Fabrika stála Svitavy 185 milionů

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Náklady na rekonstrukci staré industriální budovy v moderní informační a vzdělávací centrum Fabrika Svitavy jsou 185 milionů korun bez DPH. Dotace z Evropské unie dosahuje 100 milionů a ze státního rozpočtu 17 milionů korun. „Projekt byl velmi náročný, protože se jednalo o rekonstrukci staré průmyslové budovy z dvacátých let minulého století,“ uvedl hlavní projektant Ivo Junek. Ve Fabrice sídlí kromě knihovny, divadelního a kongresového sálu, televizní studia CMS TV, restaurace a cukrárny, Mateřské centrum Krůček, Klub seniorů, Univerzita třetího věku, Středisko sociálních služeb, multikulturní Občanské sdružení Čavoro a Krajská hospodářská komora. Fabriku bude využívat také mnoho dalších spolků z řad občanské společnosti. Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů. Myšlenka multifunkčního kulturního objektu spočívá v možnosti vzájemného setkávání různých generací, kultur, společenských skupin. To je hlavním principem podobných projektů, které Evropská unie podporuje ze svých strukturálních fondů, jež slouží k vyrovnávání rozdílů mezi lidmi, regiony a zeměmi Evropské unie. Na výstavbu nového multifunkčního vzdělávacího a kulturního objektu by město Svitavy dotaci z Evropské unie nezískalo.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.5.

Pokřtili knihu o silnicích Pardubického kraje

Kniha o historii a současnosti přibližuje vývoj veřejné a silniční správy, připomíná nejstarší obchodní cesty a stezky

Kultura celý článek
4.1.

GRAND Festival smíchu oživí festival vtipů Fórfest

Jak jsme již jednou v čase předvánočním psali, kvapem se blíží letošní ročník GRAND Festivalu smíchu

Kultura celý článek
17.1.

Pardubice opouští Amadeus

Ve strhující hře o velikánech lidstva i o nás samých v hlavních rolích hrají držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let Ladislav Špiner, Josef Vrána a Petra Tenorová.

Kultura celý článek
23.10.

Noc Grácií školy SVÍTÁNÍ bude plná překvapení

„Akce je věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Díky nim jsme mohli uskutečňovat naše vize, naplňovat naše poslání a pečovat o ty, jimž osud tolik nepřál. Osobně mě velmi těší, že se i v dnešní době stále ještě najdou lidé s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem. „Půjde o vyvrcholení oslav čtvrtstoletí existence naší školy,“ dodala Miluše Horská.

Kultura celý článek
27.6.

Komentovaná prohlídka přiblížila význam soch

Veřejnost má nvšak na vystavené sochy často odlišné názory. „Každý člověk reaguje na jednotlivá umělecká díla rozdílně, někdo pozitivně, někdo negativně. A to je dobře, to je vlastně ten hlavní smysl – přimět k zamyšlení, vzbudit emoci, i třeba negativní, vytrhnout člověka z běžného režimu.

Kultura celý článek
26.10.

Východočeské divadlo odměnilo stotisícího diváka roku 2018

Stotisícím divákem Východočeského divadla roku 2018 se stala paní Alena Cipryánová ze Seče, která seděla v přízemí ve 4. řadě na sedadle č. 55.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting