Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci

1.9.

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci

Tradiční akci „Dny Pardubického kraje“ pořádá Pardubický kraj se svými partnery v sobotu 6. září v areálu Souboru lidových staveb Vysočina – na Veselém Kopci. Lidové slavnosti propagující kulturu, ale i podnikání v kraji samotném začínají od 10:00 hodin a potrvají až do 7. hodiny podvečerní. Na dvou pódiích vystoupí folklorní soubory, hudební skupiny, dudáci, loutkové divadlo a další. Návštěvníkům se rovněž představí tradiční řemesla i staročeská kuchyně. Chybět nebude ani prezentace pivovarů z regionu, tedy z Pardubic, Hlinska a Poličky. V rámci Posvícení oživnou na Veselém Kopci i roubenky skanzenu, bude se péct tradiční pečivo, zdobit perníčky, připraveny jsou ukázky tradičních jídel a zvyků, chovu včel, využití medu a mnoho dalšího. Od 9:30 do 18:30 hodin bude každou hodinu jezdit zdarma kyvadlová doprava na trase Hlinsko – Dřevíkov. Vstupné činí 10 korun pro návštěvníky do 150 centimetrů výšky a 20 korun nad 150 centimetrů výšky. Více informací najdete na stránkách www.pardubickykraj.cz a www.vesely-kopec.eu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

7.6.

Banánoví diktátoři z Monkey Business v Pardubicích

Celorepublikové turné skupiny Monkey Business pod názvem „Vzdejte se, nic se vám nestane“.

Kultura celý článek
15.10.

Zábavná talk show Bez kostýmu tentokrát (nejen) o tanci

Ve středu 16. října v 19.00 hodin odstartuje na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice další sezóna diskusního pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny, který připravuje a následně i moderuje dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová.

Kultura celý článek
20.12.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou, aneb neuvěřitelné schopnosti našeho mozku v Pardubicích 28.- 29.1.2017

„Nevidím žádný rozpor v obou tvrzeních, jen napsaná tímto způsobem a vedle sebe to vypadá, že tu stojí dva názory na jedno téma, které spolu evidentně nesouhlasí.“ Usmívá se lektorka Pavla a dále vysvětluje: „Umění (od slova „uměti“ – řecky „techné“), je ve svém významu popisováno jako řemeslná technika vnímána v širokém slova smyslu jako dovednost, kterou skutečně neovládá každý a je potřeba se ji od takových lidí učit. V užším slova smyslu, tedy ve smyslu „krásného umění“, se zde klade důraz především na osobní kreativitu a originalitu umělce.

Kultura celý článek
4.11.

Petr Moško představí rumunský Banát

Pardubický fotograf Petr Moško si před lety koupil chalupu v rumunském Banátu,. ve vesničce Rovensko

Kultura celý článek
12.1.

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava.Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Kultura celý článek
16.5.

Dožínky, Dny medu i výstavy ovoce a zeleniny. Kraj podpoří vystavovatelskou činnost spolků

„Každoročně podporujeme spolky, svazy a další subjekty, jejichž činnost se dotýká zejména zemědělství a života na venkově a které organizují nejrůznější osvětové či ochutnávkové akce nebo výstavy. V letošním roce tato podpora činí 883 tisíc korun,“ řekl radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting