Divadlo Exil vás vtáhne do Nocí letmých lásek

12.6.

Divadlo Exil vás vtáhne do Nocí letmých lásek

V sobotu 14. června pardubické Divadlo Exil nabídne osmou a zároveň poslední premiéru letošní sezony, což je dokonce o jednu premiéru více, než mělo profesionální Východočeské divadlo. „Museli jsme se letos snažit, předcházející sezonu jsme se nedobrovolně rozloučili s repertoárem minulých let a začali pracovat na nové dramaturgii. Byl to pro nás náročný, ale pracovně velmi zajímavý rok“, vysvětluje vedoucí souboru Kateřina Prouzová. Exil letos vsadil na současnou dramatiku a autorské divadlo. Poslední tečkou před prázdninami je premiéra hry Noci letmé lásky. Jde o čtyři krátké aktovky o letmém milostném setkání. Jen tak na okamžik v jedné noci se vzájemně dotknou lidé, kteří by se – nebýt náhody – pravděpodobně nikdy nepotkali. Na chvíli se tak jejich životy a světy protnou. Autorkou hry je španělská herečka, režisérka a dramatička Paloma Pedrero. O svých aktovkách Noci letmé lásky řekla: „Prožít chviličku lásky v tomhle nepřátelském světě, plném násilí, hrůz, i když je to chvilka neuchopitelná a nezadržitelná, je jako když se nadýchneš čerstvého vzduchu, abys mohl žít dál.“ A právě postavy této hry nevědomky a vlastně i nechtíc hledají takové okamžiky. Zázrak je potká jen na chvíli, ale jejich příběhy přinášejí naději. „Hra mě oslovila hned při prvním čtení. Takové okamžiky zažil každý z nás. Přestože už jsou třeba někde zasunuté v našich dávných vzpomínkách, něco nám z nich zůstalo pod kůží a je to tam napořád“, vysvětluje režisérka inscenace Kateřina Prouzová. První příběh je až thrillerový a mluví se v něm velmi otevřeně o sexu. Druhý ukáže, že osudové setkání vám může změnit celý život. Třetí aktovka vás seznámí s luxusní madridskou prostitutkou, kterou miluje nesmělý mladík. Poslední povídka přichází s nadějí, že bezpečnou a laskavou náruč můžete najít i tam, kde byste ji nejméně čekali. Na jevišti se objeví Veronika Křepinská, Naďa Kubínková, Kateřina Prouzová, Jana Tichá, Josef Jan Kopecký, Jan Smeták, Bohdan Šeda, Ondřej Novák a Tomáš Klement. První reprízu inscenace pak můžete vidět ve středu 18. června od 19 hodin také v Divadle Exil.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.10.

Herci poprvé bavili diváky Bez nápovědy

Novou talk show odstartovali nejmladší členové našeho souboru Veronika Macková, Petr Borovec a Josef Láska.

Kultura celý článek
6.4.

Herci Fialová a Vetchý pokřtili nosorožčí slečny

Nosorožci dvourozí neboli černí (Diceros bicornis) patří mezi nejohroženější živočišné druhy.

Kultura celý článek
19.6.

Pardubický pivovar v plamenech

Jak je již z názvu patrné, dramaturgie festivalu nebude mít daleko k ohnivé atmosféře. Noční vystoupení budou doplněna pyrotechnikou, ohnivou show předvede fire performace Alterna a i 16 metrů dlouhé podium, doplněné o LED panely na podiu i jeho obou stranách, bude ohnivou show dokreslovat. Hlavní chválu předešlých ročníků sklidila kvalita zvuku a i letos bude hudba pouštěna na technice používané při koncertech největších českých i zahraničních kapel.

Kultura celý článek
2.2.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2015

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2015 vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel. Další výborná komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
6.8.

II. Bohdanečské kulturní léto

V příjemném prostředí lázní nebo na promenádě se můžete denně až do 7. září setkat s bohatou nabídkou tanečních a hudebních vystoupení,

Kultura celý článek
22.1.

Stěny Divadle Exil ozdobí fotografie z cest po Himálaji. Jejich autorem je cestovatel Oldřich Bubák.

Na výstavě v Divadle Exil ukáže cestoval prostřednictvím fotografií část země, která mu před více než dvaceti lety učarovala.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting