Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

10.1.

Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

Východočeské divadlo Pardubice doplnilo kolekci svých muzikálových CD. Po Sugar, Pokrevních bratrech, Mississippi Blues Benovi či Princezně se zlatou hvězdou na čele se své nahrávky dočkalo i pardubické zpracování světoznámého muzikálu My Fair Lady. Jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který vznikl podle Pygmaliona G. B. Shawa, divadlo nastudovalo ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice pod vedením šéfdirigenta Leoše Svárovského, režie se ujal vynikající muzikálový režisér Petr Novotný. V sobotu 12. ledna se od 19.00 hodin v Městském divadle uskuteční slavnostní představení My Fair Lady s Komorní filharmonií Pardubice, po kterém bude zbrusu nové CD s písněmi z My Fair Lady pokřtěno a Leoš Svárovský při této výjimečné příležitosti převezme medaili města Pardubic. Vlastní CD bylo nahráno na jevišti VČD těsně před vánočními svátky a obsahuje 17 písní i několik dialogů v podání pardubických herců a za doprovodu pardubických filharmoniků. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal. Světoznámý muzikál měl v Pardubicích premiéru 9. prosince 2006 a okamžitě po premiéře se zařadil mezi divácké hity, všech 39 dosavadních repríz bylo vždy beznadějně vyprodáno. Divácký úspěch muzikálu se odrazil i ve výsledcích ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2007, ve které se My Fair Lady umístila na prvním místě.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.2.

Východočeské divadlo zve diváky do zákulisí

Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců.

Kultura celý článek
15.2.

Pardubice se stanou hlavním městem smíchu

Pardubice hlásí: od 15. do 21. února se staneme hlavním městem smíchu! Koná se totiž X. ročník Grand Festivalu smíchu.

Kultura celý článek
22.10.

SKP-CENTRUM: Děkujeme, Pardubáci!

V sobotu 20. října 2007 porazilo (ne poprvé a ne naposled) město Pardubice své sousedy z Hradce.

Kultura celý článek
30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.

Kultura celý článek
19.1.

Vítejte na masopustu ve Svitavách!

Letošní masopustní průvod ve Svitavách se uskuteční v sobotu 20. ledna na náměstí Míru.

Kultura celý článek
24.11.

Dobré divadlo: odpočiňte si a zasmějte se v divadle , pohádka tuto neděli 25.11. a komedie 15. 12.

Přijďte na pohádku „O Písničce“ už tuto neděli 25. listopadu. S radostí ji zahrajeme v rodinném centru Sedmikráska na Velkém náměstí v ulici Zieglerova v Hradci Králové od 11:15 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting