Divadlo ve víru tance

2.3.

Divadlo ve víru tance

V Pardubicích a okolí se na sklonku zimy koná obrovské množství plesů a bálů různého zaměření i rozdílné úrovně, ale jen několik z nich má opravdu špičkovou úroveň. Jedním z takových je ples v Městském divadle, jednak protože se odehrává v nádherně vyzdobených secesních interiérech, a také proto, že Východočeské divadlo každoročně výrazně investuje do přestavby divadelního sálu na sál plesový. Inspirací jsou především velké evropské operní domy, například Vídeňská státní opera či Slovenské národní divadlo v Bratislavě. I relativně malé Pardubice mají tak možnost ochutnat trochu luxusu a třpytu a dopřát si jedinečný zážitek.

Letos se opět budou konat dva plesy, hosté se můžou těšit na DIVADELNÍ BÁL (11. března) a MĚSTSKÝ PLES (12. března).

Páteční Divadelní bál se každoročně snaží trochu vymezit ostatním plesům a většinou je nějak tematicky zaměřený. Tentokrát „nese se ve vzletném stylu secese“ a připomene mnoho už polozapomenutých speciálních záležitostí spojených s touto společenskou zábavou. Hosté si budou moci zadat partnery pro některé tance do tanečních pořádků či naučit se v rámci jakéhosi „rychlokurzu tance“ něco nového. V duchu secese se ponese celá prezentace plesu i originální dárek pro dámy i pány. K tanci i poslechu bude hrát velký taneční orchestr JK Band, který je proslulý skvělou swingovou hudbou, a už tradičně nebude chybět kapela Uši Music Band. Herečky Petra Janečková, Martina Sikorová, Dáša Novotná a Jana Ondrušková a herec Ladislav Špiner zazpívají za doprovodu obou hudebních těles. Herci, herečky, tanečnice a tanečníci při VČD si připraví originální předtančení a speciální taneční show, při které předvedou kostýmy z nových inscenací divadla. Adrenalin zvedne vzdušný tanec, který se na plese objeví poprvé. V programu samozřejmě nebude chybět vyhlášení nejoblíbenější herečky a herce VČD roku 2015. Jako půlnoční dárek vystoupí taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka – vítězové televizní taneční soutěže StarDance. A ještě taková perlička – jestliže někdo netuší, co je „taneční plesání o ceny“, bude možná hodně překvapen…

V sobotu se brány divadla otevřou hostům Městského plesu, který pořádá statutární město Pardubice. Naše divadlo připraví a zajistí veškerý servis na jevišti i kolem něj. K tanci a poslechu bude hrát Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, který hraje především kvalitní swingovou hudbu, ale nebrání se ani velkým světovým hitům pop music. Jako host vystoupí zpěvačka Jitka Zelenková. Zajímavý bude i program, který si připraví vítězové velké talentové soutěže, akrobatické duo DaeMen. Plesem bude provázet známá moderátorka Marie Retková.

Víkend věnovaný plesům bude pro divadlo a všechny jeho zaměstnance velkou zátěží a stresem, ale i výzvou připravit dva neopakovatelné a výjimečné večery plné tance, hudby, zajímavého programu, výtečného občerstvení, servisu na úrovni a dobré zábavy. Oba plesy budou originální, proto by bylo dobrým řešením navštívit oba dva. Budeme se těšit na vaši návštěvu!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.6.

Sobotní putování hejtmana po Pardubickém kraji

Festival Sodomkovo Vysoké Mýto byl věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi.

Kultura celý článek
9.6.

Východočeské divadlo zve děti do zákulisí

Letošní Dětský den otevřených dveří se ponese v duchu pohádkového příběhu lásky Kráska a zvíře, který v červnu divadlo uvádí na letní scéně na Kunětické hoře.

Kultura celý článek
6.9.

Jedinečná výstava sférických fotografií Vysočiny bude k vidění v AFI Paláci

Sférické fotografie vznikají speciální technikou, která vychází z panoramatického nafocení.

Kultura celý článek
5.2.

Východočeské divadlo zve diváky do zákulisí

Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců.

Kultura celý článek
8.4.

Balada pro banditu jako součást festivalu Svět knihy na jevišti

Východočeské divadlo je na festival Svět knihy na jevišti pravidelně zváno a nejinak tomu je i letos. Pro letošní ročník si organizátoři vybrali naše zpracování legendárního muzikálu Milana Uhdeho a Miloše Štědroně Balada pro banditu.

Kultura celý článek
2.5.

VEČERNÍČEK, RUMCAJS, MANKA I CIPÍSEK – poličské muzeum nabízí odpoledne plné her a úkolů

Výstava je pojata interaktivně, pro děti i hravé dospělé je připravena řada výtvarných a tvořivých aktivit, které je zavedou do hravého světa Radka Pilaře a seznámí je s různými výtvarnými technikami a přístupy, které ve své tvorbě uplatňoval. Těšit se můžete i na kouzelný animovaný příběh Písnička pro Sklíčka, v kterém ožívají skleněné střípky i známý večerníček O loupežníku Rumcajsovi.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting