Hradečtí Boni pueri zazpívají pro Japonsko

21.3.

Hradečtí Boni pueri zazpívají pro Japonsko

Hradečtí Boni pueri zazpívají pro Japonsko

Události způsobené zemětřesením, vlnou tsunami a potížemi jaderné elektrárny nenechávají chladnými hradecký chlapecký pěvecký sbor Boni pueri. Ten se nedávno vrátil z turné po Asii a v Japonsku koncertoval i na postižených místech, kde má i své přátele. Rozhodl se proto uspořádat charitativní koncert nazvaný "Boni pueri na pomoc Japonsku." Koncert se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v úterý 29. března v 18 hodin. Pozvání na něj přijal i vokální soubor Getlemen Singers a dvě houslistky působící v hradecké filharmonii. „Všichni cítíme, že nejde jen o pomoc finanční, ale i o účast v těžkých chvílích, které tato ostrovní země zažívá. Proto na koncertě zazní také japonské skladby, které byly tak vřele přijímány japonským publikem,“ uvedl ředitel Boni pueri Pavel Horák.  

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.9.

Do Opočna se 13. září vrátí středověk

Na Trčkově náměstí budou návštěvníci obdivovat šikovné ruce řemeslníků.

Kultura celý článek
2.10.

Na Dukle zazáří obraz světového malíře

Malíř Kajol přijede z Kodaně a společně s dětmi bude vytvářet barevný návrh, který rozzáří nejen tmavé plochy - ale věřím, že i tváře a duše všech, kteří se na malování budou podílet a po barevném obraze budou procházet.

Kultura celý článek
18.1.

Ve Východočeském divadle se naposledy setkají Bach s Händelem

Hlavní role ve hře, uváděné na komorní Malé scéně ve dvoře, ztvárňují Jiří Kalužný a Tomáš Lněnička, jejichž party doplňují Veronika Malá, Štěpánka Fingerhutová a Radek Žák.

Kultura celý článek
17.1.

Víkendový prolog GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice bude od 20. do 27. ledna hostit jubilejní 20. ročník GRAND Festivalu smíchu, soutěžní přehlídku nejlepších komedií, které v předešlé sezóně vznikly na jevištích českých divadel.

Kultura celý článek
20.4.

On-line s hercem Josefem Láskou

Do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo mnoho pardubických herců, k nimž se v pondělí 24. dubna připojí také Josef Láska!

Kultura celý článek
12.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2014

Stotisícím návštěvníkem divadla roku 2014 se stal Ladislav Sýkora z Miřetic, který seděl v přízemí v X. řadě na sedadle č. 178. Zjevně překvapeného žáka ZŠ ve Včelákově pozval ředitel divadla Petr Dohnal na jeviště, kde mu poblahopřál a předal dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla, dále s CD muzikálů divadla a náramkovými hodinkami od firmy Lejhanec.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting