Divadlo v noci a naruby!

10.11.

Divadlo v noci a naruby!


Více než 80 českých a moravských souborů a divadel se i letos rozhodlo zapojit do projektu NOC DIVADEL, jehož koordinátorem je Institut umění – Divadelní ústav. Sobota 15. listopadu se tak stane dnem otevřených divadel a jedinečných zážitků. 

„Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. European Theatre Night se v roce 2013 účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 evropských měst,“ říká Viktorie Schmoranzová, koordinátorka projektu Noc divadel 2014. 

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.


Východočeské divadlo se k projektu připojí originálním způsobem. Stejně jako v loňském roce zájemce o tuto výjimečnou akci do programu aktivně zapojí. 

„V Městském divadle se po derniéře komedie Holky z kalendáře nejprve uskuteční neformální diskuse s herečkami, na kterou se těší i hostující Jana Paulová, poté v prostorách divadla vytvoříme jakési Divadlo naruby, kdy diváci budou hrát a herci budou režírovat. Dobrovolníci budou rozděleni do skupin, přičemž každá z nich bude mít přibližně hodinu na to, aby se vším všudy nazkoušela divadelní scénku. Prakticky si tak diváci vyzkouší, jak vzniká reálné představení. Ostatní budou moci přípravu sledovat a nakonec nastudované scénické miniprojekty zhlédnou na velkém jevišti. Do hry na Divadlo naruby budou včleněny i další složky – rekvizitáři, garderobiérky, maskérna, osvětlovači i zvukaři. Zkrátka lidé si budou moci na vlastní kůži užít noc ve Východočeském divadle ve všech jeho profesích,“ láká na pardubickou Noc divadel ředitel VČD Petr Dohnal. 

Noc divadel 2014 propukne v Městském divadle v sobotu 15. listopadu ve 21.00 hodin po derniéře komedie Holky z kalendáře. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji divadla za symbolických 30 Kč. Přijďte si společně s námi užít Divadlo naruby!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.6.

Pardubičtí diváci budou na Kuňce naposledy snít svůj Sen noci svatojánské

Zpět ale ke Snu noci svatojánské, v němž v hlavních rolích hrají hostující Jan Konečný, Petra Janečková, Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Josef Pejchal a dnes již také hostující Miloslav Tichý. V inscenaci se objevují i profesionální akrobaté z klubu Trampolíny Praha.

Kultura celý článek
4.12.

Sladké Vánoce na zámku

Honza a Jindřiška Brožovi, známí z dlouholetého působení ve skupině Žalman a spol., se představí s vlastní formací s názvem Devítka. Kapela má více než dvacetiletou tradici a patří ke špičce folkového žánru.

Kultura celý článek
18.1.

Nejlepší rok v historii. Východočeské muzeum a Zámek Pardubice navštívilo 136 tisíc lidí

Počet návštěvníků výrazně roste druhým rokem. Rekordní je jak celková návštěvnost areálu, tak i samotného muzea.

Kultura celý článek
7.5.

Pardubice rozsvítí mistři žonglérského umění

Pardubický klub tak na závěr rozsvítí nejnovější technologie v žonglování tzv. pixel poi, která dovede vytvářet pomocí svítícího náčiní loga, texty a další grafické obrazce.

Kultura celý článek
20.10.

Online s Petrem Borovcem

Ke vzrůstající oblibě absolventa DAMU původem ze Strážnice přispívají dobře zvládnuté velké herecké příležitosti.

Kultura celý článek
25.11.

Pardubické dechy okouzlily konzervatoře. Z náhradní soutěže se může stát tradice

O soutěži Pardubické dechy 2015 jsme si povídali s Mgr. Jaromírem Hönigem, předsedou organizačního výboru, ředitelem soutěže a vedoucím dechového oddělení Konzervatoře Pardubice.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting