Divadlo v noci a naruby!

10.11.

Divadlo v noci a naruby!


Více než 80 českých a moravských souborů a divadel se i letos rozhodlo zapojit do projektu NOC DIVADEL, jehož koordinátorem je Institut umění – Divadelní ústav. Sobota 15. listopadu se tak stane dnem otevřených divadel a jedinečných zážitků. 

„Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. European Theatre Night se v roce 2013 účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 evropských měst,“ říká Viktorie Schmoranzová, koordinátorka projektu Noc divadel 2014. 

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.


Východočeské divadlo se k projektu připojí originálním způsobem. Stejně jako v loňském roce zájemce o tuto výjimečnou akci do programu aktivně zapojí. 

„V Městském divadle se po derniéře komedie Holky z kalendáře nejprve uskuteční neformální diskuse s herečkami, na kterou se těší i hostující Jana Paulová, poté v prostorách divadla vytvoříme jakési Divadlo naruby, kdy diváci budou hrát a herci budou režírovat. Dobrovolníci budou rozděleni do skupin, přičemž každá z nich bude mít přibližně hodinu na to, aby se vším všudy nazkoušela divadelní scénku. Prakticky si tak diváci vyzkouší, jak vzniká reálné představení. Ostatní budou moci přípravu sledovat a nakonec nastudované scénické miniprojekty zhlédnou na velkém jevišti. Do hry na Divadlo naruby budou včleněny i další složky – rekvizitáři, garderobiérky, maskérna, osvětlovači i zvukaři. Zkrátka lidé si budou moci na vlastní kůži užít noc ve Východočeském divadle ve všech jeho profesích,“ láká na pardubickou Noc divadel ředitel VČD Petr Dohnal. 

Noc divadel 2014 propukne v Městském divadle v sobotu 15. listopadu ve 21.00 hodin po derniéře komedie Holky z kalendáře. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji divadla za symbolických 30 Kč. Přijďte si společně s námi užít Divadlo naruby!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.6.

Rosický parní víkend

Pardubický spolek historie železniční dopravy pořádá již o tomto víkendu akci s názvem Rosický parní víkend.

Kultura celý článek
25.6.

Pod Kunětickou horou se budou konat sousedské slavnosti

Jako každý rok, i v roce 2008 se mohou Jeníčkové a Mařenky setkat u Perníkové chaloupky v Rábech u Pardubic.

Kultura celý článek
15.4.

Tři lidé jedné noci na pozadí čínské revoluce v novém INprojektu Východočeského divadla

Pro květnový díl cyklu INprojekty divadlo vybralo intimní komorní hru Na útěku, kterou Gao Xingjian napsal v roce 1989 v čínštině, ale už za svého pobytu ve Francii, kam byl nucen z Číny emigrovat.

Kultura celý článek
14.3.

Martina Sikorová a Ladislav Špiner obhájili pozici nejoblíbenějších herců Východočeského divadla

Titul nejpopulárnější herečky si z plesu podruhé za sebou odnesla MARTINA SIKOROVÁ, která získala nejvíce hlasů za roli zpěvačky Sally Bowles v muzikálu Cabaret. Na druhém místě se umístila Petra Janečková, jež se může pyšnit předešlými již deseti oceněními pro nejoblíbenější herečku VČD, a třetí pozice patří Janě Ondruškové, což je po roce a půl v pardubickém angažmá ohromným úspěchem!

Kultura celý článek
9.3.

VČD dosáhlo rekordu v návštěvnosti

Při prezentování hospodářských výsledků za rok 2006 se ředitel VČD Pardubice Petr Dohnal musel pochválit.

Kultura celý článek
16.10.

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Společně se podíváme na dva manželské páry, které jsou tak trochu v krizi.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting