Divadlo Exil vstupuje do své 15. sezony.

8.9.

Divadlo Exil vstupuje do své 15. sezony.

První premiéru nabídne na konci října. Zkoušení začalo už během prázdnin.

Herci si stejně jako učitelé od své profese snaží odpočinout během července a srpna. Ale možná právě proto, že pro členy souboru Divadla Exil není herectví v pravém slova smyslu profese, neodpočívali ani v létě.

Poslední říjnový den uvedeme v premiéře komedii Ryba ve čtyřech v režii Lucie Křivčíkové. V hlavní roli se objeví Radek Navrátil a tři dámy: Zuzana Hýsková, Věra Pojmanová a poprvé na jevišti vystoupí Lenka Jánková. O co v tomto příběhu jde? U tří neprovdaných sester vlastnících pivovar je spoustu let zaměstnán sluha, který celou dobu vykonával nejen mnoho funkcí v domácnosti, ale postupně se stal i jejich milencem. Tyto služby vykonával bez reptání a dobrovolně až do určitého okamžiku…

K Divadlu Exil neodmyslitelně patří i Divadlo Tří. Nejen, že v našem prostoru zkouší a hrají, ale všichni také hráli v několika exilovských inscenacích. Tato parta zkouší hru s detektivní zápletkou. Bude se jmenovat Queensland a premiéra se chystá na listopad.

První čtené zkoušky má za sebou Racek. Po díle z pera Antona Pavloviče Čechova sáhla režisérka Kateřina Prouzová. V této hře jsou všichni nervózní a nešťastní z nenaplněné lásky. A každý se ke svému osudu staví po svém. V textu o nenaplněné touze je i klasický čechovovský humor. V hlavních rolích se představí Naďa Kubínková, Alexander Andrejs a Simona Krausová.

Rezervujte si vstupenky.

Prvním představením v sezoně budou 15. září Sedmikrásky.  Už teď si můžete rezervovat vaše vstupenky. Například o poslední loňskou premiéru Perfect Days je velký zájem a říjnové představení je v této chvíli už vyprodáno.

S některými inscenacemi se budeme do konce kalendářního roku loučit. Máte poslední příležitost se přijít podívat na Zdravotní vycházku a Jedlíky čokolády.

Vstupenky si můžete zarezervovat na emailu rezervace@divadloexil.cz.

Kateřina Prouzová

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.1.

U pardubických diváků v roce 2013 opět bodoval muzikál Zpívání v dešti

Možnost zvolit inscenaci roku měli i novináři a kritici – Cenu novinářů letos obdržela absurdní komedie POKUSNÍ KRÁLÍCI v režii Anny Petrželkové, která tento titul nejprve nazkoušela v rámci cyklu scénických čtení současné dramatiky

Kultura celý článek
27.12.

Východočeské divadlo se loučí s hrou o Jakubu Janu Rybovi

Život hudebního skladatele, básníka, spisovatele a v neposlední řadě vynikajícího učitele přibližuje hra především prostřednictvím jevištních obrazů, v nichž nechybí ani hudební ukázky samotných Rybových skladeb – jednak za přítomnosti živých muzikantů Komorního orchestru Bona Nota a jednak s využitím sborových zpěvů v podání Dětského folklorního souboru Radost Pardubice.

Kultura celý článek
3.10.

V poličském muzeu můžete meditovat, cvičit jógu nebo vyzkoušet lesní grafiku – nevěříte?

Jóga mezi obrazy Martina Mainera, jenž mohou odkazovat na originalitu okamžiku ale i samotného jedince, opakovanost motivů zase k odříkávaní manter. Akce se koná ve středu 10. října 2018 od 16.00 do 17.30 hod. pod vedením lektorky Jany Střílkové.

Kultura celý článek
5.11.

Jaroslava Dolečka uvede ČT 2 v dokumentu BBC

Filmový amatér Jaroslav Doleček z Dlouhé Vsi a jeho dílo se objeví 9. prosince ve 20.15 hodin na ČT 2

Kultura celý článek
31.3.

Pro jubilejní 10. Hradecký Majáles si skupina Kryštof připraví speciální Srdcebeat show

Fanoušci se mohou těšit na noční show k albu Srdcebeat, tentokráte ovšem pod širým nebem. „Pro Majálesy připravujeme speciální show inspirovanou vyp rodaným Srdcebeat tour po stadionech. Pokusíme se zážitek z našeho tradičního majálesového koncertu posunout zase o kousek dál,“ láká fanoušky frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.

Kultura celý článek
4.11.

Petr Moško představí rumunský Banát

Pardubický fotograf Petr Moško si před lety koupil chalupu v rumunském Banátu,. ve vesničce Rovensko

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting