Festivalový bonbónek

15.2.

Festivalový bonbónek

Ceny XVI. ročníku GRAND Festivalu smíchu byly rozdány, hlavní část přehlídky nejlepších divadelních komedií skončila, ale nemusíte klesat na mysli! Ještě je tu tradiční Epilog festivalu, který nabízí další výjimečné komedie „z dovozu“.

Spolu s Cimrmany či herci Dejvického divadla výraznou tečku za festivalem učiní „cimbálmuzikál“ Cena facky aneb Gottwaldovy boty, s nímž do Pardubic přijede Slovácké divadlo z Uherského Hradiště.

Diváci se mohou těšit na osudy slováckých rodin, které sahají od 50. let minulého století až po současnost. „Cena facky aneb Gotwaldovy boty je původní česká hra, kterou na motivy stejnojmenné povídkové knihy zlínského spisovatele a právníka Josefa Holcmana napsal renomovaný český dramatik Karel Steigerwald přímo pro Slovácké divadlo,“ přibližuje dramaturgyně Iva Šulajová a dodává: „Na podkladě jímavých povídek z prostředí slovácké vesnice v nelehkých dobách kolektivizace tak vznikla pozoruhodná hra s přesahem děje do dob krátce po listopadu 1989, kdy se hledali viníci hrůzných skutků minulého režimu. Dnes už víme, že mnozí z nich nikdy nebyli potrestáni ani odsouzeni.“

Publikum vedle zinscenovaných silných příběhů, jež vznikly podle skutečných událostí, čeká živá cimbálová muzika Petra Mička a skvělé herecké výkony oblíbených uherskohradišťských herců Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Inscenace režiséra Břetislava Rychlíka, jenž u nás momentálně pracuje na Konci masopustu Josefa Topola, byla časopisem Reflex označena za nejsilnější divadelní zážitek roku 2014 a Divadelními novinami byla nominována na titul inscenace roku 2014. Dalším úspěchem je také nominace na Cenu divadelní kritiky (obdoba dřívějších Cen Alfréda Radoka) v kategorii Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2014.

Využijte tedy příležitosti, že nám herci Slováckého divadla tuto mimořádnou inscenaci dovezou, jak se říká, až pod nos, a přijďte 29. února v 19 hodin do Městského divadla. Čeká vás nevšední divadelní zážitek!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.2.

Cage The Elephant se utkají o Grammy a pak zamíří na Rock for People

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je až do 31. 3. 2017 (nebo do vyprodání edice) v prodeji za cenu 1800 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo speciální edice vstupenek pro juniory od 15 do 17 let za cenu 1300 Kč.

Kultura celý článek
10.5.

Filip Nuckolls chystá v Pardubicích hru o xenofobii v nás

Podtitulem Loveckých scén by pak klidně mohla být replika z textu: Lidi už si o tobě taky povídají,“ uvádí Zdeněk Janál a dodává: „Děj hry se odehrává krátce po druhé světové válce v roce 1949, tedy v období změn společensko-politických poměrů, zjišťujeme však, že i když se svět mění, lidé zůstávají pořád stejní.“

Kultura celý článek
9.3.

VČD dosáhlo rekordu v návštěvnosti

Při prezentování hospodářských výsledků za rok 2006 se ředitel VČD Pardubice Petr Dohnal musel pochválit.

Kultura celý článek
10.4.

Východočeské divadlo již nyní láká na představení na Kunětické hoře

Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na jeviště na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji.

Kultura celý článek
24.11.

Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček"

Návštěvníci výstavy se mohou těšit i na premiérové uvedení nové hračkářské řady. Součástí výstavy je také herní koutek a soutěž pro děti a zájemci mají možnost Igráčky zakoupit.

Kultura celý článek
27.9.

Výstava 100 let republiky v Paláci Pardubice

Přijďte načerpat znalosti a zasoutěžit si...

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting