Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

12.11.

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice již rok chystá oslavy svého stého výročí. Na pestrou prezentaci stoletého divadla se podařilo sehnat 700 000 Kč, z toho hned 300 000 přišlo od města. Kraj má podle slov ředitele VČD Petra Dohnala (na snímku) k jubileu podstatně rezervovanější postoj. Hejtman Radko Martínek do Městského divadla příliš nechodí a v slavnostní stý rok kraj nemá zájem ani o tradiční objednávku pardubického představení pro zastupitele. „Pan hejtman je pro mě trošičku nedostižný. V našem divadle byl zatím jen dvakrát, a to jednou na GRAND festivalu smíchu a jednou na představení, které si objednal kraj. Víckrát se tu bohužel neobjevil. Mysleli jsme si, že si i letos kraj objedná naše představení, zvláště když máme 100. výročí,“ posteskl si ředitel Dohnal. Pro divadlo by to znamenalo obrovskou možnost prezentovat se krajským zastupitelům a širší veřejnosti, která běžně do divadla nechodí, oslovit potenciální partnery a sponzory. „Pan hejtman se nicméně rozhodl, že si neobjedná naše představení, že si divadlo jen pronajmou a pozvou si do něj na vystoupení zpěváky z Prahy. To má údajně stát dvojnásobek toho, co naše představení,“ pokračuje Dohnal. Tato situace ho podle jeho slov velice zneklidnila. Kromě stého výročí je totiž rok 2009 i ve znamení (celosvětové) hospodářské krize a každý finanční prostředek by se pardubickým divadelníkům hodil. Vyprávění Petra Dohnala končí hořkou pointou: „Kraji jsme dali komerční nájem, který je běžný pro ostatní firmy. Pan hejtman to vyřešil tak, že celou akci přesunul do Chrudimi.“ Na obranu vedení Pardubického kraje nutno dodat, že mu žádný zákon či předpis neukládá přispívat na divadlo, které je zřizované městem, a že tak nečiní i celá řada dalších krajů. Vedení divadla bylo nicméně zvyklé na přístup bývalého hejtmana a vicehejtmana Romana Línka, jehož krédem v této otázce bylo: "i divadlo pomáhá lidem ztotožňovat se se svým krajem“.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.11.

Pardubice za První republiky

Dobovými obrazy výstava připomíná rovněž všechny pardubické starosty.

Kultura celý článek
7.5.

Studio LAIK uvede na jevišti Východočeského divadla muzikál Výtečníci

Studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let vede herec pardubického divadla a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením dramatického souboru v Přelouči Zdeněk Rumpík, který svým žákům v rámci kurzu předává nejen základy herecké profese, ale zkouší s nimi i vlastní představení.

Kultura celý článek
13.1.

Východočeské divadlo láká (nejen) mladé publikum na další INprojekt

Premiéry německé komedie ,,Slepice na zádech" se zúčastní i sám autor Fred Apke s manželkou. Hra osciluje mezi konverzační a situační komedií a je postavena na základě milostného trojúhelníku,“ říká dramaturg INpojektů Zdeněk Janál.

Kultura celý článek
13.10.

Pardubický Zvoník Matky Boží nabídne opravdového Huga

Režisér Petr Novotný slibuje Zvoníka bez zkreslujících stereotypů a klišé.

Kultura celý článek
25.11.

Známe Miss východní Čechy 2008

Po dvaceti letech se slavnostně otevřela Palmová zahrada Hotelu Grand.

Kultura celý článek
27.6.

Maddox Open Air 2011

Na tento ročník přijali pozvání Kyau & Albert, Max Vangeli a Ronski Speed.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting