Hudlovačka aneb hudební burza pro všechny

16.3.

Hudlovačka aneb hudební burza pro všechny

Stejně jako již v letech minulých i v tomto roce, který se pyšní číslicí 2010, pořádá v rámci akce Zrcadlo umění Město Pardubice ve spolupráci s Kulturním centrem Pardubice a agenturou Casey festival s názvem Hudlovačka.. Jeho cílem, smyslem a posláním je dát možnost mladým či začínajícím muzikantům a kapelám z ranečku folk, country a žánrů příbuzných zahrát a předvést svou muziku před veřejností, získat kontakty a spolupráci mezi sebou samými a nabídnout se – tedy především svoje hudební kvality – pořadatelům nejrůznějších festivalů i dalších hudebních akcí, producentům, dramaturgům, vydavatelům nebo redaktorům... „Hudební burza pro všechny,“ je asi stále nejvýstižnější podtitul Hudlovačky.        S kulatým rokem 2010 nastává ohledně zdánlivě tradiční Hudlovačky jedna vpravdě zásadní změna. Tou je především přesun místa konání festivalu. Z Hradce Králové, kde se Hudlovačka narodila a rostla, se ve svých pubertálních letech festival přesouvá do jiného města - spřátelených Pardubic. Rovněž termín festivalu se lehce posune v čase – v roce 2010 proběhne Hudlovačka v neděli 20. června od 13:00 hodin v Tyršových sadech v Pardubicích, v případě nepřízně počasí v Kulturním domě Hronovická, a stane se tak jakýmsi zakončením pardubického Zrcadla umění.      Organizátoři akce vzkazují, že přípravy na Hudlovačku 2010 oficiálně odstartovaly. Kapely, písničkáři či další muzikanti, kteří by si rádi na tomto festivalu zahráli, nechť neváhají kontaktovat pořadatele. Uzávěrka přihlášek je již 31. března tohoto roku. Podrobnější informace ohledně okolností přihlášení bude možné nalézt na webových stránkách festivalu Hudlovačka - www.hudlovacka.estranky.cz. Stejně tak tu lze dohledat nejaktuálnější informace o přihlášených a o celém festivalu. Hlavním hostem Hudlovačky bude legenda hudebních parodií a legrace – královéhradecká skupina Lokálka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.9.

Michael Tarant nejen o Jakubu Janu Rybovi

Zatímco Ryba je typický představitel obrození, představitel emancipace. Je opravdovou osobností, člověkem, který si vytyčil cestu, po které tvrdohlavě i konfliktně šel. Na jedné straně měl plodný a bohatý život, na straně druhé se dostával s okolním prostředím velmi často do konfliktu. Myslím, že ho to vyčerpávalo a vedlo to i k jeho onemocnění, k jeho postupné ztrátě životní energie a elánu, až k jeho konci, kdy asi našel klid.

Kultura celý článek
13.3.

Pardubický rodák Radek Baborák zahájil Pardubické hudební jaro

Dnes světově uznávaný hornista se spolu s dalšími sólisty vrátil do svého rodného města. Jeho Pardubané mu připravili ovace ve stoje. Doprovodila ho rovněž mezinárodně oceňovaná PKF – Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
21.10.

Pardubické divadlo uvede českou premiéru dánské hry LIVING DEAD

Českou premiéru dánské hry zabývající se aktuální otázkou uprchlické krize připravuje začínající režisérka Alžběta Burianová, čerstvá absolventka oboru režie pražské DAMU.

Kultura celý článek
26.5.

NetHovory: tentokrát s Ladislavem Špinerem

Virtuální divadelní pořad NetHovory na kulturním portálu www.scena.cz se ve středu 28. května opět navrátí do Pardubic.

Kultura celý článek
9.5.

Ve čtvrtek odstartuje v Hradci největší evropská vrtulníková výstava a show

Vyvrcholením akce bude tradičně v sobotu 11. května 2013, kdy ve 12 hodin začíná evropská vrtulníková show. Během ní budou moci návštěvníci spatřit přes čtyřicet letových a záchranářských ukázek a doposud nevídanou zkoušku vlastností vozu nového Škoda při pádu z výšky, který bude zahozen ze speciálního vrtulníku zachraňující životy v Himalájích.

Kultura celý článek
28.5.

Příběh malého velkého člověka na pardubickém jevišti

Hra je příběhem spořádaného a čestného občana, venkovského kata Roche.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting