Festivalový závěr sezóny

11.7.

Festivalový závěr sezóny

Konec 106. sezóny Východočeského divadla byl ve znamení divadelních festivalů a přehlídek. Herci hostovali v Praze na festivalu Dítě v Dlouhé, do jehož programu přispěli klauniádou Tučňáci na arše, poté se zapojili i do královéhradecké přehlídky Divadlo evropských regionů, kam přivezli úspěšnou inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové?, v níž exceluje Jindra Janoušková nominovaná za ztvárnění role Marthy na Cenu Thálie 2015. S autorskou hrou Hej, Mistře! o životě a díle skladatele Jakuba Jana Ryby se rovněž účastnili prestižního festivalu Smetanova Litomyšl. Poslední představení sezóny pak herci odehráli 4. a 5. července na festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou, kam si organizátoři pozvali komedii Mezi nebem a zemí a inscenaci Hej, Mistře! Na konci sezóny se také velmi intenzivně dolaďovaly podmínky zájezdu Mrzáka inishmaanského do ruského Permu, kam naši kumštýři v říjnu vyrazí reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním divadelním festivalu her Martina McDonagha.

V pondělí 11. července v divadle oficiálně začínají letní prázdniny, během nichž bude v historické budově divadla i dílenském dvoře probíhat tradiční generální úklid a uskuteční se nutné revize a opravy (např. výměna sedaček v hledišti).

Nadcházející sezónu divadlo zahájí 2. září premiérou interiérové verze Hrubínovy pohádky Kráska a zvíře, která v červnu na Kunětické hoře nadchla první diváky. V příští sezóně pak divadlo nastuduje komediální deník Normální debil o dospívání v socialismu, Shakespearův strhující příběh vášně Othello, divadelní zpracování slavné Formanovy filmové komedie Hoří, má panenko!, grotesku o přepracovaném manželském páru Živý obraz, americký muzikál Kiss me, Kate, hru o jinakosti a xenofobii v nás Lovecké scény z Dolního Bavorska, konverzační komedii o úskalích manželství Třikrát život a hru Rasputin o známém ruském mystikovi.

Nyní mi však dovolte jménem Východočeského divadla poděkovat za celoroční přízeň a všem popřát příjemné léto!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.5.

Slavný dirigent Sjef de Kort vystupoval i pro nizozemského krále nyní putuje spolu se svým Haagským souborem komorní hudby po stopách Martinů.

Jde o těleso nadšených amatérských hudebníků z Nizozemska, zaměřující se mj. na českou hudbu. Každý rok jezdí na některé z míst, kde žili velcí čeští skladatelé a takto putovali po stopách Antonína Dvořáka či Josefa Suka, letos chtějí nasát atmosféru genia loci v místech, kde žili a tvořili Bohuslav Martinů a Leoš Janáček,“ uvádí muzikoložka muzea Doc. Monika Holá, PhD. ‚

Kultura celý článek
17.10.

Sdružení seznámilo hejtmana s plány na záchranu Zámečku

Mezi dosavadní úspěchy sdružení patří prohlášení objektu Zámečku za národní kulturní památku.

Kultura celý článek
20.6.

Kunětická hora ožije oblíbeným muzikálem

V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál Malované na skle o lásce, svobodě a kamarádství.

Kultura celý článek
3.7.

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl skončil, nashledanou opět za rok

Poslední tečkou je v tomto týdnu ještě série představení opery Královna víl v přírodním divadle zámku v Nových Hradech.

Kultura celý článek
24.2.

Když se někam zavede dřív politika než elektrika

Před sobotní premiérou bude ve foyer zahájena výstava obrazů akademického malíře Martina Velíška.

Kultura celý článek
12.8.

Hudební festival Hrady CZ se po Veveří přesouvá na Hradec nad Moravicí

Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting