Divadlo se opět oblékne do plesového

18.2.

Divadlo se opět oblékne do plesového

Plesy v Městském divadle jsou poměrně novou záležitostí a já doufám, že už se stávají dobrou tradicí. Vždyť co lepšího si můžeme přát než ples v krásném a noblesním prostředí divadla. A zároveň na jevišti, které má výjimečnou vlastnost, může se stát, čímkoliv chceme – třeba i tanečním parketem.

Už dvakrát po sobě jsme vyprodali divadlo a pro naše hosty připravili krásné plesy se skvělým programem. Letos se tedy už potřetí promění hlediště, foyer a mnoho zákoutí na balkónech v místo k posezení a jeviště poslouží pro hudební tělesa, kapely, herce, herečky a hosty, kteří zde budou tančit. Ano, bude to tak trochu jako Ples v Opeře, jenom ne tak snobská záležitost. Bude to elegantní, parádní a příjemné…

14. března se budova Městského divadla otevře hostům DIVADELNÍHO BÁLU, den poté návštěvníkům Pardubického plesu. Program obou večerů bude rozdílný, ale bude se potkávat v několika bodech. Divadelní bál už názvem dává najevo, že jestliže vás zajímá fenomén divadla, budete ten den na dobré adrese. Herci, herečky, tanečnice a tanečníci budou zpívat a tančit slavná muzikálová čísla z Cabaretu, Jeptišek a Zpívání v dešti. Nebude chybět ani tradiční přehlídka divadelních kostýmů z inscenací za poslední rok. Naši herci i předplatitelé budou netrpělivě čekat, která herečka a herec budou vyhlášeni za divácky nejoblíbenější protagonisty našeho divadla za rok 2013. Na pomyslném trůně oblíbenosti už léta sedí Petra Janečková a Ladislav Špiner, vystřídá je letos někdo jiný? Také se budou dražit zajímavé obrazy z naší výstavní galerie a losovat deset nejdražších darů z bohaté tomboly. Během večera se vystřídá několik hudebních těles – taneční Uši Music Band s hostujícím Viktorem Dykem, Ready Kirken, divadelní kapela Můžete si za to sami! a Sunday Sextet. Bálem budou v moderacích provázet herci a herečky VČD.

V sobotu 15. března se bude konat PARDUBICKÝ PLES. Ten pořádá kromě Východočeského divadla i Komorní filharmonie Pardubice a statutární město Pardubice. Je tedy zřejmé, že Komorní filharmonie s dirigentem Tomášem Žídkem slavnostně zahájí večer. Hrát bude k poslechu i k tanci a představí se i s hostujícím jedenáctiletým geniálním interpretem Eduardem Kollertem, který zahraje na housle. S kapelou Uši Music Band a Viktorem Dykem návštěvníci protančí většinu večera. Čeká je ale i hodinové vystoupení Leony Machálkové. Oči polaská vystoupení špičkových párů tanečního sportu v podání Tanečního klubu LIFE i originální břišní tance v podání krásných žen Heidi Dahab a Shanelah. I naše divadlo přispěje programem – herci a herečky zazpívají slavné melodie z muzikálů Cabaret, Jeptišky a Zpívání v dešti. Pardubický ples bude moderovat Jolana Voldánová, se kterou jsme se nedávno pracovně potkali při Galavečeru GRAND Festivalu smíchu, a věřím, že i její přítomnost dodá lesku a dobré nálady.

Vstupenky je možné zakoupit v obchodním oddělení, v ceně vstupenky je láhev vína pro dvě osoby. Předplatitelé VČD a KFP mají 20 % slevu!

Na otázku, který z plesů bude lepší či zajímavější, nelze odpovědět. Každý bude jiný, jedinečný, nezapomenutelný. Můžeme jen doporučit navštívit oba, nebo ten, na který se ještě dají sehnat vstupenky. A je třeba zdůraznit, že není nic lepšího než přijít do divadla na ples s dobrou náladou a chutí zatančit si a pobavit se. Těšíme se na vás!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem.

Kultura celý článek
5.9.

Poslední možnost získat předplatné do VČD

Předplatné opět přináší jisté výhody a slevy, koupí předplatného divák získá své oblíbené místo v hledišti.

Kultura celý článek
29.12.

Toulovec přispívá k cestovnímu ruchu Litomyšle

Letošní rok rytíř Toulovec věnoval 9 000 korun na pohádky pro děti, které nezisková organizace Dobré divadlo pořádá v Litomyšli a Hradci Králové. Toulovec si udržuje pověst šlechetného člověka.

Kultura celý článek
5.3.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2012

Pardubičtí diváci měli během minulého týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2012 vznikly na jevištích českých a moravských divadel.

Kultura celý článek
23.8.

Kouzelný hrnec na Kunětické hoře

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu. Držitelé rodinných pasů mají vstup zadarmo.

Kultura celý článek
22.5.

Výsledky dětí z Litomyšle opravdu potěšily

První květnový víkend se i na mezinárodním poli projevila zvýšená podpora technických oborů v Pardubickém kraji.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting