Festival smíchu chce být průhlednější

14.2.

Festival smíchu chce být průhlednější

Festival smíchu chce být průhlednější

Právě probíhající Grand Festival smíchu chce být po dohadech z loňska ohledně hlasování poroty i diváků průhlednější a objektivnější. "Vymysleli jsme přesnější hodnocení toho, co je Komedie roku," informovala novináře dramaturgyně festivalu Jana Uherová (na snímku). Komedií roku se stane ta, která získá nejvíce hlasů od odborné poroty, studentské poroty a od diváků. Tyto sekce zároveň předají i své ceny. Odborníci i studenti musejí inscenace ohodnotit hned po jejich proběhnutí, bez ohledu na to, jaké budou další hry na programu. Podobně i diváci budou muset svůj hlas dát vybrané inscenaci v den jejího provedení. Tím chtějí organizátoři předejít nejrůznějšímu lobbování za úspěch toho či onoho představení či tzv. porcování medvěda, kdy by třeba některému divadlu připadla jedna z cen jen proto, že ještě žádnou nemá. "Hodnocení bude transparentní, jedno divadlo může dostat vše, jiné nic, nebude se odehrávat žádní politikaření," slibuje ředitel VČD Petr Dohnal. Organizátoři se zároveň pokusili co nejvíce vyvarovat toho, aby došlo k rovnosti bodů. Lichý počet porotců (5) bude inscenace hodnotit podle devíti kritérií. "Takže se nám nemůže stát, že bychom na Komedii roku čekali kvůli rovnosti hlasů třeba půl roku," naráží na situaci na české politické scéně Dohnal. V neposlední řadě došlo k obměně porotců. "Ti stávající mají zkušenosti z deníků, a tudíž zvládají každodenní stres, rychlé zvažování a rozhodování," objasňuje Jana Uherová. Na objektivně zvolenou Komedii roku si počkáme do neděle 17. února.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.3.

Cenzurovaná výstava o svobodě

Expozice představuje soubor originálů ze sbírek předních evropských sběratelů, na nichž návštěvníci uvidí proskribované kresby.

Kultura celý článek
25.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Divadlo také uvede krátkou divadelní hru Jarada Portského Z Kladska do Pardubic o životě a díle Arnošta z Pardubic, ve které budou účinkovat Ludmila Mecerodová, Josef Vrána a členové Mladého divadelního studia LAIK.

Kultura celý článek
16.5.

Do pardubického Exilu dorazí Divadlo Máj Praha

Divadlo Máj Praha má více než padesátiletou historii, během které se mu podařilo dostat na vrchol.

Kultura celý článek
23.11.

„Dnes naposledy“ pro Kavkazský křídový kruh

A co znamenal „Kavkazák“ pro herce Ladislava Špinera, který ztvárnil postavu Azdaka? „Pro mne to byla velká výzva a postupem času jsem se do Azdaka velmi zamiloval, takže se mi po inscenaci bude stýskat. Práce byla výjimečná, ta postava taky, ještě jsem se s něčím takovým na jevišti nepotkal a doufám, že si ještě někdy zahraju roli, ve které se snoubí humor a vážnost.“

Kultura celý článek
28.5.

Příběh malého velkého člověka na pardubickém jevišti

Hra je příběhem spořádaného a čestného občana, venkovského kata Roche.

Kultura celý článek
19.7.

Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu

. Pro Kabáty je to historicky první letní „šňůra“ s festivalem Hrady CZ. „Díky hraní na festivalu Hrady CZ se nám podařilo spojit dohromady poznání, zábavu a práci. Na Hradech to navíc bude oslava – hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez,“ říká Pepa Vojtek. A zpěvák No Name Igor Timko dodává: „Je to originální projekt, který spojuje kulturu s historií, a to je skvělá kombinace.“ Koncept festivalu je podle Xindla X praktický i pro návštěvníky. „Nebýt festivalu Hrady CZ, nikdy nepoznáme Kuňku, Točník, Bouzov, Hradec...,“ uzavírá zpěvák.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting