Divadlo v noci a naruby!

10.11.

Divadlo v noci a naruby!


Více než 80 českých a moravských souborů a divadel se i letos rozhodlo zapojit do projektu NOC DIVADEL, jehož koordinátorem je Institut umění – Divadelní ústav. Sobota 15. listopadu se tak stane dnem otevřených divadel a jedinečných zážitků. 

„Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. European Theatre Night se v roce 2013 účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 evropských měst,“ říká Viktorie Schmoranzová, koordinátorka projektu Noc divadel 2014. 

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.


Východočeské divadlo se k projektu připojí originálním způsobem. Stejně jako v loňském roce zájemce o tuto výjimečnou akci do programu aktivně zapojí. 

„V Městském divadle se po derniéře komedie Holky z kalendáře nejprve uskuteční neformální diskuse s herečkami, na kterou se těší i hostující Jana Paulová, poté v prostorách divadla vytvoříme jakési Divadlo naruby, kdy diváci budou hrát a herci budou režírovat. Dobrovolníci budou rozděleni do skupin, přičemž každá z nich bude mít přibližně hodinu na to, aby se vším všudy nazkoušela divadelní scénku. Prakticky si tak diváci vyzkouší, jak vzniká reálné představení. Ostatní budou moci přípravu sledovat a nakonec nastudované scénické miniprojekty zhlédnou na velkém jevišti. Do hry na Divadlo naruby budou včleněny i další složky – rekvizitáři, garderobiérky, maskérna, osvětlovači i zvukaři. Zkrátka lidé si budou moci na vlastní kůži užít noc ve Východočeském divadle ve všech jeho profesích,“ láká na pardubickou Noc divadel ředitel VČD Petr Dohnal. 

Noc divadel 2014 propukne v Městském divadle v sobotu 15. listopadu ve 21.00 hodin po derniéře komedie Holky z kalendáře. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji divadla za symbolických 30 Kč. Přijďte si společně s námi užít Divadlo naruby!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.6.

Kupka v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle

Již potřetí bude Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl obohacen o cyklus výstav Smetanova výtvarná Litomyšl.

Kultura celý článek
20.4.

On-line s hercem Josefem Láskou

Do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo mnoho pardubických herců, k nimž se v pondělí 24. dubna připojí také Josef Láska!

Kultura celý článek
12.1.

Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta hudbou a s humorem

Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. Feng-yűn Song se svým jazzovým triem Trio PUO představí tradiční písně Číny, Tibetské náhorní plošiny a sibiřských národů v originální jazzové a šansonové úpravě, Martin Zbrožek rozezní své housle, Vladimír Václavek zazpívá a zahraje na kytaru a virtuózní hráč Charisu ze stepi zahraje na tradiční mongolský nástroj morin quur. Diváci se dále mohou těšit například na prastarou legendu o hořícím peří v podání Sacra Circus, původní indonéské tance v podání souboru Kintari, orchestr Didgeridoo Ondřeje Smejkala nebo akustické trio Dereva.

Kultura celý článek
9.5.

Poslední víkend Agathy Christie už skutečně naposledy

Agatha Christie zkombinovala čechovovské vztahové drama s napínavou detektivkou – ukazuje se tak, že mnohem více než kriminálka je Poslední víkend studií mezilidských vztahů a vnitřně neharmonických jedinců odkázaných k samotě.

Kultura celý článek
22.12.

V Pardubicích se představí výstava fotografií děvčat s vzácným Rettovým syndromem

Výstava se skládá z 28 fotografií, nafocených je celkem 14 dívek s touto nemocí. Jedna fotka je vždy detailní a portrétní, druhá zobrazuje kontakt a interakce dívky s někým blízkým - rodičem, asistentkou, či sourozencem. Rodiče k fotografiím vždy připojili krátkou charakteristiku svých dcer.

Kultura celý článek
1.3.

Předpremiéra filmu Operace Silver A v Pardubicích

V pardubickém divadle bude mít předpremiéru dvoudílný snímek o osudech českých výsadkářů za druhé světové války.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting