Fabrika stála Svitavy 185 milionů

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Náklady na rekonstrukci staré industriální budovy v moderní informační a vzdělávací centrum Fabrika Svitavy jsou 185 milionů korun bez DPH. Dotace z Evropské unie dosahuje 100 milionů a ze státního rozpočtu 17 milionů korun. „Projekt byl velmi náročný, protože se jednalo o rekonstrukci staré průmyslové budovy z dvacátých let minulého století,“ uvedl hlavní projektant Ivo Junek. Ve Fabrice sídlí kromě knihovny, divadelního a kongresového sálu, televizní studia CMS TV, restaurace a cukrárny, Mateřské centrum Krůček, Klub seniorů, Univerzita třetího věku, Středisko sociálních služeb, multikulturní Občanské sdružení Čavoro a Krajská hospodářská komora. Fabriku bude využívat také mnoho dalších spolků z řad občanské společnosti. Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů. Myšlenka multifunkčního kulturního objektu spočívá v možnosti vzájemného setkávání různých generací, kultur, společenských skupin. To je hlavním principem podobných projektů, které Evropská unie podporuje ze svých strukturálních fondů, jež slouží k vyrovnávání rozdílů mezi lidmi, regiony a zeměmi Evropské unie. Na výstavbu nového multifunkčního vzdělávacího a kulturního objektu by město Svitavy dotaci z Evropské unie nezískalo.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.1.

V Poličce přivítali nový rok netradičně a to letním kinem

„Já jsem přišel vybaven spácákem do mínusových teplot a dobrou náladou, myslím, že akce letní kino v zimě není zase až tak bláznivá, jak zní. Mě osobně se líbila“ podělil se o své dojmy jeden z diváků.

Kultura celý článek
6.12.

Východočeské divadlo Pardubice slaví 110. výročí svého otevření

Východočeské divadlo si 11. prosince připomene 110. výročí otevření nádherné secesní budovy Městského divadla v srdci Pardubic.

Kultura celý článek
6.12.

Pardubické Volání sirén tentokrát s Blankou Bohdanovou

Ještě i dnes si ji pamětníci vybavují, nejčastěji je pro ně spojena s rolí Manon.

Kultura celý článek
30.3.

"Vítězství" s Mariánem Peckem v Pardubicích

Pátou premiérou 97. divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice bude hra Howarda Barkera "Vítězství

Kultura celý článek
14.11.

Jak dostat Bohuslava Martinů do škol? Jak jinak než soutěží.

Pokud máte i vy chuť se zapojit a získat tak drobné ceny a volné vstupenky, navštivte webové stránky muzea www.cbmpolicka.cz, kde naleznete podrobné podmínky soutěže.

Kultura celý článek
6.9.

Kronika 20. století se dočkala dotisku!

Malá kronika Pardubicka, která vychází v rozsahu 200 stran, by mohla být i vhodným vánočním dárkem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting