Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii. O víkendu 3. a 4. listopadu se premiérovému publiku představí černá komedie ze současnosti Muž sedmi sester, kterou na motivy skandální prvotiny Jaroslava Havlíčka napsali režisér a umělecký šéf Jihočeského divadla České Budějovice Martin Glaser a tamní dramaturgyně Olga Šubrtová. Důvody přenesení Havlíčkova textu na jeviště upřesnil Martin Glaser slovy: „Můj předchozí šéf v Jihočeském divadle Ivo Krobot přišel před několika lety s koncepcí české sezóny. Takže jsme hledali dobrou českou hru. Protože já, bohužel, nějak nemůžu přijít české klasice na kloub a na chuť, hledali jsme mezi novými texty. Bohužel marně. Takže Olga ze zoufalství začala číst i díla prozaická a objevila tuto útlou a hlavně skoro neznámou novelu, která nás okamžitě nadchla svým potenciálem. V příběhu z českého maloměsta na konci první světové války jsme cítili živý a mnohovrstevnatý námět pro divadelní hru, která by odrážela naše životy - a to tady a teď!“ Martin Glaser s Olgou Šubrtovou sice uvedli Muže sedmi sester již na své domovské scéně v Českých Budějovicích, pardubické provedení však nebude kopií českobudějovické verze. „Liší se jedním přepsaným obrazem, jinak jsou řešeny kostýmy, scéna se přizpůsobila architektuře pardubického divadla, nový je i výběr poněkud temnější hudby z těch nejaktuálnějších CD,“ vysvětluje režisér Glaser. „Chtěl jsem také více akcentovat fakt, že jde o svého druhu moralitu - což neznamená méně legrace, ale spíš více pravdy. Ale nejpodstatnější změnu přinesli pardubické herečky a herci, kteří svým osobnostním vkladem postavy a příběh spoluinterpretují,“ dodává režisér. Diváky čeká příběh čtyř mladých recesistů, kteří zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlejí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor v podání Martina Mňahončáka se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! Před první premiérou se uskuteční vernisáž výstavy fotografií Karla Horáčka z jeho pobytu v Ugandě.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.11.

Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

Festival se uskuteční ve dnech 28. a 29. listopadu v pardubickém IDEONu.

Kultura celý článek
22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch.

Kultura celý článek
23.11.

„Dnes naposledy“ pro Kavkazský křídový kruh

A co znamenal „Kavkazák“ pro herce Ladislava Špinera, který ztvárnil postavu Azdaka? „Pro mne to byla velká výzva a postupem času jsem se do Azdaka velmi zamiloval, takže se mi po inscenaci bude stýskat. Práce byla výjimečná, ta postava taky, ještě jsem se s něčím takovým na jevišti nepotkal a doufám, že si ještě někdy zahraju roli, ve které se snoubí humor a vážnost.“

Kultura celý článek
5.10.

Michal z Kouzelné školky bude opět v Pardubicích bavit děti

Neméně důležitá je pointa tohoto představení! Michal při aktivním zapojení všech malých diváků v hledišti rozluští velkou záhadu, co se vlastně stane s jídlem, které necháme na talíři nedojedené!

Kultura celý článek
23.10.

Do Východočeského divadla brzy přijde stotisící divák roku 2016

Po předběžném sčítání letošního počtu diváků zaměstnankyně obchodního oddělení divadla zjistily, že stotisící divák roku 2016 pardubický stánek Thálie navštíví znovu na přelomu října a listopadu, což je příslib opětovné vysoké návštěvnosti během celého roku.

Kultura celý článek
19.5.

Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

Autorem je redaktor časopisu Letectví a kosmonautika Pavel Sviták, který v publikaci popisuje počátky zájmu o létání.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting