Festivalový bonbónek

15.2.

Festivalový bonbónek

Ceny XVI. ročníku GRAND Festivalu smíchu byly rozdány, hlavní část přehlídky nejlepších divadelních komedií skončila, ale nemusíte klesat na mysli! Ještě je tu tradiční Epilog festivalu, který nabízí další výjimečné komedie „z dovozu“.

Spolu s Cimrmany či herci Dejvického divadla výraznou tečku za festivalem učiní „cimbálmuzikál“ Cena facky aneb Gottwaldovy boty, s nímž do Pardubic přijede Slovácké divadlo z Uherského Hradiště.

Diváci se mohou těšit na osudy slováckých rodin, které sahají od 50. let minulého století až po současnost. „Cena facky aneb Gotwaldovy boty je původní česká hra, kterou na motivy stejnojmenné povídkové knihy zlínského spisovatele a právníka Josefa Holcmana napsal renomovaný český dramatik Karel Steigerwald přímo pro Slovácké divadlo,“ přibližuje dramaturgyně Iva Šulajová a dodává: „Na podkladě jímavých povídek z prostředí slovácké vesnice v nelehkých dobách kolektivizace tak vznikla pozoruhodná hra s přesahem děje do dob krátce po listopadu 1989, kdy se hledali viníci hrůzných skutků minulého režimu. Dnes už víme, že mnozí z nich nikdy nebyli potrestáni ani odsouzeni.“

Publikum vedle zinscenovaných silných příběhů, jež vznikly podle skutečných událostí, čeká živá cimbálová muzika Petra Mička a skvělé herecké výkony oblíbených uherskohradišťských herců Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Inscenace režiséra Břetislava Rychlíka, jenž u nás momentálně pracuje na Konci masopustu Josefa Topola, byla časopisem Reflex označena za nejsilnější divadelní zážitek roku 2014 a Divadelními novinami byla nominována na titul inscenace roku 2014. Dalším úspěchem je také nominace na Cenu divadelní kritiky (obdoba dřívějších Cen Alfréda Radoka) v kategorii Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2014.

Využijte tedy příležitosti, že nám herci Slováckého divadla tuto mimořádnou inscenaci dovezou, jak se říká, až pod nos, a přijďte 29. února v 19 hodin do Městského divadla. Čeká vás nevšední divadelní zážitek!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.11.

Kukátko 2008 – děti si hrají

Na třetí ročník soutěžní přehlídky malých divadelních forem Kukátko 2008 přijede do Moravské.

Kultura celý článek
30.12.

Silvestrovská Čistírna s vyhlášením Inscenace roku 2010

Oslavy konce roku mohou zájemci i letos zahájit ve společnosti herců VČD

Kultura celý článek
23.10.

V Poličce vystaví neznámé fotografie ze soukromí slavného hudebního skladatele

Následovalo několik let zpátky v Evropě. Roku 1959 umírá Bohuslav Martinů ve Švýcarsku, kde byl i pochován. Teprve až po dvaceti letech se podle poslední vůle manželky Charllotty podařilo převést jeho tělo do Poličky do rodinné hrobky.

Kultura celý článek
23.7.

Festival Rosnička ve Svitavách

Pestrá škála stylů se bude samozřejmě prezentovat také na DJském pódiu. V pátek se můžete těšit hlavně na techno a house, v sobotu dostane více prostoru drum'n'bass a electro. Uvidíte zde zástupce různých klubových i festivalových projektů a také producenty. V první řadě to bude ikona současné evropské drum'n'bassové scény, řezník Forbidden Society, dále zástupce největší tuzemské techno párty Apokalypsa Nois, vynikající producent ANS anebo strmě stoupající mladá djka Eva Porating ze Slovenska.

Kultura celý článek
28.12.

O Štědrovečerním zpívání v divadle se poprvé rozezněl zvon Thálie

Během štědrovečerního setkání zatančil a zazpíval také folklórní soubor Lipka, zahrála kapela Kosteam a radost rozdával také pardubický Lions Club, který věnoval 40 tisíc korun na vybavení muzikoterapeutické dílny Dětského rehabilitačního centra Lentilka.

Kultura celý článek
23.8.

Do Litomyšle přijede Vilém z Rožmberka a předvede se v plné zbroji.

Po skončení divadla bude následovat noční prohlídka s loučí s rytířem Toulovcem. Vychází se z Klášterních zahrad asi ve 22, 30 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting