Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

15.1.

Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

Východočeské divadlo Pardubice uvede v sobotu 17. ledna čtvrtou premiéru své 99. sezóny, a to komorní minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník! Inscenace se hraje na příležitostné scéně ve foyer, stejně jako předchozí projekt podobného charakteru a stejných tvůrců Mississippi Blues Ben. V obou případech je autorem a režisérem hry, nebo řekněme spíše hříčky, Jiří Seydler, autorem písní Jiří Šlupka Svěrák, dramaturgickou úpravu provedla Jana Pithartová a na improvizovaném jevišti herecky i pěvecky účinkují Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák. Stejně jako v inscenaci Mississippi Blues Ben je i v muzikálku Janík, hojahoj, zbojník! hlavní náplní „populárně naučná přednáška“ tří obětavých badatelů „alternativní Akademie hudebních věd“, doprovázená názorným předváděním jejich dobytých poznatků a samozřejmě i temperamentními písněmi. V tomto novém dílku se „badatelé“ pustili po stopách zbojníka Janíka a naší lidové písně. Jeden z badatelů Jiří Šlupka Svěrák na tiskové konferenci k premiéře své úsilí přiblížil: „Bádal jsem po písničkách v různých sbornících a našel jsem řadu nádherných, už zapomenutých kousků, nicméně všechny naše písně budou zbrusu nové, ale přitom vlastně staré. Mám rád hodně žánrů, ale lidovou hudbu miluju. I blues, kterému jsme se věnovali v Mississippi Blues Benovi, je lidová hudba, i když poněkud odjinud. Naše představení bude jakousi poctou lidové hudbě.“

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.1.

Východočeské divadlo láká na roční předplatné s bonusovým dárkem

Divadlo nabízí celou řadu různých typů abonentních cyklů – dopolední od 10.00 hodin především pro důchodce či zájemce, kteří nestíhají večerní představení, zvýhodněný seniorský od 18.00 hodin a klasický od 19.00 hodin, na který se pro zájemce starší 60 let také vztahuje seniorská sleva. Městská scéna otevírá i mimořádné skupiny jako například speciální předplatné s výběrem čtyř divácky nejoblíbenějších titulů, předplatné pro fajnšmekry pro náročnějšího diváka se třemi dovozovými inscenacemi a jednou domácí, pohádkové předplatné pro nejmenší diváky či kupónové abonmá s možností volného výběru titulů.

Kultura celý článek
18.6.

Víkend v Rosicích bude opět plný páry

V železničním Museu Rosice nad Labem čeká na návštěvníky po oba víkendové dny opravdu zajímavý program.

Kultura celý článek
29.10.

Východočeské divadlo otevírá novou komorní scénu v divadelním klubu

Pořad veršů a fejetonů Pavla Šruta připravil básníkův osobní přítel, vynikající hudebník a textař Jiří Šlupka Svěrák, jenž bude v pořadu také účinkovat, samozřejmě od kláves. Výběr z básníkova díla budou číst Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný. Režie se ujal Pavel Krejčí.

Kultura celý článek
22.3.

Hradec Králové hostí další z vrcholů Švýcarského jara

Po sérii jazzových koncertů v pražském Jazz Docku či po výtečném vystoupení fenomenální písničkářky Sophie Hunger a proslulého Erika Truffaze v divadle Archa nabídne Filharmonie Hradec Králové další z hudebních vrcholů zajímavého švýcarského projektu.

Kultura celý článek
15.2.

S Petrem Borovcem o derniéře "Vdolečků"

Premiéra v našem divadle se uskutečnila v květnu loňského roku. Hru o jinakosti a xenofobii v nás, která je zároveň metaforou současné společnosti a podobenstvím lidské nesnášenlivosti, provázelo vřelé přijetí publika i kritiky, přesto se ale odehrálo jenom patnáct repríz, podle mě příliš málo…

Kultura celý článek
21.5.

Východočeské divadlo uvede ve své 110. sezóně osm nových titulů

Divadelní sezóna 2019/2020 bude pro Východočeské divadlo Pardubice jubilejní. Již 110. sezóna pardubického ansámblu nabídne osm premiér – pět na velké scéně v Městském divadle, dvě komorní na Malé scéně ve dvoře a jednu plenérovou v amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting