Hudební sekce Krajské knihovny se bude dál rozvíjet

29.1.

Hudební sekce Krajské knihovny se bude dál rozvíjet

V Pardubicích se v posledních dnech objevily nepodložené spekulace o rušení hudební sekce Krajské knihovny a petice proti tomuto kroku. Tato informace zazněla rovněž na včerejším jednání Zastupitelstva města Pardubic. Hejtman Martin Netolický se proto spojil s ředitelkou této organizace Radomírou Kodetovou, aby situaci prověřil. Zabývala se tím rovněž náměstkyně hejtmana pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová.


     „Paní ředitelka Kodetová mě ubezpečila, že k žádnému rušení hudební sekce v knihovně nedochází. Naopak má knihovna v plánu rozšiřovat svůj hudební fond,“ sdělil hejtman Martin Netolický. „Pouze byla zkrácena provozní doba tohoto oddělení o 3,5 hodiny týdně. Paní ředitelka přitom vycházela z dlouhodobé statistiky, která dokládá, že v pátek počet zapůjčených titulů v dlouhodobém průměru nepřekročí deset položek,“ doplnil Netolický.


     Hudební oddělení Krajské knihovny v Pardubicích poskytuje služby veřejnosti a tvoří knihovní fond, který čítá přibližně 3 000 zvukových nosičů, 2 500 hudebnin a okolo 8 000 knih s hudební tématikou. Knihovna oddělení neruší a ani rušit nebude.


     S chodem celé knihovny je spokojena i náměstkyně hejtmana Jana Pernicová: „V posledních třech letech byla vždy dvakrát ročně zaváděna nová služba pro uživatele knihovny či veřejnost, například rozšíření výpůjční doby každý den do 19 hodin, výpůjčky elektronických čteček, otevření nově zbudované dětské klubovny, WI-FI připojení pro veřejnost v regionální a všeobecné studovně, rozšíření cyklu přednášek pro veřejnost v rámci Akademie volného času, včetně nových počítačových kurzů a umožnění spolkové činnosti pro seniory v prostorách,“ píše náměstkyně Pernicová v dopise primátorce města Pardubice Štěpánce Fraňkové.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.1.

Vydejte se s námi na výlet dějinami hudby

Prostřednictvím divadelního představení to bude jistě pro všechny zajímavější, než může být pouhé školní memorování. Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci je vlastně jakousi školou hrou, která poučí i pobaví, ale rozhodně nenudí.

Kultura celý článek
16.10.

Absolut Deafers zahrají v ABC klubu.

Absolut Deafers tour 2014, kde doplní staré osvědčené hity. Nebude chybět ani pořádná vizuální show, takže kromě poslechu se bude na co dívat. „Rádi bychom na podzimním tour ukázali divákům větší show. Nápadů je hodně a nerad bych fanoušky připravil o překvapení, proto víc neprozradím,“ usmívá se zpěvák Jan Jašek.

Kultura celý článek
15.12.

Štědrovečerní setkávání je opět za dveřmi

Stovky rodin vyráží do slavnostně vyzdobených ulic které jsou plné sváteční atmosféry.

Kultura celý článek
23.10.

Bigbítové kapely „vydělaly“ skoro 70 tisíc pro kardiologii

Benefiční koncert potěšil každého, kdo má v oblibě slavné bigbítové skladby ze 60. let minulého století. Brněnská kapela The Glass Onion, jež je revivalem The Beatles, nabídla výběr z repertoáru těchto hudebních legend. A pozadu nezůstala ani pardubická skupina Simulantenbande, jejímiž členy jsou dva lékaři z kardiologického oddělení – primář Petr Vojtíšek a Jan Matějka. I díky jejich vystoupení se diváci mohli vrátit do zlaté éry bigbítu. Nabídli jim klasické bluesové standardy od velikánů, jako byli Muddy Waters, Willie Dixon či Robert Johnson, a pak písně od bigbítových legend Rolling Stones, Yardbirds nebo Doors. A pochopitelně došlo i na společné hraní obou kapel.

Kultura celý článek
26.2.

Začíná Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

„Nedělní koncert je již dlouho zcela vyprodán. Očekáváme řadu vzácných návštěvníků z řad poslanců, senátorů a představitelů Pardubického kraje. Navíc přijede regionální televize, aby ze zahájení natočila reportáž, takže bude opravdu živo,“ říká k nedělnímu koncertu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Kultura celý článek
16.6.

Soubor Národního divadla opět předvedl suverénní výkon v představení opery Figarova svatba

Diváci uznale hodnotili statečnost představitelky Zuzanky sopranistky Jany Sibery, která vystoupila v kostýmu na ramínka. Ale to nebyl jediný důvod, kvůli kterému padala na provedení Figarovy svatba v Litomyšli slova chvály.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting