Divoké kytary zazní středověkým mlýnem.

15.7.

Divoké kytary zazní středověkým mlýnem.

Hudební skupina Benkrofti zahraje známé písně na kytary v pátek 19. července od 21 hodin
ve středověkém mlýně v Trstěnici u Litomyšle. Zájemci mohou před tím navštívit celodenní dobrodružný a kulturní program v Litomyšli. Pak si v Trstěnickém mlýně poslechnou známé country a folkové písně,
osvěží se u korbele chmeloviny a ochutnají jehně na rožni.

Od 14 hodin rytíř provází po Litomyšli a zájemci se podívají do tajuplných míst a vyslechnou si neuvěřitelné příběhy. Od 18 hodin na Toulovcově náměstí se děti potěší pohádkou O drakovi a dospělí pak koncertem Malina Brothers (Druhá Tráva). Tento litomyšlský program s rytířem stojí 100 Kč. Po prohlídce města přejedou zájemci autem do blízké Trstěnice do středověkého Sajdlova mlýna, kde se bude péci chleba v historické peci na dřevo. Pak od 21 hodin bude country koncert českotřebovské skupiny Benkrofti.


Na dvoře si všichni zazpívají a přitom ochutnají korbel chmeloviny. Středověký Sajdlův mlýn rozezní kytary a provoní rožněné jehně. Kdo bude o půlnoci zmožen, najde místo ke spaní.

Počet míst je omezený a přednost dostane ten, kdo přijde dříve. Zájemci o prohlídku s rytířem se předem objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt 777 637 888, info@rytirLitomysl.cz

V Sajdlově mlýně se mlelo obilí do roku 1974 a poté historická stavba s pavlačí chátrala. Až nový majitel investoval své úspory a mlýn vlastními silami opravil. Dnes je zde stylová hospoda jako z doby národního obrození. Turisté sem chodí na potravu těla i duše. A číslo popisné? Jedna.

„Celá Trstěnice sleduje, jak Vláďa opravuje mlýn. Je to naše památka a připomíná původní obyvatele. Jak žili a jak hospodařili. Bourat umí každý, ale opravit a oživit – to chce odvahu.“ Komentuje nadšení mlynáře starosta Trstěnice Jan Sigl. 

Kontakt: pořadatel Tomáš Langr, 777 637 888, www.dobredivadlo.cz, www.rytirlitomysl.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.12.

Až nám perník zavoní ...

Na půdě muzea se vydáte zpět téměř o století a budete svědky toho, kolik úsilí je na cestě za bohatým štědrovečerním stolem.

Kultura celý článek
7.5.

Pardubice rozsvítí mistři žonglérského umění

Pardubický klub tak na závěr rozsvítí nejnovější technologie v žonglování tzv. pixel poi, která dovede vytvářet pomocí svítícího náčiní loga, texty a další grafické obrazce.

Kultura celý článek
17.6.

Dvě oběti jednoho archivního záznamu StB

Televizní film se bude točit v autentickém prostředí dnes už bývalého archivu Ministerstva vnitra v Pardubicích.

Kultura celý článek
16.5.

Do pardubického Exilu dorazí Divadlo Máj Praha

Divadlo Máj Praha má více než padesátiletou historii, během které se mu podařilo dostat na vrchol.

Kultura celý článek
20.9.

Petra Janů uzavřela Babí léto s Drachtinkou

Výtěžek z benefičního koncertu poputuje na veřejnou sbírku, která je určená na vybudování Víceúčelového parku Drachtinka.

Kultura celý článek
22.3.

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydal nové CD. V rámci turné vystoupí také v Hradci Králové!

„Moc sa teším na kopec nových zážitkov a pevne verím, že aj kopec nových, skvelých ľudí, ktorých budem mať možnosť spoznať,“ říká Juraj Hnilica, který se chystá na velké turné po ČR.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting