Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

16.10.

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Pardubické Divadlo Exil hostí ojedinělý projekt Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a ve spolupráci s divadlem Do Houslí přináší v české premiéře hru nejlepšího amerického autora druhé poloviny 20. století i dneška Woody Allena s názvem Central Park West. V konverzační komedii, která nemá v současné době konkurenci, se divákům představí Michaela Doleželová, Martina Sikorová j.h., Kateřina Höferová j.h., Marek Příkazký a Roman Vencl. Společně se podíváme na dva manželské páry, které jsou tak trochu v krizi a během jediného dne zjistí, že spolu mají víc společného, než by je kdy bylo napadlo… Premiéra v režii Romana Vencla a Michaely Doleželové začíná v neděli 19. října od 19 hodin. Představení se bude hrát jenom tuto sezónu a v plánu je pouze patnáct až dvacet repríz. Hra není přístupná osobám mladším patnácti let. Allenova konverzační komedie je bez přestávky a trvá 80 minut, vstupné obyčejné činí 80, studentské pak 60 korun. Na snímku jsou Michaela Doleželová a Martina Sikorová (členka souboru VČD):

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.1.

Výstaviště Flora Olomouc srdečně zve na TOURISM EXPO 2007

Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouce otevře výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO.

Kultura celý článek
25.2.

Konec masopustu po třiapadesáti letech znovu v Pardubicích

Klíčovým tématem hry je dle režiséra faustovský zápas o duši člověka. „Zdali člověk obstojí sám, aniž by se definoval jako nějaký hrdina, jestli obyčejný člověk z venkova obstojí proti takovému šílenství, jaké představoval komunismus – a za ten si v dnešní době můžeme dosadit cokoliv. Skupina, masa lidí útočí na jednoho člověka, který je ale špatným svědomím všech těch ostatních – znali se, vyrůstali spolu a najednou stojí proti sobě! A v této hře je pak ten zásadní prvek rituální, který je divadelně fascinující – antický chór v podobě českého masopustu. Je tam nejen jazyk, ale také příběh, vyprávěný zcela moderně – tolik paralelních dějů najednou!“ upřesňuje Břetislav Rychlík.

Kultura celý článek
9.10.

“Francouzský podzim“

Již pátým rokem vás Francouzská aliance v Pardubicích zve na festival Francouzský podzim, který proběhně 1. – 22. listopadu 2017. Tento rok, náš festival vás zavede na smyslový výlet, skrze frankofonní svět. Takže si zapněte pásy, vyjíždíme !

Kultura celý článek
11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM.

Kultura celý článek
19.5.

Opravy pardubického zámku pokračují

Východočeské muzeum v Pardubicích již řadu let provádí obnovu zámeckého areálu

Kultura celý článek
7.8.

60 ročníků Zlaté přilby v Pardubicích

Výstava připomíná tento slavný plochodrážní závod od jeho počátků až po současnost.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting