Do Litomyšle přijede Vilém z Rožmberka a předvede se v plné zbroji.

19.7.

Do Litomyšle přijede Vilém z Rožmberka a předvede se v plné zbroji.

Divadelní soubor z Českého Krumlova zahraje autorskou komedii „Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka“ v sobotu 31. srpna od 21 hodin v Litomyšli v Klášterních zahradách u zámku.

Komedianti z Krumlova hrají živelně a s chutí, jak se sluší na správné amatérské divadlo. Zpívají  kramářské písně a posmívají se Rožmberkům. Do nebe volající troufalost herců probudí Viléma, který jim ukáže, co proto. „I když půjde jako vždycky o komedii, o nahlížení historických skutečností s úsměvem, chtěli bychom přinést spolu s pobavením i drobné závažnější poselství.

Tohle balancování na hrotu břitvy mezi šprýmem a sdělením tématu je vždycky v divadle na ulici riskantní. Když zatlačíme na téma, diváci třeba odejdou, kopat se do zadku jen a jen pro srandu, aby vydrželi, to bychom šli s laťkou hodně nízko… to nechceme.“ Prozrazuje o hře autor František Zborník.

Navštivte i předešlý program: Od 14 hodin rytíř provází po Litomyšli a zájemci se podívají
do tajuplných míst a vyslechnou si neuvěřitelné příběhy. Rytíř vyjde také ve 23 hodin se zapálenou loučí z Klášterních zahrad. Divadlo stojí 100 Kč a výtěžek se použije na pohádky pro děti.

Zájemci o prohlídku s rytířem se předem objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt 777 637 888, info@rytirLitomysl.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.5.

Po roce se opět vrací VČD na Kunětickou horu

Vedle domácích titulů vás v tomto magickém prostoru pod hradem dále čeká koncert kapely Buty, jež zde vystoupí 20. června, a pohádka Začarovaný les o zvířátkách zachraňujících svůj kdysi krásný les, kterou 24. června odehrají herci litvínovského Docela velkého divadla.

Kultura celý článek
30.8.

Pardubičtí herci zahájí sezónu na Kunětické hoře

V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál Malované na skle, který režíroval Jiří Seydler.

Kultura celý článek
12.2.

Ve Východočeském divadle se uskuteční Konference Gender a divadlo. Součástí bude i repríza hry Konec dějin: jedna žena

Autorem hry, která z hlediska historického zkoumá právě gender problematiku, tedy svět z hlediska rozdílností mezi mužem a ženou, je Francois Bégaudeau.

Kultura celý článek
24.5.

VČD chystá klasiku i experimenty

Šéfdramaturg Martin Fahrner představil novinářům sedm premiér plánovaných pro příští sezonu.

Kultura celý článek
21.10.

Nový sbormistrem Boni Pueri je Marek Štryncl

Novým sbormistrem souboru Boni Pueri se stal přední český dirigent Marek Štryncl

Kultura celý článek
11.4.

Rok české hudby 2014 v Poličce

Rok české hudby 2014 v Poličce startuje z mnoha důvodů až v dubnu, nicméně věříme, že o to lepší program nabídne. Kromě speciálních pořadů se k němu budou tematicky vztahovat i některé tradiční festivaly, jako je Čas pro neobyčejné zážitky, Martinů fest, hudební přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů nebo hudebně laděné Poličské kulturní léto.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting