Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

16.10.

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Pardubické Divadlo Exil hostí ojedinělý projekt Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a ve spolupráci s divadlem Do Houslí přináší v české premiéře hru nejlepšího amerického autora druhé poloviny 20. století i dneška Woody Allena s názvem Central Park West. V konverzační komedii, která nemá v současné době konkurenci, se divákům představí Michaela Doleželová, Martina Sikorová j.h., Kateřina Höferová j.h., Marek Příkazký a Roman Vencl. Společně se podíváme na dva manželské páry, které jsou tak trochu v krizi a během jediného dne zjistí, že spolu mají víc společného, než by je kdy bylo napadlo… Premiéra v režii Romana Vencla a Michaely Doleželové začíná v neděli 19. října od 19 hodin. Představení se bude hrát jenom tuto sezónu a v plánu je pouze patnáct až dvacet repríz. Hra není přístupná osobám mladším patnácti let. Allenova konverzační komedie je bez přestávky a trvá 80 minut, vstupné obyčejné činí 80, studentské pak 60 korun. Na snímku jsou Michaela Doleželová a Martina Sikorová (členka souboru VČD):

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.12.

Pardubický advent bude pestrý

Přijďte si po vodě vypustit svíčku z včelího vosku nebo si třeba vyrobit vlastní vánoční ozdobu.

Kultura celý článek
8.11.

AFI Palác slaví 5. narozeniny ve stylu karnevalu v Riu de Janeiru!

Sobotním odpolednem 23. listopadu, kdy bude program pokračovat od 13.30 do 18.00 hodin, provedou moderátoři Evropy 2 Pavel Cejnar spolu s Ivou Vavřínovou. Během dne bude diváky inspirovat několik bloků módní show, tanečníci s vypracovanými těly předvedou brazilský bojový tanec capoiera a návštěvníci se mohou znovu pobavit při vystoupení skupiny Tradición. Další smršť předvede skupina bubeníků Tam Tam Batucada.

Kultura celý článek
17.4.

Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

Město Hradec Králové takto každoročně oceňuje své nadějné umělce do 18 let, nominaci na titul Talent královéhradecké kultury doporučuje kulturní komise rady města, samotné udělení ocenění schvaluje zastupitelstvo.

Kultura celý článek
15.7.

Rumburakův hrad

Od 1. července do 28. září probíhá na hradě Kunětická hora výstava s názvem „Rumburakův hrad.“

Kultura celý článek
10.11.

Divadlo v noci a naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
7.3.

Pardubičtí herci zavzpomínají na překladatele Jiřího Joska

V sobotu 9. března se v Poediu v klubu – zánovní nejmenší scéně Východočeského divadla Pardubice – uskuteční literární večer se vzpomínkami na vynikajícího překladatele Jiřího Joska (1950–2018), provázenými přednesem proslulých Sonetů Williama Shakespeara v jeho překladech.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting