Do stodoly? Do kostela?

6.6.

Do stodoly? Do kostela?

Do stodoly? Do kostela?

Po velmi úspěšném loňském premiérovém ročníku se tento rok uskuteční již 2. ročník vesnického festivalu Stodoly – Kostely.Příjemné odpoledne plné kultury pro malé i velké můžete přijet strávit v sobotu 9. června do Lozic u Luže. Také letos čeká v kostele na návštěvníky akce velmi zajímavý program. Především do Lozic zavítá písničkář Jiří Smrž, který je držitelem ceny Akademie populární hudby v kategorii Folk&Country "Anděl 2005" a jeho koncert bude jistě zážitkem. Následně místní kostel rozezní flétnový koncert pražského seskupení Vivat Flauto. Druhá část akce se koná ve stodole. A proč právě tam? „Dříve se ve stodolách odehrávaly všechny důležité lidové oslavy a tancovačky“, uvedl Vladimír Lechnýř z pořádajícího občanského sdružení Elementy. „Vloni byla představení v tomto prostoru pro všechny velkým zážitkem. Jsme rádi, že můžeme znovuoživovat prostor jedné takové stodoly a předtím, než se po roce naplní senem a slámou pořádat tuto příjemnou akci, “ dodal Lechnýř. Ve stodole na návštěvníky a především děti čeká úžasné „hliněné“ představení Zlatá Rybka v podání Divadla Hany Voříškové. A Divadlo Žlutý kopec provede diváky známými pohádkami. Akce se koná od 14 hodin v lozickém kostele a ve stodole blízkého statku U Syrovů (Lozice 32, 538 54 Luže). Zde bude opět připraveno občerstvení a ukázky místních řemeslných a domácích výrobků. Posláním občanského sdružení ELEMENTY, Společnosti pro Člověka a Zemi, je rozvíjet aktivity, které posilují spojení člověka s jeho kořeny, lidmi kolem a místem, v němž žije. Projekt je podporován Pardubickým krajem.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.6.

Chvilková slabost Radka Brzobohatého

Pro ty, kteří by se snad obávali o život výborného českého herce, máme dobrou zprávu.

Kultura celý článek
21.5.

Medobraní u Perníkové chaloupky

Plásty bude včelař vyjímat z úlu a obsednuté včelami je bude s komentářem ukazovat. Medové plásty budou potom převezeny do improvizované medárny v budově. Tam si návštěvníci zkusí odvíčkování a vytáčení plástů v medometu. Vytočený med bude potom stočen do sklenic a ještě teplý nabídnut návštěvníkům ke koupi. Zajímavé budou informace o tom, jak uchovávat med v domácnosti, jak ho rozpouštět a k čemu se dá v kuchyni použít.

Kultura celý článek
17.1.

VČD Pardubice - zrušení čtvrtečního koncertu Vladimíra Mišíka

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, divadlo nyní jedná o náhradním termínu, který bude včas uveřejněn na internetových stránkách divadla www.vcd.cz.

Kultura celý článek
8.4.

Amadeus vs. Salieri, Špiner vs. Vrána

VČD Pardubice uvede proslulou Shafferovu hru Amadeus ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice.

Kultura celý článek

Seznamte se s výjimečným textem Elfriede Jelinek

Jako inscenované čtení bude Poutníka režírovat mladý talentovaný režisér Juraj Augustín, letošní absolvent brněnské JAMU. Asistovat mu při tom bude jeho spolužačka, dramaturgyně Sabina Machačová. Hostující inscenační tým si ke spolupráci na nelehkém hereckém úkolu přizval Jana Hyhlíka.

Kultura celý článek
6.10.

Kadeřnický salon Bláznivé nůžky mění svou adresu

Crazy komedii z kadeřnického salonu, v němž dojde k vraždě, na česká jeviště uvedl režisér Petr Novotný. I na Malé scéně bude diváky bavit původní obsazení – tedy Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler a Ladislav Špiner, nováčkem v týmu je pouze Milan Němec, který převzal roli po Josefu Vránovi.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting