I letos se Litomyšl připojí ke Dnům evropského dědictví

3.9.

I letos se Litomyšl připojí ke Dnům evropského dědictví

Tématem jsou „Památky znovuzrozené“ a cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Veřejnosti se o víkendu 12. a 13. září otevřou brány nejzajímavějších litomyšlských památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.
V Litomyšli budou otevřeny oblíbené věže – vyhlídková věž gymnázia, věž kostela Povýšení sv. Kříže. Do nově zrekonstruovaného Piaristického chrámu návštěvníky zláká světelná sakrální instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky, dětský program Vzhůru k andělům ale i nově zpřístupněná vyhlídka na průčelí chrámu.  Při procházce mezi památkovými objekty vám může udělat radost i IV. ročník Litomyšlského vinobraní na Smetanově náměstí, návštěva oblíbeného festiválku Fish Fest restaurace Na Kopečku nebo medový víkend v restauraci a minipivovaru Veselka. Dále je pro návštěvníky připraven bohatý program na zámeckém návrší, v regionálním muzeu, rodném bytě B. Smetany, městské galerii na zámku i v domě U rytířů, piaristické koleji nebo v muzeu domečků a hraček. Smetanův dům nabízí již tradiční komentované prohlídky zákulisím a v zámeckém sklepení je možné shlédnout expozici soch O. Zoubka a Srdce pro Václava Havla. Nezapomnělo se ani na děti, které se mohou těšit jak na dětský program Zámeckého návrší, tak na nedělní Pohádku o mašinkách, kterou uvede divadlo Tramtarie v 15.00 hodin ve Smetanově domě. Program je více než pestrý, včetně nočních prohlídek zrekonstruovaných prostor zámeckého návrší. Podrobnější informace naleznete na stránkách jednotlivých organizací.
Dny evropského dědictví jsou celoevropskou poznávací a společenskou aktivitou, jejímž cílem je ochrana kulturního dědictví.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.4.

Divadlo Exil experimentuje drogami a divadlem

Do svého programu pravidelně zařazuje představení mimo pardubických amatérských souborů. Pořádá výstavy a koncerty.

Kultura celý článek

Seznamte se s výjimečným textem Elfriede Jelinek

Jako inscenované čtení bude Poutníka režírovat mladý talentovaný režisér Juraj Augustín, letošní absolvent brněnské JAMU. Asistovat mu při tom bude jeho spolužačka, dramaturgyně Sabina Machačová. Hostující inscenační tým si ke spolupráci na nelehkém hereckém úkolu přizval Jana Hyhlíka.

Kultura celý článek
20.10.

Blues zazní v Litomyšli v hospodě, a ne ledajaké!

Výtěžek z koncertu pořadatel využije na pohádky pro děti.

Kultura celý článek
29.12.

Východočeské divadlo pokřtí CD k inscenaci Hej, Mistře!

Na scéně hraje živá hudba v podání komorního orchestru Bona Nota pod vedením Václava Trunce, která se propojuje s hudbou reprodukovanou, živými sbory včetně toho dětského v podání folklorního souboru Radost vedeného Jitkou Vítkovou a se sólovými zpěvy pardubických herců.

Kultura celý článek
11.6.

Studio LAIK při Východočeském divadle vyhlašuje doplňující konkurz

V nadcházející sezóně by studio chtělo rozšířit své řady o dívky a především chlapce ve věku od 10 do 17 let. Doplňující konkurz do studia se uskuteční ve středu 18. června 2014 od 15.00 hodin na Malé scéně ve dvoře (vstup z Karloviny).

Kultura celý článek
11.9.

Théatre de l´Imprévu na prknech Východočeského divadla Pardubice

Východočeské divadlo však nenabídlo jen prostory ke zkoušení a premiéře, ale ve svých dílnách také vyrobilo celou výpravu navrženou výtvarnicí Kristýnou Novotnou.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting