Fabrika stála Svitavy 185 milionů

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Náklady na rekonstrukci staré industriální budovy v moderní informační a vzdělávací centrum Fabrika Svitavy jsou 185 milionů korun bez DPH. Dotace z Evropské unie dosahuje 100 milionů a ze státního rozpočtu 17 milionů korun. „Projekt byl velmi náročný, protože se jednalo o rekonstrukci staré průmyslové budovy z dvacátých let minulého století,“ uvedl hlavní projektant Ivo Junek. Ve Fabrice sídlí kromě knihovny, divadelního a kongresového sálu, televizní studia CMS TV, restaurace a cukrárny, Mateřské centrum Krůček, Klub seniorů, Univerzita třetího věku, Středisko sociálních služeb, multikulturní Občanské sdružení Čavoro a Krajská hospodářská komora. Fabriku bude využívat také mnoho dalších spolků z řad občanské společnosti. Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů. Myšlenka multifunkčního kulturního objektu spočívá v možnosti vzájemného setkávání různých generací, kultur, společenských skupin. To je hlavním principem podobných projektů, které Evropská unie podporuje ze svých strukturálních fondů, jež slouží k vyrovnávání rozdílů mezi lidmi, regiony a zeměmi Evropské unie. Na výstavbu nového multifunkčního vzdělávacího a kulturního objektu by město Svitavy dotaci z Evropské unie nezískalo.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.10.

Východočeské divadlo modernizovalo webové stránky

Z hlavní strany se uživatelé snadno dostanou do programu divadla s mnoha filtry (třídění programu podle abonentních skupin, vyhledávání dětských představení, hostujících souborů apod.), na této stránce lze vstupenky i zakoupit či rezervovat.

Kultura celý článek
12.1.

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava.Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Kultura celý článek
5.2.

Východočeské divadlo zve diváky do zákulisí

Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců.

Kultura celý článek
19.1.

Městská galerie Vysoké Mýto představí cyklus výstav grafiky

Cyklus vždy na počátku roku představuje různé výtvarné techniky.

Kultura celý článek
21.3.

Východočeské divadlo uvede českou premiéru komedie Velká bankovní loupež

Na velkém jevišti Východočeského divadla Pardubice se o víkendu 23. a 24. března uskuteční slavnostní premiéry parodické crazy komedie Velká bankovní loupež, které zároveň budou i jejím prvním uvedením v České republice. Hra, jež byla poprvé inscenována v roce 2016 v Londýně, je z pera trojice mladých britských autorů Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse. „Jejich tvorba vychází z autorského divadla a v lecčems připomíná styl bratří Marxů nebo legendárních Monty Pythonů. Typicky fraškovité komedie plné gagů a slovních hříček přetékají černým, ale vždy hluboce lidským humorem vedeným ve všudypřítomné nadsázce,“ říká dramaturgyně Anna Hlaváčková

Kultura celý článek
5.1.

Pardubičtí rozhněvaní muži s Petrem Kostkou

Dvanáct doposud nerozhněvaných mužů se na začátku dramatu sejde k jednomu stolu, skoro jako u biblické poslední večeře.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting