Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

15.4.

Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

Pardubické Divadlo Exil uvede v premiéře v sobotu 19. dubna tohoto roku hru Václava Havla Audience. V této úsměvné jednoaktovce se divákům představí Aleš Dvořák a Josef Jan Kopecký, který je zároveň režisérem inscenace. „Audience nás oba vždy velmi lákala a svým způsobem pro nás byla i výzvou. Navíc potom, co jsme inscenovali „Tři sestry… v erbu tulipán“ Hany Hejdukové, které vypráví krásný lidský příběh na pozadí rozdělení Berlína, respektive potom, co jsme zjistili, že „mladá generace“ o totalitě už skoro nic neví, přišlo nám, že je nejvyšší čas tato témata připomenout“, říká Kopecký. Oba aktéři představení považují Audienci za hru velmi chytrou, která dobře charakterizuje tvorbu Václava Havla. Je založená na textu, divadelní akce v ní mnoho není, přesto diváka baví, vtáhne ho a nepustí. Do budoucna ji bude Divadlo Exil uvádět ještě s další Havlovou hrou – s Vernisáží, se kterou tvoří jednolitý celek. Premiéru mohou diváci vidět 19. dubna od 19 hodin na scéně Divadla Exil. Širší veřejnost pravděpodobně zaujme druhá premiéra, která se uskuteční ve sladovně pardubického Pivovaru Pernštejn v pondělí 28. dubna do 20 hodin. Proč právě tam vysvětluje režisér Josef Jan Kopecký: „Audience samotná se odehrává v pivovaře. Sládkovým snem navíc bylo dělat sládka v Pardubicích, tak i v tomto se nám Pernštejn vrací. A jeden důvod, neméně důležitý, je i méně poetický: během představení se vypije čtrnáct piv. Pernštejn je tak vlastně sponzorem rekvizit“. Oba večery, jak v Exilu, tak v pivovaře, uvede publicista a bývalý disident František Stárek, který jednak pohovoří o době, ve které se příběh odehrává, o Václavu Havlovi, ale také o tom, jak Audineci samizdatově vydával. Poté se bude promítat film, z roku 1988 určený „pouze pro vnitřní potřebu Státní bezpečnosti“. A nakonec dostanou prostor samozřejmě i herci. V Exilu bude po Audienci následovat inscenované čtení další Havlovy aktovky Vernisáž, v pivovaře dostanou zase diváci třetinku piva zdarma.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.8.

Zvon svým hlasem oznámil 500. narozeniny

Otce biskupa přivítal solí a chlebem na Komenského náměstí starosta města Roman Müller a zástupci farnosti.

Kultura celý článek
22.1.

Pardubické jeviště ovládne jazzové Chicago

Hlavní role vražedkyň Roxie a Velmy ztvární Martina Sikorová a Petra Janečková.

Kultura celý článek
25.7.

Moravskotřebovský bramborák

V sobotu 27. července se v Moravské Třebové koná tradiční festival folkové, country a trampské hudby odehrávající se na nádvoří zámku.

Kultura celý článek
8.10.

Východočeské divadlo nastudovalo Beckettovy Šťastné dny

Diváci prožijí jeden obyčejný den Winnie a Willieho, kteří spolu žijí ve značně specifickém prostředí. Široko daleko kolem nich není zhola nic, a tak mají na světě jenom jeden druhého. Každodenní činnosti a spoustu času.

Kultura celý článek
6.4.

Jmenování ředitelky Východočeské galerie v Pardubicích

Rada Pardubického kraje jmenovala ve čtvrtek 5. dubna 2007 ředitelku Východočeské galerie v Pardubicích.

Kultura celý článek
29.3.

Valérie zažila neuvěřitelnou noc…

Přijďte na divadelní hru Valérie a týden divů v sobotu 7. dubna od 20 hodin do Nového Adalbertina na Velkém náměstí v centru Hradce Králové.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting