Festival smíchu chce být průhlednější

14.2.

Festival smíchu chce být průhlednější

Festival smíchu chce být průhlednější

Právě probíhající Grand Festival smíchu chce být po dohadech z loňska ohledně hlasování poroty i diváků průhlednější a objektivnější. "Vymysleli jsme přesnější hodnocení toho, co je Komedie roku," informovala novináře dramaturgyně festivalu Jana Uherová (na snímku). Komedií roku se stane ta, která získá nejvíce hlasů od odborné poroty, studentské poroty a od diváků. Tyto sekce zároveň předají i své ceny. Odborníci i studenti musejí inscenace ohodnotit hned po jejich proběhnutí, bez ohledu na to, jaké budou další hry na programu. Podobně i diváci budou muset svůj hlas dát vybrané inscenaci v den jejího provedení. Tím chtějí organizátoři předejít nejrůznějšímu lobbování za úspěch toho či onoho představení či tzv. porcování medvěda, kdy by třeba některému divadlu připadla jedna z cen jen proto, že ještě žádnou nemá. "Hodnocení bude transparentní, jedno divadlo může dostat vše, jiné nic, nebude se odehrávat žádní politikaření," slibuje ředitel VČD Petr Dohnal. Organizátoři se zároveň pokusili co nejvíce vyvarovat toho, aby došlo k rovnosti bodů. Lichý počet porotců (5) bude inscenace hodnotit podle devíti kritérií. "Takže se nám nemůže stát, že bychom na Komedii roku čekali kvůli rovnosti hlasů třeba půl roku," naráží na situaci na české politické scéně Dohnal. V neposlední řadě došlo k obměně porotců. "Ti stávající mají zkušenosti z deníků, a tudíž zvládají každodenní stres, rychlé zvažování a rozhodování," objasňuje Jana Uherová. Na objektivně zvolenou Komedii roku si počkáme do neděle 17. února.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.4.

On-line s hercem Josefem Láskou

Do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo mnoho pardubických herců, k nimž se v pondělí 24. dubna připojí také Josef Láska!

Kultura celý článek
11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM.

Kultura celý článek
1.12.

V Heřmanově Městci byla zahájena X. výstava betlémů

V adventním čase připravilo město Heřmanův Městec v pořadí již X. jubilejní výstavu betlémů.

Kultura celý článek
6.4.

Jmenování ředitelky Východočeské galerie v Pardubicích

Rada Pardubického kraje jmenovala ve čtvrtek 5. dubna 2007 ředitelku Východočeské galerie v Pardubicích.

Kultura celý článek
18.8.

Zvon svým hlasem oznámil 500. narozeniny

Otce biskupa přivítal solí a chlebem na Komenského náměstí starosta města Roman Müller a zástupci farnosti.

Kultura celý článek
25.9.

Poličská knihovna vystaví apokalyptické výjevy El Greca

Svoji první výstavu olejotisků měl Krámský v březnu 2011 na Staré radnici v Broumově. Následovaly výstavy v Hradci Králové, Špindlerově Mlýně a v Praze. Nyní jej čeká Polička. Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v pátek 3. října 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 31. října 2014.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting