Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt

27.7.

 Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt

Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt
Koktejl plný zábavy a nových zážitků nabídne multižánrový prázdninový festival Poličské kulturní léto i v srpnu – koncert kapely Apetitt, divadlo pro děti i dospělé, tvořivé dílny, filmové večery v letním kině, cestovatelská přednáška o Indii a další kulturní dění.
Festival v srpnu startuje letním kinem a koncertem folk-country-rockové kapely v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů. „Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní první srpnový pátek v hudebním vystoupení poličské kapely Apetitt,“ sdělila Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.
Srpnový balíček akcí přinese do prázdninové Poličky také několik filmových večerů – válečné drama Christophera Nolana Dunkerk, životopisný příběh Masaryk, americké fantasy Tvář vody nebo kultovní klasiku Big Lebowski.
Letní pohodu a cestovatelskou atmosféru zažijí návštěvníci na přednášce s Markem Janákem, který návštěvníkům představí drsnou i krásnou tvář druhé nejlidnatější země světa - Indie. „Na motorce projedeme Himaláje na severu. Vlakem v nejhorší třídě navštívíme pouště, džungle, plaze, posvátna místa, staré chrámy, ale hlavně nejznámější města. Dozvíte se něco o místní kuchyni, čím vším se lidé živí, o stylu a ceně života,“ řekla o programu Alena Zavoralová.
Festival tradičně potěší i malé návštěvníky. Kromě dvou pohádkových divadelních představení nebudou chybět tvořivé dílny, kde si děti vyrobí domácí křídy, poklady z knoflíků, prostírání či tužkovník.
Své místo mají v letošním srpnovém programu i místní mladí divadelníci z Divadelní školy při Divadelním spolku Tyl Polička. Hru Návštěva mladé dámy Zdeňka Podskalského představí v pondělí 27. srpna v atriu poličského muzea. Festival pak zakončí v pátek 31. srpna promítáním snímku Big Lebowski v letním kině.
Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.5.

Ida Kelarová představí v Chrudimi „své“ mladé romské muzikanty

Do pravidelného muzicírování v podobě každotýdenních sborových zkoušek a hudebních a pohybových dílen se zapojilo na osm desítek dětí z Chrudimi, Chrasti, Hrochova Týnce, Čankovic, Prachovic, Heřmanova Městce a Obořic.

Kultura celý článek
11.5.

Den otevřených dveří ve Východočeském divadle

Východočeské divadlo Pardubice při příležitosti 100. výročí položení základního kamene pořádá Den otevřených dveří.

Kultura celý článek
1.11.

Pardubické Studio LAIK se rozloučí s pohádkou Strašidla a loupežníci

Nejmladší členy Mladého divadelního studia LAIK, působícího od roku 2013 při Východočeském divadle Pardubice, čeká v neděli 3. listopadu derniéra pohádky Strašidla a loupežníci, kterou dětským hercům přímo na tělo napsala dramaturgyně souboru Kristýna Plešková.

Kultura celý článek
17.6.

Dvě oběti jednoho archivního záznamu StB

Televizní film se bude točit v autentickém prostředí dnes už bývalého archivu Ministerstva vnitra v Pardubicích.

Kultura celý článek
25.9.

Poličská knihovna vystaví apokalyptické výjevy El Greca

Svoji první výstavu olejotisků měl Krámský v březnu 2011 na Staré radnici v Broumově. Následovaly výstavy v Hradci Králové, Špindlerově Mlýně a v Praze. Nyní jej čeká Polička. Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v pátek 3. října 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 31. října 2014.

Kultura celý článek
10.2.

Jak se žilo a žije Romům?

„Výstava Příběhy Romů vzešla ze spolupráce s Pontopolis z.s. a Muzeem romské kultury, s. p. o. v Brně, jejichž společným posláním je přinášet osvětu, porozumění a pochopení odlišných kultur a pomoci tak ke vzájemné toleranci,“ uvádí kurátorka výstavy Mgr. Pavla Juklová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting