Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

3.3.

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

Pardubické Divadlo 29 spolu s občanským sdružením Offcity získalo cenu Česká divadelní DNA vyhlašovanou v Praze v rámci mezinárodního divadelního festivalu Malá inventura.


Cena byla udělena za aktivity spojené s areálem Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích, které Divadlo 29 a o.s. Offcity realizovalo v průběhu roku 2013. Jednalo se o multižánrový festival Automatické kulturní mlýny, který v Gočárových mlýnech proběhl ve dvou etapách od květnu do října loňského roku a o iniciativu Mlýny městu, která pomohla zviditelnit a otevřít téma budoucnosti této významné kulturní památky.


Vznik ceny Česká divadelní DNA iniciovala v roce 2012 kulturní neziskovka Nová síť, která je pořadatelem mezinárodního festivalu nového divadla Malá inventura. Toto ocenění bylo založeno jako projev úcty výrazným osobnostem a dramaturgicky výjimečným projektům a počinům, které přispívají k rozvoji nového divadla.

Z téměř tří set projektů vzniklých v letech 2012 – 2013 bylo na tuto cenu nominováno celkem deset projektů, z nichž ocenění získalo pět projektů a osobností v kategoriích výjimečný počin, cena pro zahraničního promotéra a cena za dlouhodobý rozvoj a přínos novému divadlu. Nominace a finální ocenění vybírá kulturní regionální network Nová síť. Cenu převzal programový ředitel Divadla 29 Zdeněk Závodný. V roce 2012, kdy bylo Divadlo 29 rovněž mezi nominovanými, cenu získal Jiří Dobeš, zakladatel pardubického občanského sdružení Terra Madoda, které s Divadlem 29 úzce spolupracuje už od roku 2002.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.4.

Adrenalinový program v OC Futurum představí již tuto sobotu špičku BMX a scooteringové scény, podpisy rozdají Horkýže Slíže

O ochutnávku z festivalového programu se postarají Yoyo Boys a v rámci autogramiády bude fanouškům k dispozici i kapela Horkýže Slíže.“

Kultura celý článek
29.3.

Valérie zažila neuvěřitelnou noc…

Přijďte na divadelní hru Valérie a týden divů v sobotu 7. dubna od 20 hodin do Nového Adalbertina na Velkém náměstí v centru Hradce Králové.

Kultura celý článek
14.11.

Jak dostat Bohuslava Martinů do škol? Jak jinak než soutěží.

Pokud máte i vy chuť se zapojit a získat tak drobné ceny a volné vstupenky, navštivte webové stránky muzea www.cbmpolicka.cz, kde naleznete podrobné podmínky soutěže.

Kultura celý článek
10.1.

Minuta slávy pro pardubické herce

Diváci Východočeského divadla Pardubice mají každoročně možnost zvolit nejoblíbenějšího herce a herečku roku.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2012 bodoval muzikál Zpívání v dešti

Pomyslnou třetí příčku v divácké oblíbenosti obsadila inscenace první a nejslavnější Shakespearovy tragédie RICHARD III. v režii Zdeňka Duška.

Kultura celý článek
27.2.

Pardubické jeviště se promění v berlínský Cabaret

Petr Novotný od té doby ve Východočeském divadle nastudoval nejen řadu úspěšných muzikálů, ale i mnoho činoherních her. Jeho poslední režií je však opět z ranku hudebně-dramatického divadla a je jí inscenace slavného CABARETU z autorské dílny tvůrců Chicaga Johna Kandera, Freda Ebba a Joea Masteroffa.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting