Divadlo ve víru tance

2.3.

Divadlo ve víru tance

V Pardubicích a okolí se na sklonku zimy koná obrovské množství plesů a bálů různého zaměření i rozdílné úrovně, ale jen několik z nich má opravdu špičkovou úroveň. Jedním z takových je ples v Městském divadle, jednak protože se odehrává v nádherně vyzdobených secesních interiérech, a také proto, že Východočeské divadlo každoročně výrazně investuje do přestavby divadelního sálu na sál plesový. Inspirací jsou především velké evropské operní domy, například Vídeňská státní opera či Slovenské národní divadlo v Bratislavě. I relativně malé Pardubice mají tak možnost ochutnat trochu luxusu a třpytu a dopřát si jedinečný zážitek.

Letos se opět budou konat dva plesy, hosté se můžou těšit na DIVADELNÍ BÁL (11. března) a MĚSTSKÝ PLES (12. března).

Páteční Divadelní bál se každoročně snaží trochu vymezit ostatním plesům a většinou je nějak tematicky zaměřený. Tentokrát „nese se ve vzletném stylu secese“ a připomene mnoho už polozapomenutých speciálních záležitostí spojených s touto společenskou zábavou. Hosté si budou moci zadat partnery pro některé tance do tanečních pořádků či naučit se v rámci jakéhosi „rychlokurzu tance“ něco nového. V duchu secese se ponese celá prezentace plesu i originální dárek pro dámy i pány. K tanci i poslechu bude hrát velký taneční orchestr JK Band, který je proslulý skvělou swingovou hudbou, a už tradičně nebude chybět kapela Uši Music Band. Herečky Petra Janečková, Martina Sikorová, Dáša Novotná a Jana Ondrušková a herec Ladislav Špiner zazpívají za doprovodu obou hudebních těles. Herci, herečky, tanečnice a tanečníci při VČD si připraví originální předtančení a speciální taneční show, při které předvedou kostýmy z nových inscenací divadla. Adrenalin zvedne vzdušný tanec, který se na plese objeví poprvé. V programu samozřejmě nebude chybět vyhlášení nejoblíbenější herečky a herce VČD roku 2015. Jako půlnoční dárek vystoupí taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka – vítězové televizní taneční soutěže StarDance. A ještě taková perlička – jestliže někdo netuší, co je „taneční plesání o ceny“, bude možná hodně překvapen…

V sobotu se brány divadla otevřou hostům Městského plesu, který pořádá statutární město Pardubice. Naše divadlo připraví a zajistí veškerý servis na jevišti i kolem něj. K tanci a poslechu bude hrát Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, který hraje především kvalitní swingovou hudbu, ale nebrání se ani velkým světovým hitům pop music. Jako host vystoupí zpěvačka Jitka Zelenková. Zajímavý bude i program, který si připraví vítězové velké talentové soutěže, akrobatické duo DaeMen. Plesem bude provázet známá moderátorka Marie Retková.

Víkend věnovaný plesům bude pro divadlo a všechny jeho zaměstnance velkou zátěží a stresem, ale i výzvou připravit dva neopakovatelné a výjimečné večery plné tance, hudby, zajímavého programu, výtečného občerstvení, servisu na úrovni a dobré zábavy. Oba plesy budou originální, proto by bylo dobrým řešením navštívit oba dva. Budeme se těšit na vaši návštěvu!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.11.

Exil provozuje rovněž „bytové divadlo“

Havlova Vernisáž je hra o snobství, manipulaci a lidském odcizení.

Kultura celý článek
28.8.

Výstava Terakotové armády v Pardubicích

Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabídne úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Kultura celý článek
10.1.

Letošní týden smíchu očima Jany Uherové

GRAND Festival smíchu je především přehlídkou dobrých komedií, jenom smát se ale nestačí, říká dramaturgyně festivalu Jana Uherová

Kultura celý článek
22.6.

Generální ředitel Národní knihovny ČR zavítal do Pardubic

S panem ředitelem Kocandou jsme měli možnost prodiskutovat hned několik důležitých knihovnických témat a porovnat své názory na vybrané otázky vztahující se k fungování knihovny jako takové,“ zhodnotila setkání Kodetová.

Kultura celý článek
26.8.

Polička se vydá za dalšími osudy Bohuslava Martinů

Budu věřit, že se tak nestane ani po čtvrtečním posezení pod širým nebem v muzejní zahrádce, proto si dovoluji pozvat nejen všechny příznivce, ale i ty, kteří by si rádi opravili svůj názor,“ uvedl Jaroslav Novotný, předseda spolku.

Kultura celý článek
29.1.

Na plese si pardubické divadlo připomene své sté výročí

K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici a taneční orchestr Chorus.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting