Festival svobody ve Vysokém Mýtě vyvrcholí 25. a 26. června

18.6.

Festival svobody ve Vysokém Mýtě vyvrcholí 25. a 26. června

Festival svobody ve Vysokém Mýtě vyvrcholí 25. a 26. června

Festival svobody, který se od března do června koná u příležitosti 20. výročí odchodu sovětských vojsk z Vysokého Mýta, pokračuje do 20. 6. výstavou Pravoslava Sováka v Městské galerii. Ve zvonici se 25. 6. otevře prázdninová výstava Karla Kryla. Den nato, při slavnostním vyvrcholení festivalu, zahrají mj. ETC, Buty a zazpívá Marta Kubišová a Jan Kryl. Ve Vysokém Mýtě sídlil přes 21 let jeden z největších kontingentů sovětské armády v tehdejším Československu. Město s 10.000 obyvateli "hostilo" kolem 6000 vojáků, některé odhady mluví až o 10 000 mužích. Poslední odešel v červnu roku 1990. "Pobyt a odchod sovětských vojsk chceme stále připomínat, aby se něco podobného nemohlo nikdy opakovat," uvedl starosta města ing. Martin Krejza.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.

Kultura celý článek
30.6.

Prázdninová Polička opět ožije: vrací se Poličské kulturní léto

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat kromě filmových představení také rozmanitý doprovodný program. Na své si přijdou milovníci hudby při nedělních posezeních s harmonikou a lidovými písničkami.

Kultura celý článek
18.4.

80 let od výstavy, která proslavila Pardubice

Třešničkou na dortu bude projekce unikátního filmu sestaveného z dobových záběrů natočených přímo na výstavě v roce 1931.

Kultura celý článek
9.8.

Pivovar Rychtář znovu otevírá dveře

Návštěvníci se mohou těšit na exkurze pivovarem, ochutnávky speciálních várek piva, ohňostroj, soutěže a další aktivity.

Kultura celý článek
27.7.

Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt

Festival v srpnu startuje letním kinem a koncertem folk-country-rockové kapely v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů. „Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní první srpnový pátek v hudebním vystoupení poličské kapely Apetitt,“ sdělila Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

Kultura celý článek
15.1.

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting