Do Lanškrouna dorazí lidoví řemeslníci z celé země

4.9.

Do Lanškrouna dorazí lidoví řemeslníci z celé země

Do Lanškrouna dorazí lidoví řemeslníci z celé země

Do Lanškrouna dorazí lidoví řemeslníci z celé země

V sobotu 6. září přijedou na zámek do Lanškrouna lidoví řemeslníci z celé republiky. Výrobci zde na zámeckém nádvoří předvedou od 12 hodin svůj um, nabídnou k prodeji originální výrobky a zvídavé děti zapojí do tvůrčí práce. Lidový trh potrvá až do 8. hodiny večerní a jeho průběh zpříjemní Lanškrounský pěvecký sbor, výstava pohlednic Lanškrouna a folklórní soubor z Moravské Třebové. Ten předvede tance původních německých obyvatel, žijících v této oblasti v 19. století. Do Lanškrouna dorazí celkem 20 vybraných řemeslníků, zejména pak kovář, hrnčíř, řezbář, dráteník, pekař, perníkářka, tkadlena, šperkař, šlejfíř, košíkář, sklářka a další. Své dřevěné stánky si rozloží podél cesty hned za zámeckou bránu. Zatímco si budou děti kroužit hrníčky nebo kovat, dospělí mohou u medaře ochutnávat medovinu. Trh se koná za každého počasí. Partnerem akce je Muzeum Lanškroun, Kulturní centrum a sdružení DIVADLO. ,,Lidoví řemeslníci mají čistou duši. Jsou to vyrovnaní a příjemní lidé. Řemeslo dělají spíše z lásky a pro skromnou obživu. Do výrobků dávají lásku, mnohaleté zkušenosti a trpělivost. To je rozdíl ve srovnání s továrními výrobky ze supermarketů.“ vysvětluje pořadatel a ředitel neziskové organizace DIVADLO Tomáš Langr důvod, proč právě tyto trhy pořádá. Řemeslnické trhy:

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.9.

Do Opočna se 13. září vrátí středověk

Na Trčkově náměstí budou návštěvníci obdivovat šikovné ruce řemeslníků.

Kultura celý článek
9.6.

Sobotní putování hejtmana po Pardubickém kraji

Festival Sodomkovo Vysoké Mýto byl věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi.

Kultura celý článek
29.5.

Jiří Kačer - Skulptury

Na akademické půdě a pardubické veřejnosti se představí JIŘÍ KAČER se svojí výstavou nazvanou „Skulptury“.

Kultura celý článek
29.9.

Poznejte blíže nejmladší členy souboru VČD

Východočeské divadlo přibližuje herce v různých pořadech už druhé desetiletí. Kdysi jsem si zvala herce na pardubický zámek v cyklu Pozváni na zámek.

Kultura celý článek
9.12.

S Davidem Šiktancem (nejen) o Živém obrazu

Marius von Mayenburg (*1972) je jedním z nejhranějších německých dramatiků na domácí scéně i v zahraničí. Od roku 1999 je dramaturgem a kmenovým dramatikem berlínského Schaubühne, kde některé své hry i sám režíruje. U nás bylo zatím uvedeno osm jeho her na dvaceti různých scénách, včetně pražského Národního divadla.

Kultura celý článek
21.6.

Navždy nás opustil herec František Švihlík

Od 80. let se hojně objevoval i na filmovém plátně, když hrál sebevědomé gaunery v Olmerových dramatech Antonyho šance (1986) a Bony a klid (1987)

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting