Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii. O víkendu 3. a 4. listopadu se premiérovému publiku představí černá komedie ze současnosti Muž sedmi sester, kterou na motivy skandální prvotiny Jaroslava Havlíčka napsali režisér a umělecký šéf Jihočeského divadla České Budějovice Martin Glaser a tamní dramaturgyně Olga Šubrtová. Důvody přenesení Havlíčkova textu na jeviště upřesnil Martin Glaser slovy: „Můj předchozí šéf v Jihočeském divadle Ivo Krobot přišel před několika lety s koncepcí české sezóny. Takže jsme hledali dobrou českou hru. Protože já, bohužel, nějak nemůžu přijít české klasice na kloub a na chuť, hledali jsme mezi novými texty. Bohužel marně. Takže Olga ze zoufalství začala číst i díla prozaická a objevila tuto útlou a hlavně skoro neznámou novelu, která nás okamžitě nadchla svým potenciálem. V příběhu z českého maloměsta na konci první světové války jsme cítili živý a mnohovrstevnatý námět pro divadelní hru, která by odrážela naše životy - a to tady a teď!“ Martin Glaser s Olgou Šubrtovou sice uvedli Muže sedmi sester již na své domovské scéně v Českých Budějovicích, pardubické provedení však nebude kopií českobudějovické verze. „Liší se jedním přepsaným obrazem, jinak jsou řešeny kostýmy, scéna se přizpůsobila architektuře pardubického divadla, nový je i výběr poněkud temnější hudby z těch nejaktuálnějších CD,“ vysvětluje režisér Glaser. „Chtěl jsem také více akcentovat fakt, že jde o svého druhu moralitu - což neznamená méně legrace, ale spíš více pravdy. Ale nejpodstatnější změnu přinesli pardubické herečky a herci, kteří svým osobnostním vkladem postavy a příběh spoluinterpretují,“ dodává režisér. Diváky čeká příběh čtyř mladých recesistů, kteří zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlejí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor v podání Martina Mňahončáka se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! Před první premiérou se uskuteční vernisáž výstavy fotografií Karla Horáčka z jeho pobytu v Ugandě.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.3.

Český rozhlas Pardubice slaví 5. narozeniny!

Dnes 16. března bude Český rozhlas Pardubice mezi 10. a 11. hodinou vysílat speciální vydání pořadu „Máme hosty“.

Kultura celý článek
11.4.

Rockové peklo v centru Pardubic

V Pardubicích se ve dnech 21.-22.6.2019 uskuteční čtvrtý ročník rockového festivalu „PLAMENY ROCKFEST“. Akce, která se po dvou ročnících v loňském roce přesunula ze Svojšic do pardubického pivovaru, tak i letos potěší návštěvníky přísunem tvrdé hudby.

Kultura celý článek
22.9.

Moderní umění ano či ne?

Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta

Kultura celý článek
15.5.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Jak se dělá animovaný film pomocí ploškové animace?

Výstava bude zahájena v sobotu 20. května 2017 ve 14.00 hod. v barokní radnici na Palackého náměstí v Poličce. Vernisáž nebude tentokrát určena pouze dospělému návštěvníkovi, ale především dětem! Čekat proto můžete nejen známé pohádkové melodie v podání žáků hudebního oboru ZUŠ Bystré, ale také tvořivou dílnu, kterou připraví animátorky z brněnského Studia Scala.

Kultura celý článek
30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.

Kultura celý článek
7.5.

Na Rock for People bude letos „festival na festivalu“ – výhradně s českými kapelami a speciálními projekty

Z nově potvrzených jmen se poslední festivalový den představí ve výlučné kooperaci například Mandrage a A Banquet, což slibuje nevšední zážitek. Obdobně jako nesmělé námluvy mezi crossoverovými Cocotte Minute a Heidi Janků – zpěvačkou s hlasem stejně drsným, jako byl začátek její kariéry.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting