Divadlo Exil vás vtáhne do Nocí letmých lásek

12.6.

Divadlo Exil vás vtáhne do Nocí letmých lásek

V sobotu 14. června pardubické Divadlo Exil nabídne osmou a zároveň poslední premiéru letošní sezony, což je dokonce o jednu premiéru více, než mělo profesionální Východočeské divadlo. „Museli jsme se letos snažit, předcházející sezonu jsme se nedobrovolně rozloučili s repertoárem minulých let a začali pracovat na nové dramaturgii. Byl to pro nás náročný, ale pracovně velmi zajímavý rok“, vysvětluje vedoucí souboru Kateřina Prouzová. Exil letos vsadil na současnou dramatiku a autorské divadlo. Poslední tečkou před prázdninami je premiéra hry Noci letmé lásky. Jde o čtyři krátké aktovky o letmém milostném setkání. Jen tak na okamžik v jedné noci se vzájemně dotknou lidé, kteří by se – nebýt náhody – pravděpodobně nikdy nepotkali. Na chvíli se tak jejich životy a světy protnou. Autorkou hry je španělská herečka, režisérka a dramatička Paloma Pedrero. O svých aktovkách Noci letmé lásky řekla: „Prožít chviličku lásky v tomhle nepřátelském světě, plném násilí, hrůz, i když je to chvilka neuchopitelná a nezadržitelná, je jako když se nadýchneš čerstvého vzduchu, abys mohl žít dál.“ A právě postavy této hry nevědomky a vlastně i nechtíc hledají takové okamžiky. Zázrak je potká jen na chvíli, ale jejich příběhy přinášejí naději. „Hra mě oslovila hned při prvním čtení. Takové okamžiky zažil každý z nás. Přestože už jsou třeba někde zasunuté v našich dávných vzpomínkách, něco nám z nich zůstalo pod kůží a je to tam napořád“, vysvětluje režisérka inscenace Kateřina Prouzová. První příběh je až thrillerový a mluví se v něm velmi otevřeně o sexu. Druhý ukáže, že osudové setkání vám může změnit celý život. Třetí aktovka vás seznámí s luxusní madridskou prostitutkou, kterou miluje nesmělý mladík. Poslední povídka přichází s nadějí, že bezpečnou a laskavou náruč můžete najít i tam, kde byste ji nejméně čekali. Na jevišti se objeví Veronika Křepinská, Naďa Kubínková, Kateřina Prouzová, Jana Tichá, Josef Jan Kopecký, Jan Smeták, Bohdan Šeda, Ondřej Novák a Tomáš Klement. První reprízu inscenace pak můžete vidět ve středu 18. června od 19 hodin také v Divadle Exil.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů.

Kultura celý článek
28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Kultura celý článek
19.5.

Opravy pardubického zámku pokračují

Východočeské muzeum v Pardubicích již řadu let provádí obnovu zámeckého areálu

Kultura celý článek
7.10.

Malé inscenace na Malé scéně ve dvoře VČD

Herci zpravidla nesedí při čtení jen u stolu, ale po několika zkouškách naznačí také režijní řešení situací.

Kultura celý článek
30.6.

Bez omezení a bez bariér – Rock for People přivítá hradecké seniory i návštěvníky na vozíčku

22. ročník Rock for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč do pátku 1. července, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz. Juniorské vstupenky (15 – 17 let) jsou v předprodeji v ceně 900 Kč, na místě pak za 1100 Kč. Lístky na 3 dny pro seniory (nad 60 let) a držitele průkazu ZTP budou v prodeji pouze na místě, a to za 580 Kč, respektive za 540 Kč.

Kultura celý článek
13.8.

Festival se změní ve středověký cirkus

Neváhejte a přijďte se pobavit v sobotu 30. srpna na náměstí. Kulturní program je připraven právě pro Vás!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting