Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

12.11.

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice již rok chystá oslavy svého stého výročí. Na pestrou prezentaci stoletého divadla se podařilo sehnat 700 000 Kč, z toho hned 300 000 přišlo od města. Kraj má podle slov ředitele VČD Petra Dohnala (na snímku) k jubileu podstatně rezervovanější postoj. Hejtman Radko Martínek do Městského divadla příliš nechodí a v slavnostní stý rok kraj nemá zájem ani o tradiční objednávku pardubického představení pro zastupitele. „Pan hejtman je pro mě trošičku nedostižný. V našem divadle byl zatím jen dvakrát, a to jednou na GRAND festivalu smíchu a jednou na představení, které si objednal kraj. Víckrát se tu bohužel neobjevil. Mysleli jsme si, že si i letos kraj objedná naše představení, zvláště když máme 100. výročí,“ posteskl si ředitel Dohnal. Pro divadlo by to znamenalo obrovskou možnost prezentovat se krajským zastupitelům a širší veřejnosti, která běžně do divadla nechodí, oslovit potenciální partnery a sponzory. „Pan hejtman se nicméně rozhodl, že si neobjedná naše představení, že si divadlo jen pronajmou a pozvou si do něj na vystoupení zpěváky z Prahy. To má údajně stát dvojnásobek toho, co naše představení,“ pokračuje Dohnal. Tato situace ho podle jeho slov velice zneklidnila. Kromě stého výročí je totiž rok 2009 i ve znamení (celosvětové) hospodářské krize a každý finanční prostředek by se pardubickým divadelníkům hodil. Vyprávění Petra Dohnala končí hořkou pointou: „Kraji jsme dali komerční nájem, který je běžný pro ostatní firmy. Pan hejtman to vyřešil tak, že celou akci přesunul do Chrudimi.“ Na obranu vedení Pardubického kraje nutno dodat, že mu žádný zákon či předpis neukládá přispívat na divadlo, které je zřizované městem, a že tak nečiní i celá řada dalších krajů. Vedení divadla bylo nicméně zvyklé na přístup bývalého hejtmana a vicehejtmana Romana Línka, jehož krédem v této otázce bylo: "i divadlo pomáhá lidem ztotožňovat se se svým krajem“.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.10.

Startuje předprodej na Trenky Tour, koncert a zábavný program pro děti a rodiče kapely Pískomil se vrací

Začíná předprodej na Trenky Tour kapely Pískomil se vrací, která zároveň představuje zbrusu nový klip k roztancované skladbě z luk a polí nazvané Trenky.

Kultura celý článek
7.11.

Harfistka Jana Boušková vyjede příští týden na turné s Mou vlastí

Česká hudba má v repertoáru naší přední harfistky zcela výsadní a nezastupitelné místo. V jejím sólovém, komorním i orchestrálním repertoáru najdeme takřka všechna standardní díla pro harfu napříč hudebními dějinami i řadu děl soudobých, která byla v řadě případů zkomponována přímo pro Janu Bouškovou.

Kultura celý článek
23.4.

Archeoskanzen v Nasavrkách se rozroste na Zemi Keltů

Film není pouhým romantickým zobrazením dané doby, ale tvůrci si dali záležet na historické přesnosti a autentičnosti. Rekvizity, i části děje, byly konzultovány s historiky i archeology, aby vše odpovídalo době, ve které se snímek odehrává.

Kultura celý článek
29.9.

Vysokoškoláci mohou do divadla za výhodnou cenu

Sezónní předplatné skupiny V bude obsahovat tři v současné době nejvyhledávanější tituly.

Kultura celý článek
10.7.

Perníček uspěl na festivalu ve Strážnici

Perníček tímto svým výkonem reprezentoval nejen Základní uměleckou školu Havlíčkova, pod kterou působí, ale i město a celý Pardubický kraj.

Kultura celý článek
6.1.

Východočeské divadlo láká na roční předplatné s bonusovým dárkem

Divadlo nabízí celou řadu různých typů abonentních cyklů – dopolední od 10.00 hodin především pro důchodce či zájemce, kteří nestíhají večerní představení, zvýhodněný seniorský od 18.00 hodin a klasický od 19.00 hodin, na který se pro zájemce starší 60 let také vztahuje seniorská sleva. Městská scéna otevírá i mimořádné skupiny jako například speciální předplatné s výběrem čtyř divácky nejoblíbenějších titulů, předplatné pro fajnšmekry pro náročnějšího diváka se třemi dovozovými inscenacemi a jednou domácí, pohádkové předplatné pro nejmenší diváky či kupónové abonmá s možností volného výběru titulů.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting