Festivalový závěr sezóny

11.7.

Festivalový závěr sezóny

Konec 106. sezóny Východočeského divadla byl ve znamení divadelních festivalů a přehlídek. Herci hostovali v Praze na festivalu Dítě v Dlouhé, do jehož programu přispěli klauniádou Tučňáci na arše, poté se zapojili i do královéhradecké přehlídky Divadlo evropských regionů, kam přivezli úspěšnou inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové?, v níž exceluje Jindra Janoušková nominovaná za ztvárnění role Marthy na Cenu Thálie 2015. S autorskou hrou Hej, Mistře! o životě a díle skladatele Jakuba Jana Ryby se rovněž účastnili prestižního festivalu Smetanova Litomyšl. Poslední představení sezóny pak herci odehráli 4. a 5. července na festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou, kam si organizátoři pozvali komedii Mezi nebem a zemí a inscenaci Hej, Mistře! Na konci sezóny se také velmi intenzivně dolaďovaly podmínky zájezdu Mrzáka inishmaanského do ruského Permu, kam naši kumštýři v říjnu vyrazí reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním divadelním festivalu her Martina McDonagha.

V pondělí 11. července v divadle oficiálně začínají letní prázdniny, během nichž bude v historické budově divadla i dílenském dvoře probíhat tradiční generální úklid a uskuteční se nutné revize a opravy (např. výměna sedaček v hledišti).

Nadcházející sezónu divadlo zahájí 2. září premiérou interiérové verze Hrubínovy pohádky Kráska a zvíře, která v červnu na Kunětické hoře nadchla první diváky. V příští sezóně pak divadlo nastuduje komediální deník Normální debil o dospívání v socialismu, Shakespearův strhující příběh vášně Othello, divadelní zpracování slavné Formanovy filmové komedie Hoří, má panenko!, grotesku o přepracovaném manželském páru Živý obraz, americký muzikál Kiss me, Kate, hru o jinakosti a xenofobii v nás Lovecké scény z Dolního Bavorska, konverzační komedii o úskalích manželství Třikrát život a hru Rasputin o známém ruském mystikovi.

Nyní mi však dovolte jménem Východočeského divadla poděkovat za celoroční přízeň a všem popřát příjemné léto!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.2.

Festival smíchu chce být průhlednější

Probíhající Grand Festival smíchu chce být po dohadech z loňska ohledně hlasování o Komedii roku průhlednější a objektivnější.

Kultura celý článek
11.6.

14. ročník festivalu Svojšice láká na dva festivalové dny nabité hudbou a zajímavými aktivitami!

Pořádající agentura DC promo si pro návštěvníky připravila hned čtyři hudební scény napříč žánry, na kterých se představí světová djská a producentská špička, kterou budou supportovat domácí zástupci z řad předních českých umělců a talentů nastupující generace.

Kultura celý článek
5.9.

Řemeslnický trh v Letohradě potěší děti i rodiče

Trh se koná za každého počasí a pořádá ho nezisková organizace DIVADLO s finanční podporou Města Letohrad.

Kultura celý článek
6.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice

Mimořádně ve čtvrtek 6. června v 17. hodin bude v galerii Univerzity Pardubice otevřena již 78. výstava soch pardubického autora Petra Miláčka.

Kultura celý článek
22.3.

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydal nové CD. V rámci turné vystoupí také v Hradci Králové!

„Moc sa teším na kopec nových zážitkov a pevne verím, že aj kopec nových, skvelých ľudí, ktorých budem mať možnosť spoznať,“ říká Juraj Hnilica, který se chystá na velké turné po ČR.

Kultura celý článek
10.6.

AFI Palác představí Dancemanii!

Skupina T-Bass předvede mimo jiné svou choreografii, se kterou získala ocenění Taneční skupina roku 2014 a stala se nejen vítězem v kategorii Street Dance, ale také absolutním vítězem tanečních skupin roku 2014 v České republice. Své choreografie předvedou i žáci Tanečního centra Pardubice pod vedením Radka Smejkala, držitele mezinárodní třídy v latinoamerických tancích a ředitele Tanečního centra, který v rámci programu zatančí latinoamerické tance.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting