Festival smíchu chce být průhlednější

14.2.

Festival smíchu chce být průhlednější

Festival smíchu chce být průhlednější

Právě probíhající Grand Festival smíchu chce být po dohadech z loňska ohledně hlasování poroty i diváků průhlednější a objektivnější. "Vymysleli jsme přesnější hodnocení toho, co je Komedie roku," informovala novináře dramaturgyně festivalu Jana Uherová (na snímku). Komedií roku se stane ta, která získá nejvíce hlasů od odborné poroty, studentské poroty a od diváků. Tyto sekce zároveň předají i své ceny. Odborníci i studenti musejí inscenace ohodnotit hned po jejich proběhnutí, bez ohledu na to, jaké budou další hry na programu. Podobně i diváci budou muset svůj hlas dát vybrané inscenaci v den jejího provedení. Tím chtějí organizátoři předejít nejrůznějšímu lobbování za úspěch toho či onoho představení či tzv. porcování medvěda, kdy by třeba některému divadlu připadla jedna z cen jen proto, že ještě žádnou nemá. "Hodnocení bude transparentní, jedno divadlo může dostat vše, jiné nic, nebude se odehrávat žádní politikaření," slibuje ředitel VČD Petr Dohnal. Organizátoři se zároveň pokusili co nejvíce vyvarovat toho, aby došlo k rovnosti bodů. Lichý počet porotců (5) bude inscenace hodnotit podle devíti kritérií. "Takže se nám nemůže stát, že bychom na Komedii roku čekali kvůli rovnosti hlasů třeba půl roku," naráží na situaci na české politické scéně Dohnal. V neposlední řadě došlo k obměně porotců. "Ti stávající mají zkušenosti z deníků, a tudíž zvládají každodenní stres, rychlé zvažování a rozhodování," objasňuje Jana Uherová. Na objektivně zvolenou Komedii roku si počkáme do neděle 17. února.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.1.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2016

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2016 vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
2.11.

MARTINŮ NAPŘÍČ POLIČKOU KRESLÍCÍ A SOUTĚŽÍCÍ

Všechny užité obrázky, které v Poličce můžete najít, se váží ke stávající výstavě Martinů obrázky kreslící. Ta byla zahájena 13. 10. 2018 ve výstavních sálech poličského muzea (MMG) a koná se pod záštitou Ministerstva kultury ČR. Představuje skladatele jako autora vtipných kreseb, pomocí kterých zachycoval dění kolem sebe a přístupná bude do 31. 12. 2018.

Kultura celý článek
29.12.

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Úspěch podtrhuje i počet repríz – ta silvestrovská bude již devětadevadesátá.

Kultura celý článek
29.9.

Poznejte blíže nejmladší členy souboru VČD

Východočeské divadlo přibližuje herce v různých pořadech už druhé desetiletí. Kdysi jsem si zvala herce na pardubický zámek v cyklu Pozváni na zámek.

Kultura celý článek
6.6.

Král Vendelín VIII. do čtenářského stavu povýší 233 prvňáčků

Děti s knihovnicemi absolvovaly informační lekce o knihovně i knihách a pozvány byly také na besedy se spisovatelkami Lenkou Rožnovskou a Ester Starou.

Kultura celý článek
3.6.

Koncert Komorní filharmonie v Paláci Pardubice

Koncert pro 3 generace žen proběhne v sobotu 4. června v pardubickém nákupním centru od 16:00. V první části, zahrnující klasickou hudbu, se můžete těšit např. na známé skladby Bedřicha Smetany, Gioacchina Rossiniho, Jacquese Offenbacha, apod. V druhé části uslyšíte známé melodie od Abby, Michaela Jacksona nebo i hudbu z Pirátů z Karibiku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting