Divadlo Exil vstupuje do své 15. sezony.

8.9.

Divadlo Exil vstupuje do své 15. sezony.

První premiéru nabídne na konci října. Zkoušení začalo už během prázdnin.

Herci si stejně jako učitelé od své profese snaží odpočinout během července a srpna. Ale možná právě proto, že pro členy souboru Divadla Exil není herectví v pravém slova smyslu profese, neodpočívali ani v létě.

Poslední říjnový den uvedeme v premiéře komedii Ryba ve čtyřech v režii Lucie Křivčíkové. V hlavní roli se objeví Radek Navrátil a tři dámy: Zuzana Hýsková, Věra Pojmanová a poprvé na jevišti vystoupí Lenka Jánková. O co v tomto příběhu jde? U tří neprovdaných sester vlastnících pivovar je spoustu let zaměstnán sluha, který celou dobu vykonával nejen mnoho funkcí v domácnosti, ale postupně se stal i jejich milencem. Tyto služby vykonával bez reptání a dobrovolně až do určitého okamžiku…

K Divadlu Exil neodmyslitelně patří i Divadlo Tří. Nejen, že v našem prostoru zkouší a hrají, ale všichni také hráli v několika exilovských inscenacích. Tato parta zkouší hru s detektivní zápletkou. Bude se jmenovat Queensland a premiéra se chystá na listopad.

První čtené zkoušky má za sebou Racek. Po díle z pera Antona Pavloviče Čechova sáhla režisérka Kateřina Prouzová. V této hře jsou všichni nervózní a nešťastní z nenaplněné lásky. A každý se ke svému osudu staví po svém. V textu o nenaplněné touze je i klasický čechovovský humor. V hlavních rolích se představí Naďa Kubínková, Alexander Andrejs a Simona Krausová.

Rezervujte si vstupenky.

Prvním představením v sezoně budou 15. září Sedmikrásky.  Už teď si můžete rezervovat vaše vstupenky. Například o poslední loňskou premiéru Perfect Days je velký zájem a říjnové představení je v této chvíli už vyprodáno.

S některými inscenacemi se budeme do konce kalendářního roku loučit. Máte poslední příležitost se přijít podívat na Zdravotní vycházku a Jedlíky čokolády.

Vstupenky si můžete zarezervovat na emailu rezervace@divadloexil.cz.

Kateřina Prouzová

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008.

Kultura celý článek
21.5.

Medobraní u Perníkové chaloupky

Plásty bude včelař vyjímat z úlu a obsednuté včelami je bude s komentářem ukazovat. Medové plásty budou potom převezeny do improvizované medárny v budově. Tam si návštěvníci zkusí odvíčkování a vytáčení plástů v medometu. Vytočený med bude potom stočen do sklenic a ještě teplý nabídnut návštěvníkům ke koupi. Zajímavé budou informace o tom, jak uchovávat med v domácnosti, jak ho rozpouštět a k čemu se dá v kuchyni použít.

Kultura celý článek
13.7.

Festival Hrady CZ začíná tento pátek na hradě Točník, hlavní hvězdou bude poprvé kapela Kabát

Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Kultura celý článek
6.10.

Kadeřnický salon Bláznivé nůžky mění svou adresu

Crazy komedii z kadeřnického salonu, v němž dojde k vraždě, na česká jeviště uvedl režisér Petr Novotný. I na Malé scéně bude diváky bavit původní obsazení – tedy Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler a Ladislav Špiner, nováčkem v týmu je pouze Milan Němec, který převzal roli po Josefu Vránovi.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting