Hudlovačka aneb hudební burza pro všechny

16.3.

Hudlovačka aneb hudební burza pro všechny

Stejně jako již v letech minulých i v tomto roce, který se pyšní číslicí 2010, pořádá v rámci akce Zrcadlo umění Město Pardubice ve spolupráci s Kulturním centrem Pardubice a agenturou Casey festival s názvem Hudlovačka.. Jeho cílem, smyslem a posláním je dát možnost mladým či začínajícím muzikantům a kapelám z ranečku folk, country a žánrů příbuzných zahrát a předvést svou muziku před veřejností, získat kontakty a spolupráci mezi sebou samými a nabídnout se – tedy především svoje hudební kvality – pořadatelům nejrůznějších festivalů i dalších hudebních akcí, producentům, dramaturgům, vydavatelům nebo redaktorům... „Hudební burza pro všechny,“ je asi stále nejvýstižnější podtitul Hudlovačky.        S kulatým rokem 2010 nastává ohledně zdánlivě tradiční Hudlovačky jedna vpravdě zásadní změna. Tou je především přesun místa konání festivalu. Z Hradce Králové, kde se Hudlovačka narodila a rostla, se ve svých pubertálních letech festival přesouvá do jiného města - spřátelených Pardubic. Rovněž termín festivalu se lehce posune v čase – v roce 2010 proběhne Hudlovačka v neděli 20. června od 13:00 hodin v Tyršových sadech v Pardubicích, v případě nepřízně počasí v Kulturním domě Hronovická, a stane se tak jakýmsi zakončením pardubického Zrcadla umění.      Organizátoři akce vzkazují, že přípravy na Hudlovačku 2010 oficiálně odstartovaly. Kapely, písničkáři či další muzikanti, kteří by si rádi na tomto festivalu zahráli, nechť neváhají kontaktovat pořadatele. Uzávěrka přihlášek je již 31. března tohoto roku. Podrobnější informace ohledně okolností přihlášení bude možné nalézt na webových stránkách festivalu Hudlovačka - www.hudlovacka.estranky.cz. Stejně tak tu lze dohledat nejaktuálnější informace o přihlášených a o celém festivalu. Hlavním hostem Hudlovačky bude legenda hudebních parodií a legrace – královéhradecká skupina Lokálka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.8.

Legionář se na zvonici vrátí až po rekonstrukci

Z pardubického náměstí Republiky v těchto dnech postupně mizí památník, vybudovaný městem v roce 1931.

Kultura celý článek
21.2.

Děti se naposledy projdou pernštejnskou historií

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Kultura celý článek
10.1.

Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

Východočeské divadlo Pardubice doplnilo kolekci svých muzikálových CD.

Kultura celý článek
28.8.

15. Velký den piva Pernštejn

Z hudební produkce se můžete těšit na kvarteto Inflagranti, Ready Kirken, energií nabytý YoYo Band a na skupinu Kryštof!

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
26.1.

Mimořádná šance získat ještě předplatné do divadla

Předplatitelům je také zdarma zasílán měsíční Divadelní zpravodaj s aktuálními informacemi ze zákulisí divadla.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting