice představuje soubor originálů ze sbírek předních evropských sběratelů, na nichž návštěvníci uvidí proskribované kresby.

Kultura celý článek
1.1.

Kráska a zvíře obhájila pozici nejoblíbenější inscenace Východočeského divadla

Divácky nejúspěšnější inscenací roku 2017 se stejně jako vloni stala výpravná rodinná pohádka Kráska a zvíře, která měla premiéru v režii Petra Novotného v červnu 2016 na vyhlídce hradu Kunětická hora (během roku se uvádí v Městském divadle a na Kunětickou horu se vrátí opět v létě).

Kultura celý článek
9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Kultura celý článek
21.11.

Vánoční tvoření, paličkování, pletení i háčkování – to vše nabídne poličské muzeum

Hrnečky malé nebo velké, buclaté i tenké, barevné či bílé. Vezměte svůj neoblíbenější a přijďte si do poličského muzea vyrobit romantický jehelníček. Vánoce se blíží a předvánoční tvoření je tu.

Kultura celý článek
12.12.

Smetanova Litomyšl bude opět třítýdenní

V příštím roce skončí rozsáhlá rekonstrukce zámeckého návrší v Litomyšli, a tak správní rada odsouhlasila návrat festivalu k třítýdennímu formátu. Konat se bude od 13. června do 6. července.

Kultura celý článek
3.11.

Žalman oslaví “čtyřicetiny“ tento čtvrtek v Přelouči

Pavel Žalman Lohonka je prototypem folkového hudebníka, o čemž svědčí jeho láska k lidovým tradicím.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting