Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

12.11.

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice již rok chystá oslavy svého stého výročí. Na pestrou prezentaci stoletého divadla se podařilo sehnat 700 000 Kč, z toho hned 300 000 přišlo od města. Kraj má podle slov ředitele VČD Petra Dohnala (na snímku) k jubileu podstatně rezervovanější postoj. Hejtman Radko Martínek do Městského divadla příliš nechodí a v slavnostní stý rok kraj nemá zájem ani o tradiční objednávku pardubického představení pro zastupitele. „Pan hejtman je pro mě trošičku nedostižný. V našem divadle byl zatím jen dvakrát, a to jednou na GRAND festivalu smíchu a jednou na představení, které si objednal kraj. Víckrát se tu bohužel neobjevil. Mysleli jsme si, že si i letos kraj objedná naše představení, zvláště když máme 100. výročí,“ posteskl si ředitel Dohnal. Pro divadlo by to znamenalo obrovskou možnost prezentovat se krajským zastupitelům a širší veřejnosti, která běžně do divadla nechodí, oslovit potenciální partnery a sponzory. „Pan hejtman se nicméně rozhodl, že si neobjedná naše představení, že si divadlo jen pronajmou a pozvou si do něj na vystoupení zpěváky z Prahy. To má údajně stát dvojnásobek toho, co naše představení,“ pokračuje Dohnal. Tato situace ho podle jeho slov velice zneklidnila. Kromě stého výročí je totiž rok 2009 i ve znamení (celosvětové) hospodářské krize a každý finanční prostředek by se pardubickým divadelníkům hodil. Vyprávění Petra Dohnala končí hořkou pointou: „Kraji jsme dali komerční nájem, který je běžný pro ostatní firmy. Pan hejtman to vyřešil tak, že celou akci přesunul do Chrudimi.“ Na obranu vedení Pardubického kraje nutno dodat, že mu žádný zákon či předpis neukládá přispívat na divadlo, které je zřizované městem, a že tak nečiní i celá řada dalších krajů. Vedení divadla bylo nicméně zvyklé na přístup bývalého hejtmana a vicehejtmana Romana Línka, jehož krédem v této otázce bylo: "i divadlo pomáhá lidem ztotožňovat se se svým krajem“.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.10.

Trolejbusový výlet do historie

Odjezd účastníků výletu bude ve 14:30 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Kultura celý článek
25.4.

Východočeské divadlo uvede muzikálovou komedii Kvítek z horrroru

Zapadlý obchod je téměř před krachem, před kterým ho však Seymour zachrání, když vypěstuje zcela neznámý druh, jak se později ukáže, masožravé rostliny, jež okamžitě přitáhne pozornost všech zákazníků i médií.

Kultura celý článek
22.12.

Legendární Sugar Man Rodriguez zavítá v létě na Rock for People

Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

Kultura celý článek
18.10.

Pozvánka na Dobré divadlo

V této originální hudební komedii se ocitnete ve třicátých letech za časů prohibice ve Spojených státech. V dobách, kdy se Amerika hemží mafiány a také přistěhovalci, neboť Nový svět je láká vidinou skvělé budoucnosti.

Kultura celý článek
4.4.

Východočeské divadlo zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný, který ke spolupráci přizval svůj osvědčený tým – scénografa Ivo Žídka a kostýmního výtvarníka Romana Šolce.

Kultura celý článek
29.9.

Vysokoškoláci mohou do divadla za výhodnou cenu

Sezónní předplatné skupiny V bude obsahovat tři v současné době nejvyhledávanější tituly.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting