Hrátky s čerty v knihovně

28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.
Knihovně se podařilo ke spolupráci na této kampani získat i další kulturní instituce. Rodiče s dětmi tak při svém putování po soutěžních stanovištích mohou zavítat také do Východočeského muzea, Východočeské galerie nebo do Galerie města Pardubic. „Na splnění úkolů mají malí návštěvníci vyhrazený čas od 9 do 16 hodin. Soutěžní kartičku s příslušným počtem razítek mohou následně použít pro bezplatnou registraci do knihovny na rok 2018 nebo mohou zavítat zdarma na výstavu Peklo v Mázhausu. Na závěr akce je pro všechny účastníky připravena odměna v podobě vystoupení pardubické folklorní skupiny TRDLO. Začátek zhruba hodinového hudebního pásma směřujeme na 16. hodinu,“ říká k programu Monika Soudková, koordinátorka kulturních aktivit. 
Na jednotlivých tematicky laděných soutěžních zastávkách děti zjistí, že existují i hodní a napravení čerti. Seznámí se s příběhem napraveného čertíka Felixe a Florimona, absolvují zápis do čertovské školy, kde budou přezkoušeny ze škrabopisu či z čertovské historie, a na pomocníky při luštění zapeklité záhady čeká čertíkova detektivní kancelář. Celý program bude doprovázen výtvarnými dílnami, díky kterým si každý může odnést něco na památku a může si vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Galerie města Pardubic zve například na kolážovou tvorbu inspirovanou dílem Karla Franty, či na korálkové tvoření. Pohlednici s (nejen) čertovskými motivy si můžete odnést z výtvarné dílny Východočeského muzea a samotného čerta pak z Východočeské galerie. 
„V průběhu konání akce pořádáme také veřejnou sbírku dětských knížek, kterými bychom chtěli obdarovat dětská oddělení v nemocnicích,“ dodává závěrem Soudková.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.3.

Divadlo 29: Helena Třeštíková a “René“

Pardubické Divadlo 29 uvede v úterý 24. března snímek dokumentaristky Heleny Třeštíkové "René"

Kultura celý článek
3.2.

Zábavný pořad Bez nápovědy tentokrát v moravském kroji

Krásná moravská příroda, Brno, které je „zlatou lodí“, děti, kočky, rodina, plány do budoucna, radost z divadla i radost z jídla – to budou témata únorového dílu Bez nápovědy.

Kultura celý článek
9.11.

Noční divadlo naruby!

Účastníky Noci divadel 2015 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
29.5.

Profesor má tři nohy a umí i jiná kouzla

Nakreslené obrázky ožívají a čáry mizí. Zlomtužka má svého „povedeného“ bratra Lea, který svými vstupy děti rozesměje. Herec zapojí děti do příběhu a ze sporů mezi profesorem a jeho bratrem pochopí, co je správné a co špatné chování.

Kultura celý článek
17.12.

Východočeské divadlo Pardubice se rozloučí s Kalibovým zločinem

Ke vzniku osobitého divadelního díla přispěla i velice zdařilá nerealistická scénografie Jana Štěpánka a originální hudba, snoubící v sobě folklór s moderními hudebními postupy, jejímž autorem je Jiří Pavlica, umělecký vedoucí Hradišťanu.

Kultura celý článek
28.2.

Kapela Vložte kočku odehraje v březnu první pardubický koncert v klubu Žlutý pes

Hudební večer od 19. hodiny zahájí personálně spřízněná indie post rocková skupina UFAJR, na který plynně navážou Vložte kočku se svým setem k novému albu SEAT.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting