Hrátky s čerty v knihovně

28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.
Knihovně se podařilo ke spolupráci na této kampani získat i další kulturní instituce. Rodiče s dětmi tak při svém putování po soutěžních stanovištích mohou zavítat také do Východočeského muzea, Východočeské galerie nebo do Galerie města Pardubic. „Na splnění úkolů mají malí návštěvníci vyhrazený čas od 9 do 16 hodin. Soutěžní kartičku s příslušným počtem razítek mohou následně použít pro bezplatnou registraci do knihovny na rok 2018 nebo mohou zavítat zdarma na výstavu Peklo v Mázhausu. Na závěr akce je pro všechny účastníky připravena odměna v podobě vystoupení pardubické folklorní skupiny TRDLO. Začátek zhruba hodinového hudebního pásma směřujeme na 16. hodinu,“ říká k programu Monika Soudková, koordinátorka kulturních aktivit. 
Na jednotlivých tematicky laděných soutěžních zastávkách děti zjistí, že existují i hodní a napravení čerti. Seznámí se s příběhem napraveného čertíka Felixe a Florimona, absolvují zápis do čertovské školy, kde budou přezkoušeny ze škrabopisu či z čertovské historie, a na pomocníky při luštění zapeklité záhady čeká čertíkova detektivní kancelář. Celý program bude doprovázen výtvarnými dílnami, díky kterým si každý může odnést něco na památku a může si vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Galerie města Pardubic zve například na kolážovou tvorbu inspirovanou dílem Karla Franty, či na korálkové tvoření. Pohlednici s (nejen) čertovskými motivy si můžete odnést z výtvarné dílny Východočeského muzea a samotného čerta pak z Východočeské galerie. 
„V průběhu konání akce pořádáme také veřejnou sbírku dětských knížek, kterými bychom chtěli obdarovat dětská oddělení v nemocnicích,“ dodává závěrem Soudková.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008.

Kultura celý článek
22.1.

Výstaviště Flora Olomouc srdečně zve na TOURISM EXPO 2007

Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouce otevře výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO.

Kultura celý článek
9.5.

Východočeské divadlo zve na premiéru komedie z divadelního zákulisí

Jako předposlední premiéru stávající sezóny uvede Východočeské divadlo Pardubice hru Divadelní komedie finského, švédsky píšícího dramatika Bengta Ahlforse, jenž do ní vtělil své bohaté zkušenosti z povolání herce, režiséra i divadelního ředitele, postavě debutujícího autora navíc přidělil své křestní jméno.

Kultura celý článek
24.10.

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Hovořit se tu bude především o současné kosmonautice, ale také o Pacnerově cestě na start Apolla 11

Kultura celý článek
25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“.

Kultura celý článek
18.3.

Premiéra hry o sociálních sítích

Povaha vzruchu, co neuron vysílá, je elektrická.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting