Festival smíchu chce být průhlednější

14.2.

Festival smíchu chce být průhlednější

Festival smíchu chce být průhlednější

Právě probíhající Grand Festival smíchu chce být po dohadech z loňska ohledně hlasování poroty i diváků průhlednější a objektivnější. "Vymysleli jsme přesnější hodnocení toho, co je Komedie roku," informovala novináře dramaturgyně festivalu Jana Uherová (na snímku). Komedií roku se stane ta, která získá nejvíce hlasů od odborné poroty, studentské poroty a od diváků. Tyto sekce zároveň předají i své ceny. Odborníci i studenti musejí inscenace ohodnotit hned po jejich proběhnutí, bez ohledu na to, jaké budou další hry na programu. Podobně i diváci budou muset svůj hlas dát vybrané inscenaci v den jejího provedení. Tím chtějí organizátoři předejít nejrůznějšímu lobbování za úspěch toho či onoho představení či tzv. porcování medvěda, kdy by třeba některému divadlu připadla jedna z cen jen proto, že ještě žádnou nemá. "Hodnocení bude transparentní, jedno divadlo může dostat vše, jiné nic, nebude se odehrávat žádní politikaření," slibuje ředitel VČD Petr Dohnal. Organizátoři se zároveň pokusili co nejvíce vyvarovat toho, aby došlo k rovnosti bodů. Lichý počet porotců (5) bude inscenace hodnotit podle devíti kritérií. "Takže se nám nemůže stát, že bychom na Komedii roku čekali kvůli rovnosti hlasů třeba půl roku," naráží na situaci na české politické scéně Dohnal. V neposlední řadě došlo k obměně porotců. "Ti stávající mají zkušenosti z deníků, a tudíž zvládají každodenní stres, rychlé zvažování a rozhodování," objasňuje Jana Uherová. Na objektivně zvolenou Komedii roku si počkáme do neděle 17. února.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.3.

Světový den divadla

Při této příležitosti je každoročně vyzvána některá z význačných divadelních osobností, aby se podělila o své úvahy o divadle. To, co je známé jako Mezinárodní poselství, se překládá do více než 20 jazyků a 27. března předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Tvůrcem letošního poselství je francouzská divadelní a filmová herečka Isabelle Huppert. Mimochodem v roce 1994 byl autorem tohoto provolání také Václav Havel.

Kultura celý článek
9.10.

Pardubické diváky v sobotu poprvé pobaví skotští Lháři

Úspěšný skotský dramatik Anthony Neilson, mistr nekonformních a provokativních komedií, staví nejen na skvěle vypointované situační zápletce, ale také na brilantnosti ostře řezaného slovního humoru.

Kultura celý článek
9.10.

Fotosoutěž „ve svém živlu“ zná své vítěze

Výstava soutěžních fotografií je k vidění v afi paláci. V soutěži jednoznačně zvítězil autor fotografie bílých psů s přezdívkou Nunus, který se stal nejúspěšnějším fotografem v kategorii nejoblíbenějších fotografie.

Kultura celý článek
1.12.

Pardubický advent bude pestrý

Přijďte si po vodě vypustit svíčku z včelího vosku nebo si třeba vyrobit vlastní vánoční ozdobu.

Kultura celý článek
6.9.

Výstava světoznámého fotografa Roberta Vana přijíždí do Pardubic

Výstava vznikla pro kampaň Jsme fér, která prosazuje zpřístupnění manželství pro gay a lesbické páry v České republice. Od června soubor Vanových portrétů objíždí republiku, cestující si ho mohou prohlédnout na vlakových nádražích ve všech krajských městech.

Kultura celý článek
12.11.

Studenti nám připomenou události 17. listopadu

Bohatý program začíná v pátek 14. listopadu v 9:00 hodin dopoledne sportovním dnem v tělovýchovném zařízení.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting